شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب اتوماتیک گردان

@title

درب اتوماتیک گردان چیست؟

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره قیمت درب اتوماتیک گردان توضیح دادیم همراه ما باشید.

این روزها درب اتوماتیک گردان به دلیل کارایی متفاوتی که دارد مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است. درب اتوماتیک گردان یکی از بهترین انتخاب هایی هستند که یک شخص می تواند برای ورودی ساختمان و مجتمع خود استفاده نماید. این درب ها علاوه بر قابلیت کنترل تردد، قابلیت های دیگری نیز دارند. همه می دانیم که درب ها حکم قلب یک ساختمان را دارند. دنیای داخل یک مجموعه به کمک درب به دنیای بیرون متصل می شود . هر چقدر این وجه اتصال زیبا تر باشد، طبیعتا لذت تردد در این مدل مکان ها نیز بیشتر خواهد بود. یک درب اتوماتیک گردان علاوه بر اینکه دنیای داخل یک مجموعه را به دنیای خارج از آن متصل می کند، یک زیبایی بصری شگفت انگیز هم به نمای خارجی و داخلی ساختمان ها اضافه می نمایند. درب اتوماتیک گردان آن هم از نوع شیشه ای، زیباترین دربی است که یک فرد می تواند برای انتخاب آن اقدام نماید. حالا با هم برویم تا ببینیم که اصلا درب اتوماتیک گردان چیست و چه ویژگی هایی دارد:

یکی از زیبا ترین درب های اتوماتیک، درب اتوماتیک گردان می باشد. درب های اتوماتیک گردان دارای سیستم عملکرد تقریبا پیچیده ای هستند. معمولا در مکان هایی که زیبایی ظاهری ساختمان و ورودی از اهمیت زیادی برخوردار است از درب اتوماتیک گردان استفاده می شود. یک ویژگی جذاب و جالب درباره ی درب اتوماتیک گردان این است که در عین حال که این درب ها باز می شوند، بسته هم هستند! این ویژگی باعث می شود در اماکنی که تفاوت دمای داخل و خارج با یکدیگر بسیار زیاد است، درب اتوماتیک گردان بهترین انتخاب باشد.

معمولا در مکان هایی که برای نصب یک درب اتوماتیک با محدودیت عرضی مواجه هستیم، بهترین گزینه درب اتوماتیک گردان است. نحوه ی باز و بسته شدن درب به صورت کشویی و گردان، کاملا اختیاری می باشد. درب های اتوماتیک گردان انواع مختلفی دارند که در ادامه انواع آن ها اشاره خواهیم کرد.


درب های اتوماتیک گردان

اکثر درب های اتوماتیک گردان از جنس شیشه هستند. درب اتوماتیک شیشه ای گردان, معمولا به صورت 4 لنگه، 3 لنگه و دو لنگه وجود دارند. درب اتوماتیک گردان چهار لنگه معمولا به صورت یک تمام دایره خواهد شد. به همین دلیل به این مدل از درب اتوماتیک چرخشی، درب اتوماتیک دایره ای نیز گفته می شود.

ساختمان یک درب اتوماتیک گردان به چه شکلی می باشد!

از آنجایی که درب های گردان معمولا نیم قوس یا تمام قوس هستند، دارای یک محور مرکزی در وسط درب نیز می باشند. درب اتوماتیک گردان معمولا دارای قطر داخلی زیادی است. در واقع شما با نصب یک درب اتوماتیک گردان در ورودی یک مکان، یه فضای اختصاصی برای ورودی مورد نظر تعبیه خواهید کرد. در این فضا معمولا کالسکه و یا دوچرخه های کوچک بچه ها نیز جا می شوند.

در بخشی از قسمت های داخلی یک درب اتوماتیک گردان، می توان از یک سری وسیله ی تزیینی مانند گیاه و یا مجسمه برای ایجاد فضایی زیبا نیز استفاده نمود. در برخی از انواع درب اتوماتیک گردان، از یک سری میله برای کنترل تردد و جلوگیری از تداخل ورود و خروج افراد با یکدیگر نیز استفاده می شود و فریم درب اتوماتیک نیز باید با کیفیت باشد. سرعت باز و بسته شدن بال ها یا همان لنگه ها در درب اتوماتیک گردان، کاملا قابل تنظیم بوده و صاحب مجتمع می تواند با توجه به تردد موجود در فضای ورودی، سرعت مورد نظر خود را انتخاب نماید.

همان طور که ابتدای محتوا نیز اشاره کردیم، درب اتوماتیک گردان همیشه بسته است. چرا که ابتدا قسمت اول درب باز شده و فرد وارد فضای اختصاصی درب می شود و سریع قسمت دوم درب باز می شود تا فرد وارد محوطه شود. در واقع به محض ورود فرد به فضای اختصاصی درب اتوماتیک گردان، درب قسمت اول بسته می شود. همین ویژگی باعث می شود که عملا هیچ انرژی از محیط خارج نشود و در فصل سرما، گرما و در فصل گرما، سرمای مورد نیاز در محیط باقی بماند. با این حال یک درب اتوماتیک گردان قابلیت این را دارد که به صورت ثابت باز بماند تا عبور مرور دائمی و وارد کردن وسیله های بزرگ به داخل فضا، به راحتی انجام گیرد.

چرخش درب ها می تواند به هر سمت و سویی صورت بگیرد اما در کشورهایی که معمولا ماشین ها به سمت راست حرکت می کنند، حرکت درب اتوماتیک چرخشی برای باز شدن به سمت چپ خواهد بود. این بدین معناست که افراد از سمت راست وارد ساختمان می شوند. اما در کشورهایی که حرکت اتومبیل ها از سمت چپ انجام می شود، جهت باز شدن درب اتوماتیک گردان به سمت راست است. این هم بدین معناست که مردم مانند ماشین ها از سمت چپ اجازه ی ورود دارند.

پیشنهاد مطالعه : درب اتوماتیک ایتالیایی 


درب اتوماتیک گردان


درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب های اتوماتیک گردان، به دلیل سیستم عملکردی که دارند، معمولا باید بهترین موتورها و قدرتمند ترین آن ها در پنل خود داشته باشند. درب اتوماتیک شیشه ای گردان دارای سرعت عکس العمل بسیار بالایی برای باز و بسته شدن دارند. البته که این سرعت کاملا قابل تنظیم می باشد. این در صورتی است که درب های اتوماتیک دیگر، از این ویژگی محروم هستند.درب اتوماتیک گردان به دلیل کمترین میزان اصطکاک و سایش دارای طول عمر بسیار بالایی می باشد. سامانه درب اتوماتیک شیشه ای گردان ، یک سامانه سریع و هوشمند است. یکی از مشکلاتی که کاربران همیشه با انواع درب اتوماتیک دارند، عملکرد آن ها در زمان قطعی برق است. درب اتوماتیک گردان معمولا دارای باتری قابل شارژ تا بیش از 300 مرتبه را داراست.

درب اتوماتیک گردان معمولا دارای قابلیت حفاظت از برخورد می باشد. با کمک این قابلیت، از برخورد ناگهانی درب با فرد در حال عبور جلوگیری می شود.

معمولا درب اتوماتیک گردان را به نحوی طراحی می کنند که در برابر نوسانات مقاوم بوده و به استابلایزر احتیاجی نداشته باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان برای برقراری امنیت بیشتر به قفل امنیتی نیز مجهز است.

وجود سنسورهای مایکروویو در یک درب اتوماتیک شیشه ای گردان باعث دقت در عملکرد این مدل درب ها خواهد شد. چشمی های یک درب اتوماتیک گردان معمولا تا 4 متر قابل تشخیص هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان معمولا برای مکان هایی مثل بیمارستان ها، هتل ها، مراکز تجاری و اداری و ... بسیار پرکاربرد هستند.

درب اتوماتیک گردان معمولا با هر نوع نمای ساختمانی سازگاری دارد و برای جلوه بخشیدن زیاد به این مدل نماها استفاده می شود.

معمولا درب های اتوماتیک گردان قابلیت نصب انواع سیستم های کنترل تردد را دارا می باشند.

درب های اتوماتیک گردان با انواع فریم های پهن و یا باریک با رنگ های مختلف قابل اجرا می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های جذاب درب های اتوماتیک گردان این است که درب اتوماتیک شیشه ای گردان برای افراد معلول نیز کاملا به درد بخور هستند. کسانی که از صندلی های چرخ دار برای رفت و آمد خود استفاده می کنند می توانند از دکمه های کنار درب برای کند تر کردن حرکت درب کمک بگیرند.

هتل ها، فروشگاه ها، هایپر مارکت های بزرگ و بیمارستان ها همگی از مواردی هستند که مشتریان معمولا یک چرخ خرید بزرگ و یا بیمار بر روی ویلچر و انواع چمدان ها را با خود حمل می کنند. یک درب اتوماتیک شیشه ای گردان برای چنین فضاهایی بهترین انتخاب می باشد.


درب اتوماتیک گردان و ایمنی آن

درب های اتوماتیک خودکار دارای بالاترین رتبه ی امنیتی هستند و همین موضوع آن ها را در راس انتخاب ها برای جاهای پر تردد قرار می دهد. به دلیل ساختار خاصی که درب های اتوماتیک گردان دارند، هرگز امکان اینکه بر اثر اتفاقات طبیعی مانند وزش باد، درب از کنترل خارج شود وجود ندارد. همچنین به دلیل دارا بودن کنترل سرعت، هیچگاه سرعت باز و بسته شدن درب بیشتر از حد استاندارد و تعیین شده نخواهد بود.

به لحاظ امنیتی این قابلیت در درب های اتوماتیک گردان وجود دارد که به دلیل ساختار خاصی که دارند، تردد کاملا تحت نظارت انجام شود. در واقع به دلیل فاصله ی کمی که بین درب ها وجود دارد، افراد به صورت تک نفر تک نفر وارد شوند.


طراحی ها و اجراهای مختلف درب های اتوماتیک گردان

گاهی وقت ها درب های اتوماتیک گردان به صورت یک طرفه در برخی مکان ها نصب می کنند. یعنی یک درب اتوماتیک گردان فقط برای وارد شدن به محیط مورد نظر و یک درب اتوماتیک گردان برای خارج شدن از آن محیط!

این درب ها با سنسورهای خاص خودشان طراحی شده اند، به صورتی که اگر کسی خواست بر خلاف جهت تنظیم شده وارد یا خارج شود، درب بر خلاف طراحی خودش عمل نکرده و اجازه ورود و خروج نمی دهد. شاید فکر کنید در چه مکان هایی درب اتوماتیک گردان را به این صورت راه اندازی می کنند. به عنوان مثال در بخش بازرسی های امنیتی فرودگاه ها معمولا از درب اتوماتیک گردان با ورد و خروج یک طرفه استفاده می کنند تا افراد نتوانند این بازرسی ها را دور بزنند و امنیت بر قرار باشد.

مکان هایی مانند ایستگاه های حمل و نقل یا مترو که افراد ممکن است برای فرار کردن از پرداخت کرایه، مترو را دو بزنند، طراحی یک طرفه ی درب های اتوماتیک گردان بهترین تصمیم خواهد بود. استادیوم های بزرگ ورزشی و پارک های آبی و ... از جمله ی موارد دیگری هستند که می توان از درب های اتوماتیک یک طرفه در آن جا استفاده نمود.

به طور کلی تمامی مکان هایی که خروج آزاد دارند اما برای ورود باید مبلغی را پرداخت کنند، معمولا از درب های اتوماتیک گردان یک طرفه استفاده می نمایند. جالب است که طراحی درب های اتوماتیک گردان به صورت یک طرفه معمولا به منظور جلوگیری از عبور افراد از کنار درب ، میله های بلندی را تعبیه می کنند!

این درب ها بسیار پرطرفدار بودن تا اینکه نفرات زیادی در آتش سوزی یک کلوپ شبانه بر اثر اینکه درب های کلوب یک طرفه بود و مردم نمی توانستند جان خود را نجات دهند، بر اثر دود و آتش از بین رفتند. بعد از این ماجرا و به منظور جلوگیری از تکرار شرایط های این چنینی، قانونی تصویب شد که در کنار درب های اتوماتیک گردان با طراحی یک طرفه، حتما یک درب لولایی و یا کشویی نیز تعبیه شود.


درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ

قیمت درب اتوماتیک گردان از یک درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ گرفته تا کوچکترین درب های اتوماتیک گردان، همگی شیشه ای می باشند. بنابراین یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت درب اتوماتیک گردان قیمت روز شیشه، متراژ شیشه ی به کار رفته و قطر شیشه می باشد. اما مهم تر از شیشه و موارد مربوط به آن، اپراتوری است که ساخت و تولیددرب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ مورد نظر بر عهده ی آن بوده.

در واقع مونتاژ و اجرای یک درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب اتوماتیک گردان است. علاوه بر مونتاژ، مهم است که یک اپراتور تولید کننده درب اتوماتیک گردان از چه قطعاتی برای محصول خود استفاده کرده است.


قیمت درب اتوماتیک گردان

انتخاب نوع موتور، گیر بکس و انکودر یکی از مهم ترین انتخاب های شرکت تولید کننده ی درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ مورد نظر است. کیفیت ساخت مدار فرمان به کار برده شده در درب اتوماتیک گردان کلاسیک بزرگ و همچنین کیفیت ساخت قطعات دیگر، همگی عواملی هستند که به طور مستقیم بر روی قیمت درب اتوماتیک گردان تاثیر خواهند گذاشت.

هر چقدر خدمات پس از فروش یک کمپانی بهتر و بیشتر باشد، طبیعتا اجناس و محصولات ارائه شده توسط آن کمپانی از ارزش بالاتری نیز برخوردار هستند. قیمت درب اتوماتیک گردان و شیشه های چند میل نیز از عوامل تاثیرگذار دیگری بر روی ارزش پولی یک درب هستند.

بهترین شیشه ها برای درب های اتوماتیک گردان شیشه های سکوریت با قطر 10 میلی متر می باشد. شیشه سکوریت فلوت و شیشه سکوریت سوپر کلیر از جمله پرکاربرد ترین شیشه های سکوریت در ساختار یک درب اتوماتیک گردان هستند.

در نهایت پس از خرید درب اتوماتیک گردان مورد نظر، هزینه ی نصب و راه اندازی درب یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر قیمت درب اتوماتیک گردان تمام شده ی یک درب گردان اتوماتیک است. بعضی درب ها برای نصب نیاز به یک محدوده ی محیطی خاصی دارند که برای ایجاد آن محدوده به هزینه های زیادی نیاز است. در کل همه ی این هزینه ها قیمت درب اتوماتیک گردان تمام شده ی یک درب گردان اتوماتیک را تعیین خواهد کرد.