شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب صنعتی

@title

درب صنعتی

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب صنعتی فلزی توضیح دادیم همراه ما باشید.

تصور کنید بخشی از سرمایه شما در یک ساختمان صنعتی مثل انبار کارخانه قرار دارد. در این شرایط امنیت مهم‌ ترین نکته‌ ای است که باید به آن توجه کنید. با استفاده از یک درب صنعتی فلزی می‌توانید این امنیت را تا حد زیادی تامین کنید.

درب‌ های استیل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر ضربه و عوامل طبیعی دارند، به‌ خوبی امنیت را برای کارکنان، تجهیزات و سرمایه شما فراهم می‌کنند. شما می‌توانید درب مورد نظرتان را متناسب با نیازی که دارید در طراحی دستی یا اتوماتیک خریداری کنید.

این مقاله راهنمایی برای خرید این نوع درب است. در ادامه درباره مزایای درب‌ های صنعتی، انواع درب‌ های صنعتی، نحوه کار درب اتوماتیک و نحوه انتخاب یک درب صنعتی تهران مناسب صحبت می‌کنیم. اگر قصد تجهیز محیط کار یا احداث یک ساختمان صنعتی را دارید، این مقاله مناسب شماست.


درب صنعتی فلزی

درب‌ ها در هر کسب‌ و‌ کاری یک سرمایه‌ گذاری بزرگ و مهم به حساب می‌آیند. درب‌ های صنعتی همان طور که از نامشان پیداست برای استفاده در مکان‌ های صنعتی مناسب هستند.

مزایای متعدد این نوع درب بسیاری از کسب‌ و‌ کارها را به استفاده و خرید درب‌ های صنعتی ترغیب می‌کند. این مزایا سبب صرفه‌ جویی در هزینه و زمان شما خواهد شد. با شناخت مزایای استفاده از آن، به این نکته پی خواهید برد که سرمایه‌ گذاری بر این نوع درب، ارزشش را دارد.


درب صنعتی استیل

آتش‌ سوزی یکی از خطرات رایج در انبار‌ ها و کارگاه‌ های صنعتی است. با آتش‌ سوزی خسارات جبران‌ ناپذیری به کالا های شما وارد می‌شود. درب صنعتی استیل از کارکنان و کالا های شما در برابر آتش‌سوزی محافظت می‌کند.

برخی از درب‌ صنعتی استیل با همین هدف تولید شده‌اند و برای استفاده در کارگاه‌ هایی که در خطر آتش‌ سوزی بالایی هستند، کاربرد دارند. شما می‌توانید این درب‌ ها را به سیستم هشدار ساختمان متصل کنید.

در صورت بروز حوادث و مشکلات این زنگ هشدار به صدا درمی‌آید. به این ترتیب افراد ساکن در ساختمان، وقت کافی برای خروج دارند. در بیشتر صنایع، استفاده از درب‌ صنعتی ضد حریق از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و به‌ نوعی اجباری تلقی می‌شود.


امنیت

اولین و شاید مهم‌ ترین نکته درباره درب‌ های صنعتی، تامین امنیت ساختمان از جانب آن‌ هاست. درب‌ های صنعتی وظیفه تامین حفاظت و امنیت اماکن صنعتی شما از جمله انبار، شرکت، فروشگاه و کارگاه را دارند.

هر یک از درب‌ های موجود در بازار دارای طراحی منحصر به‌ فردی هستند که به شما در جهت رفع نیاز هایتان کمک می‌کند. ویژگی‌ های آن‌ ها از بروز خسارت‌ هایی مثل سرقت جلوگیری می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید از اشیاء موجود در شرکت یا حتی نیروی کار خود محافظت کنید.


عایق‌ کاری و کاهش هزینه‌ های انرژی

درب صنعتی استیل همچون یک عایق در ساختمان شما عمل می‌کند. با نصب درب‌ های صنعتی داخلی و خارجی می‌توانید مکان‌ های مختلف محل کار را عایق‌ بندی کنید. با وجود این درب که از هدر رفتن انرزی جلوگیری می‌کند، هزینه‌ های دستگاه گرمایش و سرمایش شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

این نکته برای انبار های تولید و نگهداری مواد غذایی، اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در این انبار ها باید دما به‌ خوبی کنترل شود تا کیفیت کالاها حفظ شود و غذا فاسد نشود. در نتیجه این درب‌ ها به‌ نوعی از کاهش ضایعات جلوگیری می‌کند و سبب رضایت هرچه بیشتر مشتریان شما می‌شوند.


کارایی

کارایی نیروی کار در بسیاری از محیط‌ های صنعتی اولویت دارد. در ضمن جا به‌ جایی افراد و کالاها در محیط کار بسیار مهم است. استفاده از درب صنعتی تهران کارخانه یا هر محل کار دیگری به بهینه‌ سازی فرآیند کار شما کمک می‌کند.

امروزه درب‌ های صنعتی با در نظر گرفتن اهمیت سرعت طراحی و تولید می‌شوند. با استفاده از آن‌ ها، افراد و لوازم با سهولت و سرعت رفت‌ و‌ آمد می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه : درب های شیشه ای کشویی 


درب صنعتی سکشنال

درب صنعتی سکشنال از محبوب ترین محصولات برای استفاده در مکان‌ های صنعتی است. درب صنعتی سکشنال مجموعه‌ ای از پانل‌ ها را دارد که از جنس آلمینیوم، فولاد، مس یا پلی‌ اتیلن است.

درب صنعتی سکشنال به صرفه‌ جویی در فضا کمک می‌کند. مقاومت بالای درب صنعتی سکشنال از دیگر ویژگی‌ هایی است که توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.


درب صنعتیدرب های اتوماتیک صنعتی

یک درب صنعتی اتوماتیک راهی عالی برای کنترل رفت‌ و‌ آمد افراد است. به طور کلی ماهیت اصلی این نوع درب، به سرعت آن در باز و بسته شدن برمی‌گردد. درب اتوماتیک سرعت تردد افراد و وسایل را افزایش می‌دهد و از هدر رفتن وقت جلوگیری می‌کند.

این درب‌ ها بدون نیاز به تماس دستی و فشار فیزیکی باز و بسته می‌شوند. باز و بسته شدن خودکار این درب به دلیل داشتن سنسور های حساس به صدا، حرکت و... است. در صورت مشاهده این محرک‌ ها درب با سرعت مشخصی باز می‌شود. برای محاسبه قیمت درب اتوماتیک صنعتی باید مواردی مثل اندازه درب و جنس آن را در نظر بگیرید.


درب اتوماتیک صنعتی

درب اتوماتیک طراحی مدرن و منحصر‌ به‌ فردی دارد. با شناخت نحوه کار آن بهتر می‌توانید به اهمیت استفاده از آن پی ببرید. این درب‌ ها با تشخیص فردی که قصد تردد را دارد، فعال می‌شوند.

این فرآیند متناسب با نوع سنسور هایی که برای آن تنظیم شده است، صورت می‌گیرد. بعضی از درب‌ های اتوماتیک فقط یک سنسور دارند ولی برخی دیگر با ترکیبی از سنسور ها کار می‌کنند. سنسور هایی که درب‌ های اتوماتیک برای کار کردن از آن‌ ها بهره می‌برند، شامل موارد زیر هستند:


سنسور حرکت

سنسور حرکت معمولا در کنار درب نصب می‌شود و در صورتی که چیزی را در مجاورت درب احساس کند، فعال می‌شود. یکی از مشکلات این نوع سنسور این است که فردی را که با سرعت آهسته به سمت در می‌آید، تشخیص ندهد. به همین دلیل معمولا سنسور حرکتی را با سنسور مادون قرمز به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند.


سنسور مادون قرمز

حسگر های مادون قرمز با تشخیص تغییرات دمایی فعال می‌شوند. این سنسور گرمای بدن انسان را تشخیص می‌دهد و باعث باز و بسته شدن درب می‌شود.


درب صنعتی اتوماتیک

در این نوع سنسور 2 عدد تشک در 2 طرف درب صنعتی اتوماتیک قرار می‌گیرد. با قرار گرفتن شما روی این تشک‌ های مخفی، سنسور وزن شما را تشخیص می‌دهد و درب باز یا بسته می‌شود.


درب صنعتی کرکره ای

سال‌ هاست که درب‌ صنعتی کرکره‌ ای در کسب‌ و‌ کار های زیادی محبوب است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکان‌ ها و ساختمان‌ های صنعتی یکی از این موارد هستند. درب صنعتی کرکره‌ ای به دلیل دوام و امنیت بالایی که دارد بسیار محبوب است.

با نصب آن می‌توانید کسب‌ و کار خود را در برابر سرقت، آب‌ و‌ هوای نامساعد و مشکلات دیگر ایمن کنید. اگر صاحب کسب‌ و‌ کار حساسی هستید و به امنیت مطلوبی نیاز دارید، این نوع درب را در نظر داشته باشید. فرقی نمی‌کند درب صنعتی کارخانه باشد یا برای استفاده از فروشگاه از آن استفاده کنید، به هر حال قطعات آن باید با دقت نصب شوند تا طول عمر بالایی داشته باشند.


درب صنعتی ریلی

در هر مکان صنعتی دسترسی و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تجهیزات کافی برای کار در اماکن صنعتی وجود نداشته باشد، کمی به مشکل برمی‌خورید. با استفاده از درب صنعتی ریلی می‌توانید امنیت و کارایی نیروی کار خود را افزایش دهید.

درب‌ های ریلی صنعتی در 2 دسته دستی و اتوماتیک طراحی و تولید می‌شوند. این درب‌ ها در برابر آب، دود و شعله مقاومت بالایی دارند. با وجود درب ریلی می‌توانید از هدر رفتن گرما و سرمای درون فضا جلوگیری کنید.


نحوه انتخاب یک درب صنعتی مناسب

برای انتخاب یک درب مناسب باید ابتدا مشخص کنید که محصول مورد نظر شما برای استفاده در داخل ساختمان مناسب است یا باید در بخش درب‌ های بیرونی قرار بگیرد. در مراحل بعدی باید محیط کاری و خود را بشناسید و درجه امنیتی که نیاز دارید را تشخیص دهید.

این موارد برای تعیین جنس درب به شما کمک می‌کند. در رتبه اول، فولاد از رایج‌ ترین مواد اولیه برای ساخت درب است. پس از آن آلمینیوم و وینیل برای جنس درب، کاربرد دارند.

یکی دیگر از معیار هایی که باید در خرید درب تهران یا دیگر شهر ها به آن توجه کنید، نحوه باز شدن درب است. درب‌ ها از بالا، چپ یا راست باز می‌شوند. علاوه بر آن درب‌ های ریلی و کرکره‌ای ساختمان خاص خود را دارند.

در نظر گرفتن نحوه کار این درب، به شما کمک می‌کند تا محصولی متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. در ضمن فضایی که برای نصب در اختیار دارید، بسیار مهم است. هر یک از درب‌ ها دارای ویژگی‌ های خاصی هستند و فضای متفاوتی را اشغال می‌کنند.

فاکتور دیگری است که در زمان خرید باید مورد توجه قرار گیرد، کنترل درب است. درب‌ ها به شکل‌ های مختلف دستی و اتوماتیک قابل باز و بسته شدن هستند. درب‌ های اتوماتیک صنعتی از انواع محبوب درب هستند که تردد را برای شما و افراد دیگر راحت می‌کنند.

حالت دیگر کاربرد دستی درب است که به نیروی فیزیکی برای باز و بسته شدن نیاز دارد. اندازه و ابعاد درب هم باید مورد توجه شما قرار بگیرد که مستقیما بر قیمت اثر دارد. اندازه درب در عین مناسب بودن باید کاربردی باشد. به صورت کلی استفاده از درب‌هایی که بیش از 10 متر عرض دارند، توصیه نمی‌شود؛ زیرا باز کردن این درب‌ ها کمی دشوار است.


درب صنعتی تهران

در نهایت در زمان خرید درب صنعتی تهران مورد نظر فاکتور های بالا را به‌خوبی بررسی کنید. در صورتی که نیاز به شخصی‌ سازی درب دارید، می‌توانید ویژگی‌ های مورد نظر را با سازنده در میان بگذارید.

هر چقدر درباره نیاز‌های خود مثل سطح امنیت و میزان فضا اطلاعات دقیق‌ تری داشته باشید، بهتر می‌توانید محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. با خرید این نوع درب مطمئن باشید که یک سرمایه‌ گذاری امن کرده‌اید.

برای اطلاع از فروش درب اتوماتیک شیشه ای در تهران با کارشناسان ما تماس بگیرید.