شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

راهبند امنیتی

@title


راهبند امنیتی

انواع راهبند امنیتی به منظور تامین امنیت و کنترل تردد در یک محل، مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این راهبند ها در مکان های مختلفی مثل انبار ها، تاسیسات توزیع، فرودگاه، پارکینگ و امکانات تولیدی رایج است.

راهبند ها از بروز حوادث در محل کار یا جاده جلوگیری می کنند. اگر قصد کنترل یک خیابان را دارید یا می خواهید ساختمان جدیدی را تاسیس کنید، راهبند ها می توانند تا حد زیادی به شما کمک کنند.

برخی از این راهبند ها به حفر کردن زمین نیاز دارند. این نوع راهبند برای ایجاد مانع، از داخل زمین بیرون می آید و راه را بر ماشین های کوچک و بزرگ سد می کند.

پس از کنترل و صدور مجوز عبور، موانع دوباره در جای خود و در زمین فرو می روند تا ماشین بتواند به راحتی حرکت کند. در این مقاله درباره مزایای استفاده از راهبند های امنیتی، انواع آن و نکاتی درباره خرید یک راهبند امنیتی صحبت می کنیم.


راهبند های امنیتی

محافظت از سرمایه و اموالی که در هر کسب و کاری وجود دارد، بسیار واجب است. به این منظور ابزار و تجهیزات زیادی وجود دارند که شما را به این هدف برسانند. دروازه ها، ستون ها و موانع فقط بخشی از تجهیزات مورد استفاده برای تامین امنیت هستند.

علاوه بر همه این موارد وقتی از تامین امنیت وسایل نقلیه صحبت می شود، ابزار های دیگری مثل راهبند ها گزینه های بهتری هستند. استفاده از راهبند امنیتی در جاده ها و خیابان های بزرگ بسیار رایج است. در ادامه برای درک بهتر اهمیت استفاده از راهبند ها می توانید مزایای آن را مطالعه کنید.

  • امنیت 

انواع موانع پایه و اساس برقراری هر طرح امنیتی هستند. این راهبند ها به شما این اجازه را می دهند که دسترسی وسایل نقلیه غیر مجاز را کنترل کنید. با نصب و استفاده از یک راهبند امنیتی می توانید قبل از اجازه دسترسی به هر ماشین، اعتبار آن را به طور دقیق بسنجید.

این راهبند ها با رنگ های واضح مثل زرد، سفید و مشکی پوشانده شده اند تا راننده ها آن را به طور واضح ببینند. علاوه بر آن در هر کسب و کاری داده ها و موجودی های مهمی برای سرقت وجود دارد. استفاده از یکی از این راهبند ها ورود بازدیدکنندگان را به بخش های خصوصی و مهم ساختمان دشوار می کند.

  • محافظت از کارکنان و بازدیدکنندگان

اگر ساختمان محل کار شما میزبان گروهی از کارکنان یا مردم است، حفظ امنیت آن در برابر افراد نا امن بسیار واجب است. راهبند های امنیتی همچون یک اقدام پیشگیرانه کاربردی، عمل می کنند. تضمین سلامت افراد داخل ساختمان با استفاده از این دستگاه ها به راحتی امکان پذیر است.

  • کنترل دسترسی به مناطق حساس

با نصب یک راهبند امنیتی می توانید دسترسی کارکنان را به دستگاه های خطرناک و مواد شیمیایی مضر محدود کنید. یک سیستم راهنبد کارکنان را از فضایی که برای آن ها مضر است، دور نگه می دارد.

باز بودن قسمت هایی از ساختمان مثل آزمایشگاه، اتاق های ذخیره سازی و مراکز داده ها، باعث به اشتباه افتادن کارکنان می شود و خطراتی جدی را در پی خواهد داشت. به این ترتیب می توانید از ورود افراد به چنین بخش هایی جلوگیری کنید.

  • هزینه نگهداری کم

این نوع راهبند حداقل 30 سال طول عمر دارد. این دستگاه در عین حال، به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. با دوام و استحکام بالایی که راهبند های مورد نظر دارند، استفاده از آن ها در مکان های سرباز مثل جاده و خیابان رایج است و سبب آسیب و استهلاک آن ها نمی شود. باد های شدید، برخورد ها و طوفان هیچ تاثیر منفی بر عملکرد یا ساختمان راهبند نمی گذارد.

  • قابل ترکیب با سایر سیستم های امنیتی

راهبند های امنیتی به راحتی با دیگر سیستم های کنترل دسترسی قابل ادغام هستند. به این ترتیب می توانید حداکثر ایمنی را از آن انتظار داشته باشید. در صورتی که این مسدود کننده ها را با یک سیستم اتوماتیک ادغام کنید، راهبند در صورت نیاز بالا می آید و بعد دوباره در زمین قرار می گیرد.


انواع راهبند امنیتی

راهبند یا مسدود کننده ها یک راه عالی برای محافظت در برابر افراد سارق است. این مسدود کننده در عرض 2 ثانیه از زمین بلند می شود و راه را مسدود می کند. به طور کلی موانع زیادی با انواع شکل و جنس در بازار وجود دارند که می توانند امنیت را فراهم کنند.

در زمان احداث و طراحی شکل پارکینگ یا جاده ها باید استفاده از تجهیزات امنیتی مثل راهبند ها را هم در نظر داشته باشید. به طور کلی موانع و راهبند ها در 2 دسته کلی فعال و غیر فعال قرار می گیرند. موانع فعال و غیر فعال هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.


راهبند امنیتی غیر فعال

موانع غیر فعال همانطور که از نامش پیداست، در جای خود ثابت هستند و نمی توانید آن ها را حرکت دهید. این نوع راهبند ها، کارآمد ترین و مقرون به صرفه ترین نوع راهبند هستند.

سیستم های راهبند امنیتی غیر فعال در مدل های مختلفی تولید می شوند ولی همه آن ها می توانند دسترسی به جاده را محدود کنند یا ترافیک را کنترل کنند. راهبند های فعال خودشان، در دسته های مختلفی قرار می گیرند.

هر یک از آن ها با ویژگی های متفاوت برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه می توانید انواع راهبند غیر فعال را بشناسید. نگهداری و تعمیرات راهبند های غیر فعال بسیار کم است؛ به همین ترتیب اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه هستید، این نوع راهبند ها برای شما مناسب هستند.

بولارد های غیر فعال یکی از همین راهبند ها هستند. این نوع راهبند ها سیلندری محکم و مقاوم هستند که به صورت گروهی روی زمین قرار می گیرند و باعث توقف انواع وسیله نقلیه می شوند. فاصله بین این نوع راهبند ها در حدی است که افراد بتوانند در بین آن تردد کنند ولی ماشین ها از آن فاصله رد نمی شوند.


راهبند امنیتی فعال

راهبند های امنیتی فعال همان دستگاه های بازویی هستند که با فرمان نگهبان در کابین، باز یا بسته می شوند. این نوع راهبند از ترافیک جلوگیری می کند و در عین حال اجازه ورود به افراد غیر مجاز را نمی دهد.

راهبند های برقی در یک کیت به فروش می رسند. این کیت شامل اجزا و تجهیراتی است که باید برای نصب از آن ها استفاده کنید. معمولا به همراه همه تجهیزاتی که درون کیت وجود دارد، ترمزگیر هایی هم وجود دارد که قبل و بعد از مانع نصب می شوند.

این ترمز گیر ها از ایجاد تصادف یا برخورد ماشین ها با بازو، جلوگیری می کنند. موانع فعال، معمولا با استفاده از کارت خوان، صفحه کلید یا سایر دستگاه های کنترل دسترسی، قابل استفاده هستند. امنیت یک ساختمان یا مجتمع با استفاده از این نوع راهبند به خوبی تامین می شود.


انواع راهبند امنیتی و نکاتی درباره خرید آن

خرید هر محصولی خصوصا محصولات صنعتی به تحقیقات گسترده و بررسی های دقیق نیاز دارد. این موانع معمولا به منظور تامین امنیت و کنترل مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این موانع در پارکینگ، جاده ها، بزرگراه ها، محل کار، محل ساخت و ساز و انبار رایج است. در ادامه نکاتی وجود دارد که در زمان خرید و نصب باید به آن ها توجه کنید.

  • محل

محل نصب سیستم های امنیتی چه داخل باشد و چه خارج از ساختمان، باید آن را با دقت و محکم نصب کنید. این موانع شرایط آب و هوایی را به خوبی تحمل می کنند و چندین سال دوام دارند. اگر محل نصب در یک پیچ است، موانع و راهبند های انعطاف پذیر را انتخاب کنید.

  • رنگ راهبند ها

با توجه به اینکه معمولا از راهبند ها برای کنترل ماشین ها استفاده می کنید، آن ها باید بتوانند توجه رانندگان را جلب کنند. شما باید تا حد امکان راهبند هایی را انتخاب کنید که دارای طرح و رنگ های واضحی هستند.

این نکته به افزایش دید و آگاهی افراد کمک می کند. هر چقدر رانندگان نسبت به موانع هشیار تر باشند، احتمال بروز حوادث و خطرات هم کمتر می شود.


سیستم های راهبند امنیتی

سیستم های راهبند امنیتی به کمترین تعمیر و نگهداری نیاز دارند. آن ها در برابر سایش و پارگی آسیب پذیر نیستند. در کل تلاش کنید موانعی را انتخاب کنید که کمترین هزینه نگهداری را داشته باشند. به این منظور بررسی مواد اولیه و طرز ساخت بدنه این راهبند ها بسیار مهم است.

در نهایت با خرید یک راهبند امنیتی می توانید با خیال راحت سرمایه گذاری کنید. این راهبند ها همانطور که از نامشان پیداست، امنیت جاده یا محل مورد نظر شما را فراهم می کنند.

شما می توانید با استفاده از آن ها عبور ماشین ها را محدود کنید و پس از بررسی هویت آن ها، اجازه عبور را صادر کنید. دوام بالایی که این دستگاه ها دارند، به معنی طول عمر بالای آن هاست. ضمن اینکه بر خلاف بسیاری از محصولات مشابه به نگهداری و تعمیرات پی در پی نیازی نیست.