شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب اتوماتیک هرماتیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

@title

درب هرماتیک چیست؟

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب اتوماتیک هرماتیک توضیح دادیم همراه ما باشید.

اگر ب حتی یک بار هم به بیمارستان ها و درمانگاه هایی که دارای اتاق های مجزا و اتاق‌عمل سرپایی می باشند رفته باشید، قطعاً با درب های کشویی که رفت و آمد در آنها زیاد است مواجه شده اید. این درب ها که به آنها درب هرماتیک نیز می گویند به صورت مخصوص در بیمارستان ها و درمانگاه های دارای اتاق عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند بنابراین درب هرماتیک نوعی دیگری از دربهای اتوماتیک هستند که با توجه به نوع ساخت آنها عموما در مراکز درمانی و بیمارستانها مورد استفاده قرار می‌گیرد درواقع در یک بیمارستان از انواع مختلفی از دربهای اتوماتیک استفاده می شود.

درب هرماتیک نوعی از درب اتوماتیک است که شاید تا به حال به تعداد بسیار زیاد آن ها را دیده باشید اما هرگز نام آن ها نمی دانید و توجهی به نلم آن ها نکرده باشید. البته بسیاری از افراد در حال حاضر از آن ها بپرسید نام این درب ها چیست؟ به شما می گویند این درب ها درب های اتوماتیک هستند. اما باید بدانید که این درب ها با درب های اتوماتیک بسیار متفاوت هستند. دلایل تفاوت این درب هرماتیک با درب های اتوماتیک در متریالی است که در ساخت درب هرماتیک مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین شاید نام این درب ها را هرگز نشنیده باشید ، اما حتماً درب هرماتیک را در مکان های مختلف دیده اید.


آشنایی با درب هرماتیک

معنای کلمه هرماتیک به معنای ایزوله بودن و غیر قابل نفوذ بودن می باشد. حال به دلیل اینکه قیمت این درب ها بسیار گران می باشد موارد مصرف بسیار خاصی مانند بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی و اتاق عمل‌ها و بخش‌های مختلفی مانند آزمایشگاه در بیمارستان را دارند بنابراین همانطور که از نام از معنای این کلمه پیداست برای مواردی استفاده می شود که بخواهیم برای کاهش آلودگی محیط و ایزوله کردن یکی از اتاق ها در یک مکان خاص مانند بیمارستان استفاده کنیم همانطور که می ‌دانید.

در بیمارستان ها در بخش ‌های مختلفی وجود دارند که باید از نظر آلودگی دارای پایین ‌ترین سطح ممکن نسبت به سایر بخش های بیمارستان و مرکز درمانی باشند بخش ‌های مانند اتاق عمل که در آن بیماران دارای پایین ‌ترین ضریب هوشی بالاترین سطح تحمل درد و برای پزشکان بالاترین حساسیت را دارد بنابراین از درب هرماتیک برای جدا کردن این بخش ها از سایر بخش های بیمارستان و مرکز درمانی استفاده می ‌شود یکی دیگر از دلایل مهمی که از این درب ها استفاده می شود مجهز بودن این درب هرماتیک به سیستم چشمی می باشد که درب هرماتیک پیشرفته با کاهش صدا در هنگام باز و بسته شدن بالاترین کارایی و کیفیت را در اختیار مصرف‌ کنندگان قرار


می‌دهند. این درب‌ ها از سه لایه تشکیل شده‌اند که عبارت‌اند از:


• لایه داخلی که پلی اورتان با چگالی ۵۰ kg/m3

• لایه دوم از جنس MDF می‌باشد به ضخامت ۴mm

• لایه سوم از جنس استیل به ضخامت ۱mm

پیشنهاد مطالعه : درب اتوماتیک کشویی


ویژگی های مهم درب هرماتیک

از ویژگی ‌های درب اتوماتیک هرمتیک می توان به بهداشت بالا و پنل محکم آن اشاره کرد در واقع این درب‌ها کاملاً درزگیری شده هستند و برای ایزوله کردن محیط‌ها بسیار مناسب هستند و برای حفظ و رعایت کامل بهداشت بسیار قابل استفاده هستند. همچنین همانطور که گفته شد بخش‌های مختلفی در بیمارستان وجود دارند که علاوه بر پایین بودن سطح آلودگی در آنها باید دارای امنیت بسیار بالایی باشند که در اینجا نیز در پای هرماتیک بسیار مناسب هستند و برای آنها پیشنهاد می شود.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این درب هرماتیک که از نظر عایق صدا بسیار مناسب می باشند و دارای امنیت بالای هستند و بسیار لایه های محکمی دارند از چه موادی ساخته شده اند ، بهتر است بدانید تمامی درب های بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی که دارای بخش های مختلفی هستند و مورد استفاده قرار می‌گیرند ، از لایه مختلف از فلزات و شیشه ها ساخته می شوند که آن ها را نسبت به دیگر درب های اتوماتیک بسیار مقاوم تر می کند فلزات و مواد مختلفی ممکن است در ساخت درب هرماتیک مورد استفاده قرار بگیرند اما بیش ترین موادی که در ساخت این درب ها مورد استفاده قرار می‌گیرند فلزاتی مانند سرب پلی اورتان می‌باشند که برای جلوگیری از عبور ذرات موجود در هوا بسیار مناسب می باشد


مهم ترین کاربرد های درب اتوماتیک هرماتیک

از مهم ترین کاربرد های درب اتوماتیک هرماتیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• جدا کردن بخش های مختلف مراکز درمانی مانند اتاق عمل ها بخش های آزمایشگاهی

• این در پا با جلوگیری از ورود آلودگی به بخش های ایزوله شده باعث افزایش تمیزی هوا در بخش‌های مختلف بیمارستان می شوند


بیشترین موارد مصرف درب اتوماتیک هرماتیک

بیشترین موارد مصرف درب اتوماتیک هرماتیک در آزمایشگاه ها به دلیل اینکه دارای حساسیت کاری بسیار بالایی می باشند باید از درب هرماتیک برای بخش خود استفاده کنند

کسب و کارهایی که در زمینه مواد غذایی حساس فعالیت می‌کنند و کوچکترین ورود هوا و آلودگی ممکن است تمامی مواد غذایی درون انبار آنها را دچار فاسد بودن بکند بهترین پیشنهاد برای آنها استفاده از درب هرماتیک می باشد

در کارخانه های داروسازی که دارای بخش های مختلفی هستند و ورود آلودگی و هوا و گازهای موجود در هوا باعث می‌شوند تا دوزهای مختلف دارو را تغییر دهند بهترین و مناسب ترین در پا برای آنها درب هرماتیک می باشد.

برای افرادی که کارشان با اشعه ها و گاز های سمی می باشد بسیار توصیه می شود علاوه بر این که خود در هنگام کار کردن تمامی نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند ، برای افزایش سلامتی و کاهش ریسک خطرات برای اطرافیان خود از درب هرماتیک استفاده کنند.