شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

قیمت راهبند

@title


قیمت راهبند

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره قیمت راهبند دستی توضیح دادیم همراه ما باشید.

آیا قیمت راهبند پارکینگ به یکی از دغدغه‌ های شما برای خرید این محصول تبدیل شده است؟ فاکتور های مختلفی وجود دارد که می‌توانند بر قیمت این راهبند ها اثر بگذارند. راهبند ها در انواع طرح و اندازه مختلف تولید و فروخته می‌شوند.

هر یک از آن‌ ها کاربرد و قیمت متفاوتی دارند و در مکان‌ های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شناخت هر یک از این محصولات اهمیت زیادی دارد. استفاده از این راهبند ها در کنترل تردد افراد، ورود و خروج ماشین‌ ها و در نهایت امنیت ساختمان اثر گذار است.

با استفاده از راهبند می‌توانید هزینه نیروی انسانی برای کنترل و نظم دادن به پارکینگ را تا حد زیادی کاهش دهید. اگر درباره قیمت و نوع مدل راهبندتان دچار تردید هستید، این مقاله برای شماست. در این مقاله درباره قیمت و نحوه کار راهبند دستی، قیمت و مزایای راهبند تشریفاتی، قیمت راهبند کشویی و راهبند برقی و در آخر نکاتی درباره خرید راهبند پارکینگ صحبت می‌کنیم.


قیمت راهبند دستی

هر نوع ساختمانی از جمله تجاری، صنعتی و مسکونی به یک پارکینگ نیاز دارند. این پارکینگ برای کنترل تردد ساکنین، کارکنان، مشتریان و مهمانان به یک راهبند نیاز دارد. راهبند ها می‌توانند در کنترل ترافیک، کنترل تردد مجاز، بهبود امنیت و حفظ پارکینگ برای پرسنل مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از انواع سیستم‌ های راهبند، به صورت دستی کنترل می‌شود. قیمت راهبند دستی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و اقتصادی است. طیف کاربرد های این نوع راهبند شامل کنترل ترافیک، دسترسی جاده و پارکینگ خودرو است. راهبند دستی با طول بازوی مختلف طراحی و تولید می‌شود. این دستگاه با یک قفل ایمن در 2 حالت باز یا بسته قرار می‌گیرد.


نحوه کار راهبند پارکینگ دستی

علاوه بر مناسب بودن قیمت راهبند دستی باید به کارکرد ساده آن هم اشاره کنیم. این نوع مانع به کابین یا ایستگاه‌ های سرنشین‌ دار نیازی ندارد. تنها چیزی که برای کنترل تردد با راهبند دستی نیاز دارید، یک سیستم قفل ساده است.

در ساعاتی از روز یا شب که به سیستم راهبند و کنترل آن نیازی ندارید، می‌توانید آن را در حالت قفل و در دیگر مواقع آن را باز نگهدارید و از آن استفاده کنید.


قیمت راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی برای کنترل ترافیک جمعیت و تردد در رویداد های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این راهبند به مهمانان کمک می‌کند تا در یک مسیر قرار بگیرند یا در یک مسیر حرکت کنند. در ضمن راهبند تشریفاتی می‌تواند 2 صف در 2 جهت مخالف ایجاد کند که برای مواقعی مثل صف فروش بلیط کاربرد دارد.

راهبند تشریفاتی شامل طناب‌ های بلند و محکمی می‌شود که به پایه‌ های پلاستیکی یا فلزی متصل شده‌اند. هر طناب حدودا 1 متر طول دارد ولی این امکان وجود دارد که اندازه‌ های دیگر را سفارش دهید.

افزایش طول طناب یا ربان، بر قیمت راهبند تشریفاتی اثر گذار است. در برخی از مدل‌ های راهبند تشریفاتی این طناب یا ربان‌ ها قابل جمع شدن هستند. با جمع شدن طناب درون میله‌ ها از به‌ هم‌ ریختگی و گره خوردن آن‌ ها جلوگیری می‌شود.

ضمن اینکه با جمع شدن سریع طناب‌ ها وقت شما هدر نمی‌رود. طناب‌ ها در طرح و رنگ‌ های مختلفی وجود دارند ولی معمولا از طناب یا ربان قرمز استفاده می‌شود تا کاملا واضح باشند. امکان حک کردن لوگو یا یک پیام خاص روی این ربان‌ ها وجود دارد. به این ترتیب می‌توانید هم تردد جمعیت را کنترل کنید هم جسورانه پیام برند یا نام شرکت خود را به دیگران معرفی کنید.


مزایای استفاده از راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی نسبتا سبک است و هر کسی می‌تواند برای جا به‌ جایی آن اقدام کند. با حرکت دادن یکی از پایه‌ ها می‌توانید طول مانع یا زاویه آن را تغییر دهید.

راهبند تشریفاتی به جای پلاستیک و فولاد از طناب‌ های رنگی تشکیل می‌شود. معمولا افراد با آن برخورد نمی‌کنند و در صورت برخورد با آن آسیبی به کسی وارد نمی‌شود.

قیمت راهبند تشریفاتی نسبت به محصولات مشابه در بازار کمتر است. در ضمن برای نصب و پایین آوردن آن نیازی به نیروی کار نیست.

استفاده از این نوع راهبند در هر مکان داخلی و خارجی امکان‌ پذیر است. شما می‌توانید آن را در خارج از ساختمان یا در سالن برای کنترل تردد جمعیت قرار دهید.

در رویداد های مختلف ممکن است افراد برای تردد در 2 جهت مختلف حرکت کنند. با نصب یک راهبند تشریفاتی از برخورد افراد با یکدیگر جلوگیری می‌شود. به این ترتیب ایمنی و نظم افراد در مکان تامین می‌شود.

این راهبند به دلیل اینکه خیلی راحت جا به‌ جا می‌شوند وقت شما را تلف نمی‌کنند.

برای استفاده از این نوع راهبند نیازی به گرفتن مجوز یا پرداخت حقوق برای نیروی کار نیست. این نکته مهر تاییدی بر مناسب بودن قیمت راهبند تشریفاتی است.

کیفیت بالای مواد اولیه راهبند تشریفاتی از آسیب به زمین یا افراد در صف جلوگیری می‌کند.


قیمت راهبند برقی

گزینه‌ های زیادی برای انتخاب موانع کنترل ترافیک برقی وجود دارد. به تناسب بودجه و نوع کاربردی که از راهبند انتظار دارید، می‌توانید محصول متفاوتی بخرید. در ضمن برای انتخاب یک راهبند، نوع کاربران و شدت ترافیک را در نظر بگیرید.

راهبند های با ولتاژ پایین با سرعت بالایی باز و بسته می‌شوند. چند کاربر می‌توانند به این دستگاه دسترسی داشته باشند. نگهداری و تعمیر از راهبند برقی یکی از کار هایی است که باید در طول استفاده از آن به طور مرتب انجام دهید.

برای جلوگیری از خراب شدن راهبند باید به طور منظم و حداقل هر 6 ماه یک بار برای سرویس و تعمیرات آن اقدام کنید. پس در زمان خرید، هزینه تعمیرات را جزو قیمت راهبند برقی در نظر بگیرید.


قیمت راهبند کشویی

کسب‌ و‌ کار های مختلف برای تامین امنیت و کنترل ترافیک در پارکینگ راه‌ های مختلفی را انتخاب می‌کنند. وقتی حرف امنیت به میان می‌آید، افراد به دوربین‌ های مدار بسته، کارکنان امنیتی و سایر اقدامات فکر میکنند.

شاید تعداد محدودی به فکر بهترین گزینه یعنی استفاده از راهبند باشند. راهبند کشویی یکی از همین گزینه‌ هاست که ورودی وسیعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. معمولا برای مواقعی که وسایل نقلیه بزرگ در مکان تردد می‌کنند، از این نوع راهبند استفاده می‌شود.

راهبند کشویی به 2 صورت دستی و اتوماتیک طراحی و تولید می‌شود تا افراد در شرایط مختلف و متناسب با نیازشان بتوانند یکی از آن‌ ها را انتخاب کنند. راهبند کشویی یک مرز واضح بین محوطه شرکت و منطقه عمومی ایجاد می‌کند. با استفاده از آن‌ ها افراد نمی‌توانند به‌راحتی از زیر آن‌ ها بگذرند و وارد حریم ممنوعه شما شوند.

پیشنهاد مطالعه : درب برقی کشویی شیشه ای 


نکات قابل بررسی برای خرید راهبند

شاید در بین انبوهی از مدل و قیمت راهبند پارکینگ کمی دچار سردرگمی شوید. هر یک از این راهبند ها می‌توانند سطح متفاوتی از ایمنی و امنیت را برای شما تضمین کنند. ضمن اینکه راهبند ها به دلیل ساختمان و کاربرد متفاوتی که دارند برای مکان‌ های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به طور مثال راهبند تشریفاتی برای استفاده در رویداد ها و مهمانی‌ های بزرگ یک گزینه عالی است ولی برای استفاده در پارکینگ کاربرد چندانی ندارد. پس در قدم اول از خرید راهبند باید نیاز خود را بشناسید و بدانید که قرار است در کجا از راهبند استفاده کنید. در ادامه می‌توانید فاکتور هایی را که برای خرید یک راهبند باید در نظر بگیرید، مطالعه کنید.


چه میزان از فضا در اختیار دارید؟

پس از بررسی‌ های اولیه باید بدانید که عرض ورودی پارکینگ شما چقدر است؟ یک ورودی عریض و آزاد می‌تواند راهبند های طویل و قدرتمند را در بر بگیرد. برخی از راهبند ها مثل راهبند کشویی اتوماتیک یا برقی به عرض زیادی برای باز و بسته شدن نیاز دارند. در مقابل راهبند اتوماتیک معمولی در عرض‌ های مختلف و معمولا کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.


به چه سطحی از امنیت نیاز دارید؟

راهبند ها برای کنترل دسترسی و تامین امنیت ساختمان بسیار کاربردی هستند. با این حال نکته‌ ای که وجود دارد این است که بسیاری از آن‌ها نمی‌توانند از ورود و خروج افراد پیاده جلوگیری کنند. تنها راهبندی که می‌تواند ورود و خروج عابر پیاده را هم کنترل کند، راهبند کشویی اتوماتیک است.


قیمت راهبند پارکینگ

یکی دیگر از مهم‌ ترین فاکتور ها که در زمان خرید باید در نظر بگیرید، قیمت راهبند پارکینگ است. هر یک از انواع راهبند دارای مواد اولیه متفاوت و با اندازه‌ های مختلفی هستند.

شما می‌توانید به تناسب اندازه پارکینگ و دیگر ویژگی‌ های مورد نیاز، راهبند مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ضمن با سفارشی‌ سازی راهبند یا اضافه کردن امکانات بیشتر مثل چراغ LED می‌توانید بر قیمت راهبند اثر بگذارید.

مواردی که در بالا گفتیم نکاتی بودند که برای خرید یک راهبند باید در نظر بگیرید. علاوه بر آن در زمان مراجعه به ساختمان‌ های تجاری و استفاده از پارکینگ‌ ها به راهبند ها و عملکرد آن‌ ها دقت کنید.

با بررسی نحوه عملکرد راهبند های مختلف، می‌توانید دریابید که کدام مدل از انواع راهبند تا برای شما مناسب است. همان طور که می‌دانید قیمت راهبند پارکینگ نوعی سرمایه‌ گذاری تلقی می‌شود؛ پس باید به دوام آن دقت کنید.

مواد اولیه برای ساخت راهبند را در نظر بگیرید. علاوه بر استحکام و کیفیت بدنه، زیبایی یکی دیگر از فاکتور هایی است که برای بسیاری از افراد مهم است.

در نهایت پس از خرید راهبند پارکینگ حتما نکات نگهداری و تعمیر منظم آن را در نظر بگیرید. هر چقدر تعمیرات، به موقع و منظم انجام شود، کارایی دستگاه هم افزایش پیدا می‌کند.

این نکته را در نظر بگیرید کیفیت بدنه و مواد اولیه راهبند در سطح بالایی باشد. درست است که این نکته بر افزایش قیمت راهبند اثر دارد ولی هر چه کیفیت بهتر باشد، کارکرد و طول عمر آن هم بهتر و بیشتر خواهد بود.