شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب پارکینگ ریلی

@title

درب پارکینگ ریلی چیست؟

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب پارکینگ ریلی مدرن توضیح دادیم همراه ما باشید.

درب پارکینگ ریلی یکی دیگر از انواع درب های اتوماتیک می باشد که عملکردی شبیه درب های کشویی دارد. در درب پارکینگ ریلی، معمولا یک لنگه ی درب با طول مشخص بر روی یک ریل حرکت کرده و از این حرکت، درب پارکینگ ریلی باز و بسته می شود. درب های ریلی معمولا عرض زیادی دارند و برای ورودی های خیلی وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه درباره ی درب پارکینگ ریلی و ویژگی ها و عملکرد آن بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفا ما را همراهی نمایید :

درب پارکینگ ریلی برای باز و بسته شدن بر روی یک ریل به سمت راست و چپ حرکت می کنند. یکی از مواردی که باعث شده درب پارکینگ ریلی، مورد توجه قرار گیرد و طرفداران زیادی داشته باشد، همین مدل باز شدن آن است. در واقع درب های ریلی یا همان کشویی محدود به همان محوطه ی ورودی بوده و فضای بیشتری را اشغال نمی کنند.

معمولا تبدیل یک درب پارکینگ ریلی به درب پارکینگ ریلی برقی که به صورت اتوماتیک کار می کند، هزینه ی زیادی ندارد اما باعث می شود که امنیت این مدل درب ها تا حد زیادی بالا رود. متریالی که انواع درب پارکینگ ریلی از آن ها ساخته می شوند، می تواند از نئوپان، چوب، آلومینیوم، پی وی سی و ... باشد. درب پارکینگ ریلی می تواند کاربردها زیادی در اماکن مختلف داشته باشد که در ادامه به شرح این کاربردها خواهیم پرداخت :


درب پارکینگ ریلی برقی

درب پارکینگ ریلی برقی در مواردی مانند منازل مسکونی، پارکینگ های عمومی، فروشگاه ها و مجتمع ها تجاری خیلی بزرگ، اماکن صنعتی و .... مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع در ورودی تمامی اماکنی که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب پارکینگ ریلی برقی به صورت لولایی وجود ندارد، درب پارکینگ ریلی برقی بهترین و کاربردی ترین گزینه محسوب می شود. در واقع درب پارکینگ ریلی برقی برای نصب، تنها به یک فضای خطی احتیاج دارد تا لنگه درب که به صورت کشویی بر روی یک ریل در حال حرکت است، بتواند به راحتی باز و بسته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درب پارکینگ زیرسقفی به این صفحه مراجعه کنید.


درب پارکینگ ریلی تاشو

یکی از مزیت های خیلی مهم در درب پارکینگ ریلی مدرن، این است که این درب ها قابلیت این را دارند تا بر روی ان ها یک درب نفر رو ساده نیز جاگذاری شود. در واقع به کمک این روش، کاربر با یک تیرو دو نشان می زند؛ هم یک درب پارکینگ ریلی تاشو برای پارکینگ خود تعبیه کرده و هم از ان فا برای نصب یک درب نفر رو نیز بهره برده است. استفاده از یک درب نفر رو و نصب آن بر روی درب پارکینگ ریلی، از باز و بسته شدن بیهوده ی درب جلوگیری کرده و طول عمر درب را تا حد زیادی افزایش می دهد.

یکی از مشکلاتی که همیشه با انواع درب های اتوماتیک ممکن است پیش بیاید، صدایی است که از این درب ها در حین باز و بسته شدن خارج می شود. درب پارکینگ ریلی تاشو، به دلیل مدل باز و بسته شدنش، یکی از کم صدا ترین و در واقع بی صداترین درب های اتوماتیکی است که افراد می توانند از آن برای ورودی پارکینگ خود استفاده نمایند.

درب پارکینگ ریلی تاشو، ساختار ساده و آشکاری دارند. در واقع دسترسی به قطعات این درب ها به راحتی انجام می شود. در واقع سهولت و سادگی در عملکرد این مدل درب ها است که آن ها به یکی از پرطرفدارترین نوع درب های اتوماتیک تبدیل کرده است.

درب پارکینگ ریلی تاشو، بهترین انتخاب برای عرض های خیلی زیاد هستند. در واقع در بازار درب اتوماتیک، وقتی صحبت از ورودی خیلی عریض می شود، معمولا مشاوران و متخصصان مربوطه درب های ریلی را پیشنهاد می کنند. جالب است بدانید که این مدل درب ها در برخی موارد و در عرض های خیلی زیاد، به صورت دو طرفه نیز نصب می شوند.

مسئله ی امنیت یکی از موارد مهم است که برای درب های اتوماتیک باید به خوبی اجرا شود. امنیت در انواع درب های اتوماتیک به این معناست که، بخش متحرک درب ها طوری طراحی شوند که در هنگام اصابت درب با یک عامل رد شوند، قابلیت کنترل و هدایت درب به عقب وجود داشته باشد. خوشبختانه در درب پارکینگ ریلی تاشو، طراحی لنگه ی متحرک بر روی ریل، به گونه ای انجام شده است که در مواقع برخورد با مانع رد شوند، به راحتی قابل کنترل می باشد. در این گونه موارد لنگه ی متحرک به عقب حرکت کرده و همین روال مانع از برخورد آن با شخص و یا وسیله ی نقلیه ی در حال عبور خواهد شد.

مورد بعدی که در زمینه ی مزیت های درب پارکینگ ریلی می توان از آن نام برد، مسئله ی فضای نصب است. بر عکس تصور خیلی از افراد، درب پارکینگ ریلی برقی به فضای خیلی کمی برای نصب احتیاج دارد، در واقع بر عکس خیلی از درب های اتوماتیک که برای باز و بسته شدن بر روی یک لولا حرکت می کنند و حرکتی دواری شکل دارند، این درب حرکتی خطی داشته و محدوده ی حرکت آن بر روی یک خط صاف که همان ورودی پارکینگ است، خواهد بود.

درب پارکینگ ریلی تاشو نیز مانند تمامی درب های اتوماتیک، توسط دکمه ی نصب شده بر روی کی ریموت کنترل ساده، قابل کنترل می باشد. در واقع شما به راحتی و بدون خارج شدن از ماشینتان می توانید، درب را باز و بسته نمایید. این موضوع باعث می شود که امنیت لازم برای فضای پارکینگ توسط درب اتوماتیک ریلی نیز به راحتی فراهم شود.

در نهایت درب پارکینگ ریلی به دلیل ساختاری که دارد، معمولا به نوعی تولید می شود که توانایی مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف را داشته باشد. همچنین این درب ها با توجه به متریال و ساختاری که با آن طراحی می شوند، می توانند برای ترددها یکم، متوسط و خیلی زیاد نیز مورد استفاده قرار گیرند. پشتیبانی تردد بالا و یا کم در انواع درب ریلی پارکینگ مدرن، تا حد زیادی به وزن درب و موتور انتخابی مربوط می باشد. برای تردد های خیلی بالا معمولا از موتورهای وی آلمانی و ایتالیایی و برای ترددهای پایین از موتورهای هیدرولیکی استفاده می کنند.


قطعات و ابزار مورد استفاده برای نصب انواع درب پارکینگ ریلی

در نصب یک درب اتوماتیک ریلی، چرخ ها و ریل درب که بر روی زمین نصب می شوند، اساسی ترین نقش را دارند. در واقع این چرخ ها هستند که باعث می شوند لنگه متحرک یک درب ریلی یا کشویی، حرکتی آسان و مناسب داشته باشد. مورد دومی که در حرکت یک درب اتوماتیک ریلی خیلی مهم است استاپر یا همان نگهدارنده ی درب است. استاپرها ابزاری هستند که از برخورد درب با موانع رد شونده مانند اشخاص و خودروها، جلوگیری می کنند و امنیت جانی و مالی را برای افراد برقرار می نمایند. گزینه ی بعدی در ابزار آلات و قطعات یک درب پارکینگ ریلی هدایت کننده هستند که معمولا برای چهار چرخ و یا تک چرخ مورد استفاده قرار می گیرند. استاپرای انتهایی و دستگیره ی درب ها نیز از موارد جدا نشدنی در انواع درب پارکینگ ریلی می باشند.

پیشنهاد مطالعه : جک بازویی درب پارکینگ دو لنگه 


کاربرد درب های ریلی در صنعت

یکی دیگر از کاربردهای انواع درب اتوماتیک ریلی در موارد صنعتی می باشد. ورودی انبارهای بزرگ، کارخانه ها، صنایع و کارخانه های بزرگ ماشین سازی و سوله ها از جمله مهم ترین مکان ها برای استفاده از درب اتوماتیک ریلی می باشند. در واقع از آنجایی که درب های ریلی عرض های خیلی بالا را پشتیبانی می کنند، در کنار این قابلیت، گنجایش عبور ماشین های خیلی سنگین به صورت چندتایی، استحکام خیلی زیاد نیز از موارد دیگری است که درب پارکینگ ریلی را بسیار پرطرفدار کرده. همچنین درب های ریلی به حفظ فضای کارخانه ها کمک کرده و فضای خیلی کمی را برای تردد اشغال می کند. درب های ریلی استفاده شده در صنایع مختلف، معمولا بسیار سنگین هستند. سنگینی این درب ها نیز به این دلیل است که عرض ورودی این مکان ها معمولا خیلی زیاد می باشد. به دنبال وزن خیلی بالای لنگه های درب ریلی، موتورهایی که این درب ها را به حرکت در می آورند نیز باید خیلی قوی باشند. به همین دلیل است که برای درب های ریلی صنعتی از موتورهای سه فاز استفاده می کنند. عامل حرکت لنگه ها متحرک در درب های ریلی صنعتی، محرک ها گیربکسی می باشد.


درب پارکینگ ریلی مدرن

درب پارکینگ ریلی مدرن معمولا به گونه ای طراحی می شوند که در برابر نوسانات برق بسیار مقاوم بوده و معمولا در زمان قطعی برق دارای باتری و شارژر می باشند. درب پارکینگ ریلی مدرن برای اینکه دارای طول عمر زیادی باشند به هنگر های ضد سایش مجهز هستند. حرکت باز و بسته شدن درب پارکینگ ریلی مدرن از طریق باکس فرمان به راحتی قابل تنظیم و کنترل می باشد. درب پارکینگ ریلی مدرن نیز مانند تمامی درب های اتوماتیک دیگر به حسگرها و سنسورهای مختلف مجهز می باشد. وجود سیستم های خلاص کن دستی نیز یکی دیگر از مزیت های درب های ریلی اتوماتیک است. درب پارکینگ ریلی مدرن به دلیل عرض زیادی که دارند، تردد بالای ماشین های سنگین را تا حد خیلی بالایی پشتیبانی می نمایند. یکی دیگر از مزیت های خیلی مهم درب های ریلی صنعتی، صرفه جویی در وقت، هزینه و انرژی می باشد. گیربکس هایی که در درب های ریلی صنعتی استفاده می شوند خیلی قوی هستند تا حدی که قابلیت جابجایی درب هایی تا وزن چهارصد کیلوگرم را دارا می باشند. درب های ریلی صنعتی معمولا دارای عرض شش متر و ارتفاع 4 تا 7 متر هستند. درب پارکینگ ریلی مدرن معمولا از فلز و آلومینیوم تولید می شوند و به همین دلیل است که دارای مقاومت خیلی بالایی نیز می باشند. دربهای ریلی به صورت دو لنگه نیز قابل اجرا هستند و دلیل این دو لنگه بودن این است که کنترل تردد انواع ماشین ها با اندازه های مختلف با کمک یک لنگه و یا هر دو لنگه، به راحتی صورت میگیرد. همچنین درب های صنعتی قابلیت این را دارند که با نصب درب نفر رو بر روی آن ها، از باز و بسته شدن بی جهت درب جلوگیری نمایند.


انواع درب ریلی صنعتی

دربهای ریلی صنعتی با توجه به کاربردی که دارند با متریال و موتورهای مختلفی به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال درب هایی که صرفا قابلیت حفاظتی دارند، از ورق آهن در ساخت آن ها استفاده می شود. اما اگر بخواهیم که یک درب ریلی هم حفاظتی و هم برودتی باشد، استفاده از فوم در کنار ورقه های آهنی، نیز یکی از اصول تولید این درب ها خواهد بود. چرا که فوم های به کار برده شده در ساختمان این درب ها، از نفوذ سرما به محیط داخل، و خروج انرژی گرمایشی از فضای داخلی به بیرون، کاملا جلوگیری می کنند. درب های ریلی حرارتی نیز در ساختمان خود دارای پشم سنگ و آهن می باشند. پشم سنگ یکی از موارد نگهدارنده ی انرژی گرمایشی و سرمایشی می باشد. جالب است بدانید که درب های ریلی اتوماتیک به صورت ضد انفجار نیز تولید می شوند. البته این درب ها مختص مکان های صنعتی می باشد. در این مدل درب از آهن با تناژ خیلی بالا برای تولید آن ها استفاده می شود و در نهایت درب های دوبل یا همان فشار مثبت هستند که برای ایزوله کردن فضای داخلی و تامین امنیت بهداشتی محیط، مورد استفاده قرار می گیرند.


قیمت درب پارکینگ ریلی

همان طور که گفتیم، درب های ریلی دارای عرض خیلی بالا با تناز های مختلفی از آهن تولید می شوند. بنابراین یکی از موثرترین گزینه ها بر قیمت درب پارکینگ ریلی، متراژ درب و تناژ آهن استفاده شده در آن می باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت درب اتوماتیک ریلی پارکینگ، مکانی است که این درب ها باید در آنجا نصب شوند.

در واقع هر چقدر کاربر نیاز به یک درب ریلی پرقدرت برای ورودی مکان مورد نظر خود داشته باشد، به همان نسبت قیمت درب پارکینگ ریلی بالا خواهد رفت. چرا که درب های ریلی پارکینگی بسیار قوی باید دارای تناژ بیشتری از آهن و قطعاتی با کیفیت خیلی بالاتر داشته باشند.


درب پارکینگ ریلی تاشو