شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

راهبند بازویی

@title


راهبند بازویی

راهبند بازویی یکی از کارآمد ترین و محبوب‌ ترین راهبند ها برای کنترل ترافیک در پارکینگ و جاده‌ هاست. استفاده از این دستگاه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا پارکینگ را با نظم کنترل کنید.

در مکان‌ های مثل ساختمان‌ های تجاری و اداری که تردد ماشین‌ ها بسیار زیاد است، وجود یک راهبند در پارکینگ ضروری تلقی می‌شود. این دستگاه‌ ها با انواع مدل و قیمت در بازار وجود دارند. شما می‌توانید دوربین مداربسته یا دیگر دستگاه‌ های کنترل را به آن وصل کنید تا به تعداد ورود و خروج افراد در ساختمان، اشراف کامل داشته باشید. با استفاده از این دستگاه می‌توانید در جهت ارائه پارکینگ، کسب درامد کنید.

استفاده از آن بسیار راحت است و فقط یک نیروی انسانی برای قرار گرفتن در کابین کنترل نیاز دارد. در این مقاله درباره ماهیت راهبند، دلیل نیاز به آن، معرفی انواع رایج دستگاه راهبند فک مثل راهبند فک 640 و نکاتی درباره قیمت آن صحبت می‌کنیم.


راهبند فک

انواع راهبند در اندازه و شکل‌ های مختلفی تولید می‌شود. افزایش تصادفات و سوء مدیریت در کنترل ترافیک و شلوغی ماشین‌ ها، تقاضا را برای خرید راهبند فک افزایش داده است. راهبند ها به طور گسترده در بزرگراه‌ ها، مراکز خرید، مکان‌ های تجاری، فرودگاه‌ ها، مجتمع‌ های مسکونی بزرگ و... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این محصولات برای کنترل ترافیک ماشین‌ ها یا جمعیت کاربرد دارند. راهبند ها به نوعی برای حفظ رفاه مشتریان و مهمانان ضروری به نظر می‌رسند. شرکت تولیدکننده راهبند فک ایتالیا یکی از محبوب‌ ترین و باکیفیت‌ ترین شرکت‌ های برای ارائه این دستگاه‌ هاست.


راهبند فک مدل 615

اگر بخواهید ترافیک ماشین‌ ها را در یک منطقه خصوصی یا مهم کنترل کنید، باید از خود بپرسید چه کاری می‌توان انجام داد؟ شاید راه حل‌ های زیادی در دسترس باشد ولی همه آن‌ ها از جهت کاربرد و بودجه برای شما کارآمد نیستند.

خبر خوب این است که یک راهبند می‌تواند نیاز های شما را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. با استفاده از آن به نگرانی درباره ورود افراد غیر مجاز نیازی نیست. امتیازاتی که یک راهبند فک مدل 615 ایتالیا به شما ارائه می‌کند، شامل موارد زیر می‌شود.


کاهش نیروی کار

استخدام چندین نیروی کار برای کنترل ترافیک، دادن بلیط و...، گزینه‌ ای است که به فکر بسیاری از افراد می‌رسد. در عین حال این راهکار، از نظر هزینه برای شما کمی گران تمام می‌شود. ضمن اینکه احتمال خطا و اشتباه در آن وجود دارد. هر کسی می‌تواند با نصب و استفاده از یک راهبند، تعداد نیروی کار و هزینه آن را کاهش دهد. برای کنترل راهبند برقی بازویی کافی است یک نفر در زمان های شلوغی و ترافیک در کابین دستگاه بنشیند و آن را کنترل کند.


کسب درآمد

راهبند فک ایتالیا به شما امکان کسب درآمد را می‌دهد. اگر قصد احداث یک مرکز تجاری یا فروشگاه بزرگ را دارید، می‌توانید با نصب یک راهبند بازویی از این طریق کمی به کسب درآمد بپردارید. مبلغی که در قبال فضای پارکینگ می‌گیرید، به محل و تعداد پارکینگ‌ ها بستگی دارد. اگر می‌خواهید بیشترین نتیجه را کسب کنید، بهتر است عملکرد رقبا را بسنجید و سعی کنید قیمت خود را با آن‌ها تطبیق دهید. یکی از راه‌ های تشویق افراد برای برگشتن به ساختمان تجاری شما و استفاده از پارکینگ، ارائه تخفیف به مشتریان وفادار است.


دسترسی سریع

یکی دیگر از مزایایی که می‌توانیم برای راهبند ارائه کنیم، ارائه دسترسی سریع به پارکینگ یا جاده‌ هاست. با استفاده از آن به ماندن در صف‌ های طولانی نیازی نیست. دسترسی مشتریان به پارکینگ یا ساختمان به‌ سرعت اتفاق می‌افتد. این دسترسی سریع، هم موجب رضایت خاطر مشتریان خواهد بود و هم از بی‌نظمی و ترافیک جلوگیری می‌کند.


گزارش‌ های دسترسی

ورود و خروج هر یک از کارمندان و کارکنان به یک ساختمان به کارفرما کمک بزرگی می‌کند. اگر از دوربین‌ های نظارتی استفاده می‌کنید، وجود یک راهبند می‌تواند یک دستگاه کامل‌ کننده برای آن باشد.

ایمن نگه داشتن یک فضای محدود مثل پارکینگ، نیازمند کنترل با استفاده از راهبند است. با استفاده از آن می‌توانید در وقت و نیروی کار صرفه‌ جویی کنید.


انواع راهبند

به دلیل اهمیت استفاده از راهبند و طرفداران زیادی که این دستگاه دارد، با تنوع زیادی تولید می‌شود. این مانع‌ ها با انواع اندازه، ساختمان و کارکرد دستی یا اتوماتیک وجود دارند. راهبند برقی بازویی یکی از محبوب‌ ترین انواع این دستگاه‌ هاست که در مکان‌ های مختلفی از پارکینگ تا جاده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه به 3 تا از محبوب‌ ترین و کاربردی‌ ترین مدل‌ های راهبند محصول شرکت ایتالیایی فک اشاره می‌کنیم. هر یک از آن‌ها با داشتن ویژگی کنترل نامحدود برای استفاده در مکان‌ های شلوغ مثل ساختمان‌ های تجاری و تفریحی عالی هستند.


راهبند فک 640

راهبند فک 640 یکی از همین محصولات پرطرفدار و کاربردی است. این دستگاه برای کنترل ترافیک ماشین‌ ها در ساختمان‌ های تجاری و صنعتی مفید است. به دلیل قدرت خوبی که این راهبند دارد، استفاده از آن در مکان‌ های پرتردد پیشنهاد می‌شود.

این امکان وجود دارد که راهبند را تا ارتفاع 5 متر یا بیشتر سفارش دهید. با سفارشی‌ سازی کردن راهبند، می‌توانید آن را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. با نصب ترمزگیر مخصوص این دستگاه، ایستادن ماشین‌ ها با سرعت کم و خیلی راحت اتفاق می‌افتد.


راهبند فک 680

یکی دیگر از راهبند های پرقدرت محصول فک، مدل 680 آن است. این راهبند موتوری قوی دارد که برای استفاده در مکان‌ های صنعتی یک گزینه عالی است. بازو یا میله آن از 2 تا 8 متر قابل تنظیم است.

این بازو با سرعت بالا باز و بسته می‌شود و این نکته از ترافیک و شلوغی جلوگیری می‌کند. ترمزگیر های قبل و بعد از راهبند از سرعت زیاد ماشین‌ های در صف می‌کاهند و ایمنی آن‌ها و راهبند را تا حدی تامین می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌ های راهبند فک 680 بهره‌گیری از فناوری Encoder است، با این فناوری، در صورتی که بازو در زمان بسته شدن، با مانع برخورد کند برمی‌گردد و آسیبی نمی‌بیند. برای مکان‌ های شلوغی که امکان بررسی دقیق و کنترل ورود خروج وجود ندارد، می‌توانید دستگاه‌ های کنترل تردد، کارت‌ خوان یا دوربین را به آن وصل کنید. به این ترتیب ورود و خروج به کمک راهبند کاملا دقیق ضبط می‌شود.


راهبند فک ایتالیا

این مدل راهبند با بهره‌ گیری از فناوری هیدرولیک و قدرت موتور عالی، توانایی کنترل ترافیک در مکان‌ های پرتردد(کنترل نامحدود) را دارد. این راهبند هم مانند مدل 680 با وجود ترمزگیر هایی که در کیت آن وجود دارد، از سرعت ماشین‌ ها در زمان عبور، می‌کاهد.

بازو یا بوم این دستگاه حدودا 5 متر است. برای نصب راهبند فک ایتالیا مدل 615 به قطعات و ابزار هایی مختلفی نیاز دارید که به همراه راهبند و در یک کیت وجود دارند. اگر قصد احداث یا تجهیز یک مکان تفریحی یا تجاری را دارید، با استفاده از این دستگاه می‌توانید ماشین‌ ها را در مکان‌ ها و ساعات شلوغ روز کنترل کنید.


قیمت راهبند بازویی

همان طور که گفتیم شرکت‌ های زیادی هستند که به تولید راهبند‌ بازویی می‌پردازند. شما می‌توانید متناسب با بودجه خود، قیمت راهبند فک مورد نظرتان را بپردازید. یک راهبند با کیفیت بالا قیمت بالایی هم دارد.

با این حال علاوه بر کیفیت، امکانات بیشتری هم در چنین راهبندی وجود دارد. در زمان خرید دستگاه، حتما به ویژگی‌ ها و کارکرد‌ های اضافی آن دقت کنید و در صورتی که به این کارکرد‌ ها نیازی ندارید محصولی ارزان‌تر انتخاب کنید.

به طور مثال راهبند های با امکانات بالا و موتور قوی را برای استفاده در ایستگاه‌ های عوارضی پیشنهاد می‌کنیم. در مقابل برای ساختمان‌ های مسکونی معمولی یا کارخانه‌ها، به استفاده از راهبند های قوی و سنگین نیازی نیست.


قیمت راهبند فک

به این نکته توجه داشته باشید که راهبند بازویی مانند هر وسیله دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری مدام دارد. شاید بهتر باشد این نکته و هزینه‌ های مربوط به تعمیر را در مجموع قیمت راهبند فک بگنجانید.

در این خصوص باید گفت دسترسی راحت به قطعات یدکی راهبند برای تعمیر بسیار مهم است. با خرید یک راهبند فک باکیفیت می‌توانید از هزینه‌ های احتمالی تعمیرات آینده بکاهید. با داشتن چنین دستگاهی می‌توانید با خیال راحت سرمایه‌ گذاری بلند مدتی داشته باشید. قابلیت‌ های اضافی دیگری هم وجود دارند که با اضافه کردن آن‌ ها بر قیمت راهبند بازویی اثر خواهید گذاشت.


باتری پشتیبان

اولین نکته‌ ای که بر قیمت راهبند فک اثر دارد، باتری پشتیبان است. باتری از اصلی‌ ترین اجزای یک راهبند است. همان طور که می‌دانید راهبند اتوماتیک بازویی با استفاده از برق کار می‌کند. در صورتی که برق به هر دلیلی قطع شود، دستگاه از کار می‌افتد. شما می‌توانید با خرید یک باتری پشتیبان از خاموش شدن دستگاه در ساعات کاری جلوگیری کنید. در زمان قطعی برق دستگاه با استفاده از باتری پشتیبان همچنان کار می‌کند.


سرعت باز و بسته شدن

گاهی سرعت باز و بسته شدن بازوی یک راهبند اهمیت بالایی دارد. خصوصا در مکان‌ های تفریحی و تجاری شلوغ، هرچقدر بازو و مانع زودتر جا به‌ جا شود، ماشین‌ ها زودتر حرکت می‌کنند و از شلوغی و تجمع جلوگیری می‌شود. این سرعت از 1.5 ثانیه تا 6 ثانیه متغیر است. طبیعتا هر قدر این سرعت بیشتر باشد قیمت راهبند فک بیشتر خواهد شد.


شکل بوم

بازوی راهبند ها به 2 شکل مستطیلی و دایره‌ ای طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این شکل‌ ها قیمت متفاوتی دارند. معمولا راهبند های به شکل مستطیل قیمت بیشتری دارند.

با استفاده از یک راهبند فک ایتالیا می‌توانید بهترین عملکرد را در کنترل تردد پارکینگ یا جاده داشته باشید. این دستگاه با فناوری هیدرولیکی بهترین انتخاب برای استفاده در مکان‌ های شلوغ و پر‌تردد محسوب می‌شود. در نهایت با وجود امکان سفارشی‌ سازی دستگاه می‌توانید دستگاه را با کیفیت دلخواه تحویل بگیرید.