شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

همه چیز درباره ی تیغه شفاف کرکره برقی

@title

تیغه پلی کربنات

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره تیغه کرکره شفاف توضیح دادیم همراه ما باشید.

تیغه شفاف کرکره برقی، یکی از انواع کرکره برقی است که معمولا برای مکان هایی استفاده می شود که کارفرما تمایل دارد محیط داخلی مکان مورد نظر، زمانی که بسته است هم دیده شود. تیغه شفاف کرکره برقی برای مکان های مختلف مانند بانک ها، صرافی ها و خیلی از فروشگاه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. البته کرکره های برقی انواع مختلفی دارند و با توجه به متریال ساختشان، به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. در ادامه درباره ی انواع کرکره برقی و مخصوصا تیغه شفاف کرکره برقی، بیشتر صحبت خواهیم کرد . لطفا با ما همراه باشید :


تیغه شفاف کرکره برقی چیست؟

تیغه شفاف کرکره برقی، یک نوع کرکره ی برقی است که از پلی کربنات و پلیمر های مقاوم ساخته شده است. بر عکس ظاهر و تصوری که مردم از تیغه شفاف کرکره برقی دارند، این تیغه ها بسیار محکم بوده و از مقاومت مکانیکی بسیار بالایی برخوردار هستند. ظاهر تیغه شفاف کرکره برقی به گونه ای نشان می دهد که این تیغه ها بسیار ضعیف هستند اما جا دارد که بگوییم ، تیغه شفاف کرکره برقی دارای تاییدیه ی ایمنی از پلیس می باشد و به نسبت سایر کرکره های برقی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. این مدل کرکره به دلیلی متریال سازنده اش، از عبور اشعه ی uv و عبور نور از خود مقاومت بالایی نشان می دهد.


دلیل مقاومت بالای تیغه شفاف کرکره برقی چیست؟

در ابتدا خواندیم که انواع تیغه شفاف کرکره برقی، از پلی کربنات ساخته می شوند. نکته ی جالب و قابل توجه این جاست که در صنعت به پلی کربنات به دلیل مقاومت خیلی زیادی که دارد، پلاستیک فولادی گفته می شود. دلیلش هم این است که پلی کربنات ها نسبت به ضربه از مقاومت خیلی بالایی برخوردار هستند. این مقاومت تا حدی زیاد است که حتی با ضربه ی پتک هم مشکلی برای آن ها پیش نخواهد آمد. تیغه شفاف کرکره برقی که به آن نانو کامپوزیت نیز گفته می شود، در کل دنیا و صنعت و تجهیزات حفاظتی و امنیتی از طرفداران زیادی برخوردار می باشد. علاوه بر پلی کربنات که دارای مقاومت خیلی زیادی است، تمام بخش ها و قسمت های مختلف این تیغه شفاف کرکره برقی نیز توسط میله هایی از جنس استیل و یا آلومینیوم به یکدیگر متصل شده اند. همین موضوع باعث شده که تیغه شفاف کرکره برقی، مقاومتی چندین برابر نیز پیدا نماید. علاوه بر مقاوم بودن در برابر اشعه ی ماورا بنفش، پلی کربنات ها، در برابر حرارت و آتش مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. همین موضوع باعث شده که شما با انتخاب یک تیغه شفاف کرکره برقی برای درب پارکینگ، مغازه و یا هر جایی، یک محافظ صد در صد برای خود داشته باشید. در واقع وجود تیغه شفاف کرکره برقی در ورودی هر مکانی، از سرایت آتش به داخل آن مکان جلوگیری می نماید.


تیغه شفاف کرکره برقی در رنگ های مختلف

معمولا تیغه شفاف کرکره برقی، با خاصیت مقاومت خیلی بالا در برابر ضربه و حرارت، قابلیت این را دارد که با توجه به درخواست مشتری در رنگ های مختلفی تولید، راه اندازی و نصب شود. اما شفاف ترین مدل تیغه شفاف کرکره برقی، همین رنگ سفید یا بی رنگ آن می باشد. با این حال اگر مشتری بخواهد که تیغه شفاف کرکره برقی درخواستی او در رنگ خاصی تولید و نصب شود، می توان با اضافه کردن مواد مختلف و انجام عملیات سند بلاست، تیغه شفاف کرکره برقی از نوع رنگی آن داشته باشیم. البته این را هم بگوییم که این مدل از تیغه شفاف کرکره برقی به نسبت تیغه کرکره شفاف دیگر، مات تر می باشد. بنابراین تیغه پلی کربنات کرکره برقی در رنگ های مختلفی مانند یاقوتی، آبی، مسی، برنزی و حتی رنگ های اکلیلی به صورت ضد ضربه، ضد گلوله، ضد حرارت و اشتعال در بازار موجود می باشند.

پیشنهاد مطالعه : درب اتوماتیک ایرانی 


موارد استفاده از تیغه های آلومینیومی و استیل در نصب و راه اندازی تیغه پلی کربنات کرکره

به طور کلی انواع تیغه شفاف کرکره برقی، با ضخامت 2 الی 5 میلی متر در بازار موجود می باشد. تیغه شفاف کرکره برقی که دارای ضخامتی برابر 5 میلی متر است، در هر متر مربع وزنی معادل 12 کیلوگرم را داراست. استفاده از تیغه های استیل و یا آلومینیومی در نصب و راه اندازی انواع تیغه شفاف کرکره برقی، به اندازه ی دهانه ی ورودی آن بستگی دارد. به طور استاندارد، برای تیغه شفاف کرکره برقی که دارای قطر دهانه ی سه و نیم متری می باشد، معمولا از تیغه های آلومینیومی استفاده می شود. اما برای تیغه شفاف کرکره برقی با عرض دهانه ی خیلی بزرگ، تیغه های استیل بهترین گزینه می باشند. دلیل این انتخاب هم مقاومت بالای تیغه های استیل نسبت به تیغه های آلومینیوم است. بنابراین در اماکنی که ضد سرقت بودن یک تیغه شفاف کرکره برقی از اهمیت زیادی برخوردار است و همچنین در مواردی که برقراری امنیت اولویت اول مشتری است، تیغه شفاف کرکره برقی با تیغه ی استیل، اولین و بهترین گزینه برای نصب می باشد.


مشخصات فنی و تولید تیغه پلی کربنات

از آن جایی که تیغه های پلی کربنات بسیار سنگین هستند، در تولید تیغه پلی کربنات با مساحت 16 متر مربع و بلکه هم بیشتر، از موتورهای ایتالیایی و یا آلمانی استفاده می شود. ریل های استفاده در تولید تیغه پلی کربنات، معمولا ده سانتی متری می باشند. این ویژگی باعث می شود که مقاومت این تیغه ها بسیار بالاتر از حد معمول برود. پلی کربنات استفاده در تولید تیغه پلی کربنات، 2 برابر مقاومت آلومینیوم، مقاومت دارند. موضوع شگفت انگیز درباره ی پلی کربنات ها این است که در برخی موارد، این مواد از فولاد نیز قوی تر می باشند. از آن جایی که از تیغه شفاف کرکره برقی بیشتر در موارد امنیتی استفاده می شود، تمامی تیغه های به کار برده شده در آن ها توسط پلیس امنیت تایید شده است.


کرکره برقی چیست؟

حالا که متوجه شدیم تیغه شفاف کرکره برقی یک نوع کرکره برقی می باشد. بد نیست با مفهوم پایه ای و اساسی کرکره برقی نیز آشنا شویم که اصلا کرکره برقی چیست و چه کاربردها و ویژگی هایی دارد. کرکره ی برقی یک نوع درب است که معمولا برای ورودی پارکینگ ها و اماکن مختلف استفاده می شود. کرکر برقی ها نیز برای کار به موتور احتیاج دارند و با یک دکمه بر روی ریموت کنترل باز و بسته می شوند. از مزیت های استفاده از کرکره برقی این است که این کرکره ها به نسبت کرکره های قدیمی زیبا تر هستند. مقاومت این کرکره ها با توجه به مواد ساختشان بسیار بالا بوده و معمولا در برابر ضربه و شرایط آب و هوایی مختلف نیز بسیار مقاوم می باشند. کنترل افراد بر روی این مدل کرکره بیشتر بوده و برای باز و بسته کردن آن دیگر به نیروی انسانی نیاز نیست و با یک ریموت و موتور به راحتی کار می کند. سرعت کرکره های برقی امروزی به نسبت کرکره های قدیمی بسیار بیشتر می باشد.


انواع تیغه شفاف کرکره برقی یا همان تیغه پلی کربنات کرکره برقی

بعد از کرکره ها آلومینیومی کرکره های پلی کربنات یا همان شفاف، از پرطرفدارترین نوع کرکره ها محسوب می شوند. پلی کربنات ها بسیار مقاوم بوده و با توجه به ضخامت و وزن متریال اولیه به دو نوع زواری و لوله ای تقسیم می شوند. چیزی که در ساختمان کرکره های پلی کربنات بسیار مهم است، تکه تکه بودن آن هاست!

در واقع شما هیچ گاه نمی توانید یک تیغه پلی کربنات کرکره برقی ببینید که به صورت یکدست و یکپارچه باشد. معمولا کرکره های پلی کربناتی به صورت تکه تکه در کنار هم چفت می شوند و اصلا همین مدل چینش و ساختمان کرکره های پلی کربناتی است که آن ها را مقاوم تر از فولاد و شفاف تر از شیشه کرده است. حالا چیزی که دو نوع از کرکره های زواری و لوله ای را به وجود می آورد، ضخامت قطعات پلی کربناتی است که در کرکره ها به کار برده می شود. هر چقدر ضخامت این تکه های پلی کربناتی بیشتر باشد، به نسبت از قطر لوله و یا زوار استفاده شده در آن ها برای چفت کردنشان کنار یکدیگر نیز به همان نسبت بیشتر خواهد بود. معمولا تیغه های پلی کربناتی که از کیفیت خیلی بالایی برخوردار هستند، ضخامتی برابر با سه میلی متر تا شش میلی متر را دارا هستند. هر چقدر ضخامت این قطعات بیشتر باشد امنیت مکان مورد نظر نیز به همان نسبت بالاتر خواهد بود.


همه چیز درباره ی فروش تیغه پلی کربنات

قیمت تیغه شفاف کرکره برقی که از پلی کربنات تولید شده اند معمولا دو برابر قیمت کرکره های آلومینیومی می باشد. علاوه بر این موضوع هر چقدر ضخامت تکه های پلی کربنات استفاده شده در این کرکره ها بیشتر شد، قیمت تیغه شفاف کرکره برقی نیز به همان نسبت بیشتر خواهد شد. جالب اینجاست با اینکه قیمت این کرکره ها به نسبت بسیار بالا است ولی باز هم نصب و راه اندازی آن ها برای مکان هایی که اهمیت امنیتی زیادی دارند نیز توصیه می شود. دلیل این توصیه ها نیز فقط و فقط مقاومت بالای این تیغه های پلی کربناتی می باشد. این کرکره ها به دلیل شفاف بودن، نور را به راحتی از خود عبور داده و زیبایی بصری خاصی نیز به فضای نصب می بخشند. علاوه بر مقاومت خیلی بالا، ضد ضربه و ضد گلوله بودن، این کرکره ها بسیار آرام و بدون صدا کار می کنند که این ویژگی نیز از مزیت های دیگر کرکره های پلی کربناتی محسوب می شود.

یکی دیگر از موارد موثر بر قیمت فروش تیغه پلی کربنات، نوع اتصال قطعه های پلی کربنات می باشد. این اتصال های می توانند آلومینیومی و یا استیل باشند که طبیعتا قیمت کرکره هایی که اتصال آن ها با استیل است، بیشتر خواهد بود. و در نهایت برند و یا شرکتی که کرکره ی پلی کربنات از آن خریداری می شود نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت تیغه شفاف کرکره برقی می باشد. هر چقدر شرکتی که از آن خدمات مورد نطرتان را دریافت می کنید بزرگ تر و معتبر تر بوده و خدمات پس از فروش آن بیشتر باشد، قیمت سرویس های ارائه شده توسط آن شرکت نیز به مراتب بالاتر خواهد بود.


انواع پلی کربنات استفاده شده در کرکره های شفاف

پلی کربنات های استفاده شده در کرکره های شفاف معمولا سه نوع هستند که این سه نوع عبارت است : پلی کربنات های آلمانی که معروف ترین آن ها پلی کربنات بایر می باشد. پلی کربنات های کره ای، مانند پلی کربنات سامسونگ و پلی کربنات هایی که تولیدات داخلی هستند و در ساخت تیغه پلی کربنات تهران از آن ها استفاده می شود.

تیغه های تولید شده از پلی کربنات های آلمانی به نسبت ایرانی و کره ای بسیار گران تر می باشد. مواردی مانند کیفیت و مقاومت و همچنین تحریم ها باعث می شود که این پلی کربنات ها برای رکت های داخلی بسیار هزینه بردار تمام شود. با این حال برای دهانه های خیلی بزرگ، توصیه می شود که حتما از تیغه هایی با پلی کربنات های آلمانی با مقاومت بالا استفاده گردد.


موتور ساید و کرکره های پلی کربنات

از آن جایی که وزن کرکره های پلی کربنات به شدت زیاد است، از موتورهای ساید برای آن ها استفاده می شود. موتورهای ساید بسیار قوی بوده و قابلیت کار برای دهانه های بسیار بزرگ را نیز دارا می باشد. موتورهای ساید قابلیت این را دارند که در هنگام قطعی برقی نیز کار کنند، بنابراین با کمک موتورها ساید، دیگر نگران قطعی برق و اختلال در عملکرد کرکره تان نباشید.

البته لازم است این را هم بدانید که موتورهای ساید به صورت با UPS و بدون UPS در بازار وجود هستند که معمولا گزینه ی با UPS آن، قابلیت این را دارد که در زمان قطعی برق نیز کار کند. موتورهای ساید در گذشته با سیم پیچ مسی وارد بازار می شد اما امروزه طی تغییراتی که در ساختمان این موتور داده اند، با سیم پیچ آلومینیوم به بازار عرضه شده است. موتور ساید کاملا بی صدا کار کرده و برای عملکرد خودش به هیچ وزنی محدود نمی باشد. در نهایت طبیعی است که یک موتور با این ویژگی ها، از قیمت بالاتری به نسبت موتورهای دیگر نیز برخوردار باشد.