شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

کرکره ضد سرقت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

@title

کرکره ضد سرقت چیست؟

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره جدیدترین کرکره اتوماتیک ضد سرقت توضیح دادیم همراه ما باشید.

کرکره ضد سرقت یا همان کرکره برقی، نسل جدیدی از کرکره های قدیمی هستند که به صورت به روز تر و پیشرفته تر به بازار عرضه شده اند. همه یادمان است که از قدیم تا به امروز هیچ وقت کاسبان محل یا صاحبان ملک های تجاری، به یک کرکره ی ساده برای مغازه و یا ملکشان اکتفا نکرده اند و همیشه کرکره بر روی درب حکم مهر و موم درب مغازه شان داشت. پیدایش کرکره ضد سرقت برقی مجهز به تکنولوژی روز دنیا ، این را اثبات کرد که هنوز هم کرکره ها همان کارایی قدیمیشان را دارند. کرکره ضد سرقت برقی در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است. کرکره شفاف ضد سرقت، کرکره ی شیشه ای ضد سرقت و کرکره ضد سرقت معمولی و کرکره ضد سرقت آکاردئونی، همگی از انواع کرکره ضد سرقت محسوب می شوند. حالا قبل از هر توضیح اضافی دیگری بهتر است ابتدا ببینیم کرکره ضد سرقت چیست و چه تفاوتی با درب های ضد سرقت دارد؟!

همه می دانیم که درب های ضد سرقت یکی از ابتدایی ترین گزینه هایی هستند که برای ایجاد امنیت منازل و واحدهای مختلف به ذهن افراد می رسند. اما یک درب ضد سرقت آن طوری که باید و شاید نمی تواند حفاظت یک واحد ساختمانی یا هر واحد مسکونی، تجاری و یا ... را فراهم کند. به همین منظور کرکره ضد سرقت برقی به بهترین و کاربردی ترین گزینه برای تامین امنیت ساختمان ها تبدیل شد. شاید باورتان نشود اما امروزه کرکره برقی مجهز به سیستم ضد سرقت، خیلی بیشتر از درب های ضد سرقت برای ورودی ساختمان ها کاربرد دارند و استفاده می شوند.

کرکره ضد سرقت مزایای زیادی دارد که در ادامه درباره ی آن ها و نحوه ی عملکرد آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد. اما همین مورد که دیگر برای باز کردن آن ها به نیروی مکانیکی و دستی انسان احتیاجی نیست، کافی می باشد. کرکره ضد سرقت به وسیله ی یک ریموت ساده باز و بسته می شود. و جالب اینجاست که علاوه بر عملکرد ساده، از امنیت بالای نیز برخوردار می باشد.


چرا امنیت کرکره ضد سرقت برقی بالاست؟

بالا بردن امنیت کرکره ضد سرقت، یکی از مهم ترین ویژگی هایی بود که طراحان انواع درب و حفاظ اتوماتیک بر روی آن تمرکز کرده اند. یک کرکره ضد سرقت، دارای قفل می باشد و علاوه بر مجهز بودن به قفل باز و بسته شوند، گیربکس و موتور آن نیز مجهز به قفل هستند. یعنی اگر سارقین در حین سرقت بتوانند قفل کرکره ضد سرقت را باز کنند، نمی توانند از مرحله ی قفل گیر بکس و موتور رد شوند. به همین دلیل باز کردن یک کرکره ضد سرقت به عنوان حفاظ، کار بسیار دشواری می باشد. این ویژگی های حفاظتی در جدیدترین کرکره اتوماتیک ضد سرقت، به حالت پیشرفته تر و با تجهیزات بیشتر وجود دارد.


کرکره ضد سرقت برقی با کرکره برقی معمولی چه تفاوتی دارد؟

تقریبا اکثرا گمان می کنند همه ی کرکره های برقی، ضد سرقت هستند. درست است که کرکره های برقی به نسبت کرکره های قدیمی از امنیت بیشتری برخوردار هستند اما باز هم ساز و کار این کرکره ها برای برقراری امنیت همه جانبه کافی نخواهد بود. کرکره ضد سرقت خیال شما را از بابت امنیت خانه، مغازه، پاساژ، مجتمع های مختلف تجاری و پزشکی و ... جمع می کند.

عملکرد کرکره ضد سرقت برقی به زبانی ساده به این شکل است که این کرکره ها معمولا در دو طرف راست و چپ و انتهایی ترین قسمت کرکره ی خود دارای دو جا قفلی هستند. بر روی این جا قفلی های قفل قرار می گیرد. در واقع وظیفه ی اصلی برقراری امنیت کرکره ضد سرقت برقی بر عهده ی همین بخش از کرکره می باشد. وقتی شما توسط ریموت، کرکره را پایین می آورید وقفل داخل جا قفلی جای می گیرد، عملا برق مدار و جاری موجود در کرکره قطع می شود و دیگر ریموت کار نمی کند. به کمک این ویژگی امکان باز شدن این کرکره ها تقریبا صفر خواهد بود. اما محض اینکه شما قفل را از جاقفلی باز می کنید، برق در مدار جریان پیدا کرده و با یک دکمه ی ساده، کرکره برقی جمع و باز می شود.

در زمینه ی عملکرد کرکره ضد سرقت به منظور برقراری امنیت بیشتر، گاهی اوقات از قفل هم استفاده نمی شود کافیست که در دو طرف کرکره دو ریل تعبیه شود که کرکه ها داخل ریل ها حرکت کنند، به این روش دیگر هر چقدر هم به کرکره ضربه وارد شود، امکان اینکه از مسیر ریل خارج شود خیلی خیلی کم است.

مزیت های انواع کرکره برقی مجهز به سیستم ضد سرقت همان طور که در ابتدا نیز گفتیم، استفاده از کرکره ضد سرقت به جای کرکره های معمولی و یا درب های ضد سرقت، خیال شما را از بابت امنیت مکان مورد نظرتان راحت خواهد کرد. حالا جدای بحث امنیت، برویم و با هم بخوانیم که کرکره ضد سرقت برقی از چه مزیت ها و ویژگی های دیگری برخوردار می باشد.

بعد از مقوله ی برقراری امنیت، یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد کرکره ضد سرقت این است که مشتریان می توانند آن ها در رنگ های دلخواه و متناسب با رنگ ورودی ساختمان و یا نمای ساختمان خود سفارش دهند. کرکره ضد سرقت طرح چوب و کرکره ضد سرقت با رنگ سفید ساده، از پرطرفدار ترین نمونه ها در بین کرکره های برقی ضد سرقت می باشند.

وقتی کرکره برقی ضد سرقت جمع می شود، عملا شما فقط شاهد رول جمع شده ی کرکره و ریل های آن خواهید بود، با اینکه این قسمت از کرکره ضد سرقت هرگز به چشم نمی آید اما بعضی از مشتریان تمایل دارند که همین قسمت نیز پوشانده شود، به همین منظور از باکس های مختلف به منظور پوشاندن رول و ریل کرکره ضد سرقت استفاده می شود که به آن ها کاور می گویند.

از دیگر مزیت های کرکره های ضد سرقت این است که این کرکره ها دارای عمق بیشتری در ریل های خود هستند. همان طور که می دانید ریل کرکره های در دو طرف ان ها قرار می گیرد و هر چه عمق این ریل های بیشتر باشد امنیت به همان نسبت بالاتر خواهد بود. ریل های کرکره برقی معمولا دارای عمقی به اندازه ی 6 سانتی متر به بالا می باشند. با توجه به این عمق، امکان خارج شدن، کرکره ها از ریل بسیار کم خواهد بود.

کرکره های برقی آسودگی خیال و رفاه را برای مشتریانشان ایجاد می کنند. در واقع شما با پرداخت کمی هزینه ی بیشتر برای نصب کرکره برقی، یک عمر خیال خودتان را از جهت حفظ امنیت ملک خود آسوده خواهید کرد.


کرکره شیشه ای ضد سرقتکرکره شیشه ای ضد سرقت چه نوع کرکره ای است؟

کرکره شیشه ای ضد سرقت یا همان کرکره شفاف ضد سرقت یکی از پرطرفدارترین نوع کرکره های برقی ضد سرقت می باشد. شاید همه فکر کنند که کرکره شیشه ای یا شفاف ضد سرقت، به اندازه بقیه کرکره های ضد سرقت امن نباشند، اما این طور نیست. این کرکره ها نیز مانند بقیه ی کرکره های ضد سرقت از امنیت بالایی برخوردار هستند.

مکان های مختلفی مانند بانک ها، صرافی ها، طلا فروشی ها، جواهرات فروشی، عتیقه فروشی ها، کارخانه ها و ساختمان های تجاری همگی از جمله ی مشتریان انواع کرکره شفاف ضد سرقت می باشند. به بیانی ساده معمولا کسانی که تمایل دارند فضای داخلی محیط مورد نظرشان با حفظ امنیت، مشخص باشد، کرکره شیشه ای ضد سرقت، بهترین گزینه برای آن ها خواهد بود.

جالب است بدانید که گاهی برای انواع تراس ها و بالکن ها و یا کافی شاپ ها، به جای دیوار از کرکره شیشه ای ضد سرقت استفاده می کنند.

ویژگی ها و مزیت های کرکره شیشه ای ضد سرقت این مدل کرکره ها معمولا ضد حریق و غیر قابل اشتعال می باشند. استفاده از کرکره شفاف ضد سرقت برای یک مکان ، علاوه بر برقراری امنیت بالا، زیبایی بصری آن مکان را نیز چندین برابر می کند. این کرکره ها و شیشه های به کاربرده شده در آن ها معمولا ضد خش بوده و در برابر اشعه های مضر خورشید مانند اشعه ی ماورا بنفش بسیار مقاوم می باشند. تغییرات آب و هوایی و وجود رطوبت ، باعث از بین رفتن و اکسید شدن این کرکره ها نخواهد شد. بر عکس تصور خیلی از افراد، کرکره شیشه ای ضد سرقت، در برابر ضربات محکم شکسته نمی شود و بسیار مقاوم می باشد. یکی دیگر از مزیت های کرکره ضد سرقت شفاف این است که به دلیل شفاف و یا شیشه ای بودن متریال، فضای بیرونی و داخلی کاملا قابل رویت خواهد بود. همان طور که در پاراگراف قبل هم اشاره کردیم، در خیلی از مکان ها به منظور لذت بردن از فضای بیرونی، از این کرکره های ضد سرقت شیشه ای استفاده می کنند.

کرکره های شیشه ای ضد سرقت به دلیل اینکه وزن سبک تری دارند، به موتور فشار زیادی نمی آورند، بنابراین طول عمر این مدل کرکره ها به نسبت کرکره های دیگر بسیار بیش تر است. همچنین علاوه بر حفظ زیبایی بصری فضا، این کرکره ها عایق خوبی برای صدا هم می باشند. در نهایت استفاده از کرکره شیشه ای ضد سرقت، می تواند انرژی گرمایشی و سرمایشی محیط را کاملا حفظ نماید.


موتور کرکره ضد سرقت

موتور ساید و موتور توبلار، دو نوع موتوری هستند که معمولا در کرکر ضد سرقت برقی مورد استفاده قرار می گیرند. موتور توبلار معمولا برای محیط هایی با رفت و آمد کم استفاده می شود به خاطر اینکه این موتورها داخل رول قرار می گیرند برای خنک شدن احتیاج به زمان دارند. اما از طرفی قرار گرفتن آن ها در داخل رول باعث می شود که جلوه ی زیباتری به وجود بیاید. از موتورهای توبلار در مواقع قطعی برق نیز می توان استفاده کرد چرا که سیستم این موتورها یو اس بی می باشد.

موتورهای ساید برای مکان های پر تردد مورد استفاده هستند. از آنجایی که این موتور ها به صورت روکار قرار می گیرند، برای خنک شدن به زمان زیادی احتیاج ندارند. قیمت این موتورها به نسبت موتورهای ساید بیشتر است و دسترسی و تعمیر آن به راحتی انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه : در فریم دار 


همه چیز درباره ی قیمت کرکره برقی ضد سرقت

عوامل مختلفی بر روی قیمت کرکره برقی ضد سرقت تاثیر می گذارند. اگر کرکره ضد سرقت انتخابی از نوع کرکره شیشه ای ضد سرقت باشد، طبیعتا از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود. مواردی مانند تعداد لایه های شیشه ی به کار رفته، جنس شیشه ی به کار رفته، ضخامت هر لایه مواردی هستند که در ارتباط با کرکره شیشه ای ضد سرقت بر روی قیمت نهایی تاثیر می گذارند. اما موارد دیگری مانند ابعاد اندازه ی کرکره ی ضد سرقت و نوع فریم به کار بده در آن نیز از موارد موثر بر قیمت تمام شده ی یک کرکره خواهند بود.

اینکه در کرکره ی برقی ضد سرقت از چه موتوری استفاده شده باشد نیز تاثیر زیادی بر قیمت کرکره دارد. نکته ی جالب درباره ی کرکره شیشه ای ضد سرقت این است که به انتخاب مشتری این شیشه ها می تواند ضد گلوله نیز انتخاب شود که خوب ضد گلوله بودن شیشه ها قیمت کرکره را به همان نسبت بالا خواهد برد.

سفارش طرح و رنگ دلخواه برای کرکره ضد سرقت یکی دیگر از موارد موثر بر قیمت کرکره است. در نهایت نصب و راه اندازی کرکره های ضد است که هزینه های خاص خودش را داراست. نصب و راه اندازی این کرکره ها به تخصص احتیاج دارد که معمولا شرکت های تولید کننده و فروشنده ی کرکره های برقی، در لیست خدمات ارائه شده ی خود، نصابان آماده به کار و متخصص را نیز قرار داده اند.


قیمت کرکره برقی فول پانچ استیل ضد سرقت

کرکره های فول پانچ معمولا حالت مشبک دارند و برای فضاهایی استفاده می شوند که خریدار تمایل دارد تا فضای پشت آن تا حدودی دیده شود. البته بهتر است که پشت این کرکره ها شیشه وجود داشته باشد. کرکره های برقی فول پانچ معمولا در نوع گالوانیزه و استیل وارد بازار می شوند. کرکره برقی فول پانچ گالوانیزه به نسبت استیل مقرون به صرفه تر بوده و دارای سوراخ های بیشتری نیز می باشد. بنابراین قیمت کرکره برقی فول پانچ استیل ضد سرقت با توجه به فلز سازنده ی آن گران تر خواهد بود.