شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب سربی چیست؟

@title

درب سربی در برنامه های پزشکی ، علمی و صنعتی که از تابش زیاد با استفاده از پرتودرمانی بالا برای تصویربرداری و روشهای تشخیصی استفاده می کنند یکپارچه است.

روکش فلزی سرب ، که به آن ورق سرب نیز گفته می شود ، محافظی در برابر اشعه گاما و پرتونگاری سطح بالا می باشد. از درب سربی در کجا استفاده می شود؟

رادیوگرافی

تصویربرداری با اشعه ایکس

اسکن P.E.T./CT

اتاق های فلوروسکوپ

اتاقهای اسکن

آزمایشگاه ها

کاربرد و نحوه عملکرد انواع درب سربی :

درب های چوبی با روکش سرب

درب های چوبی سربی روکش دار در برابر انتقال اشعه مضر محافظت می کنند و به طور معمول در محیط های پزشکی ، فرودگاه ها و کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. درب سربی از لایه های داخلی تخته خرده چوب برخوردار هستند و چوب یا لمینت بیرونی آن سرب است.

درب های با روکش سرب محصولات محافظت شده در برابر اشعه فقط با بهترین مواد و طرز کار موجود تولید می شوند. با کنترل کیفیت ثابت و بازرسی مداوم ، دریافت قویترین و کاربردی ترین درب های روکش سرب امکان پذیر است. برای دستیابی به بالاترین سطح محافظت در برابر اشعه ، درب های سربی همیشه باید با استفاده از قاب های روکش سرب نصب شوند.

برنامه های کاربردی برای درب های چوبی دارای سرب

محافظت از تشعشعات برای ایمنی کارگران ، بیماران و مشتری در مناطقی که از اشعه X و سایر تجهیزات تصویربرداری استفاده می شود بسیار مهم است. درب سربی چوبی در برابر اشعه در:

اتاق های X-Ray پزشکی ، PET یا CT Scan

مراکز تصویربرداری

دفاتر دامپزشکی

فرودگاه ها

برنامه های دفاعی

برنامه های هوا فضا

درب سربی چوبی از محصولات محافظت در برابر تابش

درب های روکش دار محصولات محافظ پرتویی با استفاده از یك لایه از سرب ورق در مركز درب ساخته می شوند. هسته های چوبی تحت فشار هیدرولیکی در هر طرف سرب لمینیت می شوند.

درب سربی ساده ریلی با قرقره کف

این نوع درب های سربی به منظور افزایش کارایی طراحی و تولید شده اند در این نوع درب سربی ریل و قرقره کف تعویض شده تا حرکت برانکارد و ویلچر بر روی آنها به سهولت انجام پذیرد این کار جهت رفع برخی مشکلات درب های کشویی صورت گرفت همچنین علاوه بر حل این مشکل به دلیل وارد شدن فشار کمتر به قرقره ها به افزایش طول عمر قرقره ها نیز کمک می شود.

درب سربی ساده

در این نوع درب ها از چوب فشرده شده استفاده می شود که به دلیل فشرده بودن چوب از مقاومت بالایی برخوردار هستند در داخل این نوع درب ها از سرب استفاده می شود که به دلیل استفاده از سرب و چوب های فشرده شده ، این درب ها دارای وزن نسبتا سنگینی می باشند به همبن جهت استحکام بالایی دارند و از طول عمر و ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

درب سربی اتوماتیک

این نوع درب ها در مراکز پر رفت و آمد به جهت سهولت در استفاده و حفظ استاندارهای بهداشتی استفاده می شود مکانیزم استفاده آن ها مانند درب سربی ساده می باشد فقط با این تفاوت که برای باز و بسته شدن مجهز به ریموت کنترل هستند. در این نوع درب ها از تجهیزاتی از جمله: ریل، موتور و برد خارجی استفاده می شود.

درب سربی برای محافظت از پرتودرمانی

استفاده از درب های سربی راه حل دائمی برای محافظت از اشعه می باشد و محافظت مؤثرتری نسبت به روکش های سربی در پارتیشن ها و فرم های محافظ متحرک دارد. این امر به ویژه برای اتاقهای درمانی و سایر کاربردهایی که کارمندان در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض اشعه هستند ، مهم است.

مزایا و ویژگی های نصب درب سربی عبارتند از:

محافظت مؤثر در برابر اشعه از کف تا سقف را فراهم می کند.

انعطاف پذیری را برای استفاده در دیوارها ، کف ها و سقف ها طراحی می کند.

خطر نشت اشعه را هنگام نصب مناسب از بین می برد.

در ضخامتهای مختلف برای تأمین طیف گسترده ای از نیازهای محافظ موجود است.

روکش سربی تولید شده برای پاسخگویی به نیازهای محافظ شما

چرا باید از درب سربی استفاده کنیم؟

در مورد محافظت در برابر اشعه ، به ویژه در تجهیزات پزشکی هسته ای ، فریم ها و درهای سربی تنها انتخاب منطقی هستند. پرتوهای X و اشعه گاما ، مانند هر بخشی از طیف نور ، با ماده در تعامل هستند. تعامل با بدن انسان در هر مقدار حتی کمترین مقدار یا در موارد مواجهه زیاد ، طولانی مدت یا مکرر خطرناک و کشنده است.

از آنجا که از چگالی آن ، مقدار نسبتاً کمی سرب استفاده می کند تقریباً در برابر اشعه ایکس و قرار گرفتن در معرض اشعه گاما محافظت می کند ، به همین دلیل در بیمارستان ها و تأسیسات انرژی هسته ای بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از مواد دیگر مانند بتن و آهن نیز محافظت می کنند ، اما به دلیل چگال تر بودن مواد باید در مقادیر بسیار بیشتری مورد استفاده قرار گیرند.

هنگامی که پرتوهای x و پرتوهای گاما به الکترونها در سرب برخورد می کنند ، اساساً پرتوها جذب می شوند و انرژی به صورت گرما آزاد می شود ، که در سراسر سپر بی ضرر از بین می رود.

طول عمر استفاده از درب های سربی چقدر است؟

درب های سربی به دلیل ساختار محکم و استفاده از ورق های سرب در آن ها به طور معمول از عمر مصرفی بیشتری نسبت به درب های دیگر برخوردارند. یک درب با روکش سربی اگر مواد اولیه با کیفیت و استاندارد در آن ها استفاده شده باشد می تواند تا سالیان سال مورد استفاده قرار گیرند.

ضخامت سرب داخل درب های سربی چگونه باید باشد؟

طرح استاندارد كه در كاربردهاي تشخيصي مورد استفاده قرار مي گيرد ، براي استفاده در داخل ديوارها مناسب است كه تراكم و ضخامت كلي آنها محافظ لازم را فراهم مي كند. اگر سرب ماده محافظ اولیه است ، این طرح فرض می کند که بر روی دیواره داخلی اتاق اشعه ایکس نصب شده است.

برای محاسبه دهانه ساختاری با استفاده از قاب درب استاندارد چوب (ضخامت 45 میلی متر) ، 100 میلی متر به عرض و 50 میلی متر به ارتفاع اندازه درب پیشنهادی اضافه کنید.

درب های منفرد

با باز شدن درب به سمت شما لولا در سمت چپ یا راست قرار بگیرد؟

درب های دوتایی

آیا درهای باز شده به سمت شما لولاهایی هستند که از برگ پیشرو در سمت چپ یا راست استفاده شود؟

قابهای ارتفاع طبقه

اینها با یک تابلوی ثابت یا قابل جابجایی از طریق پنل درب تولید می شوند. همچنین گزینه transom با پنل لعاب دار یا جامد در بالا وجود دارد.

پانل های شیشه ای چشم انداز سرب

اینها به یک معادل سرب برابر با اندازه مشخص شده برای درها عرضه می شوند و در صورت لزوم می توانند شامل پانل های دید Vistamatic یا پرده باشند.

RADIATION در اطراف درب به اجماع سطح کاهش می یابد.

راهنمای خرید درب سربی :

ما درب های با روکش سرب به مشخصات شما را در اندازه های مختلف با سرب و گزینه های ذکر شده ، تولید می کنیم. بسته به میزان محافظت در برابر اشعه مورد نیاز ، درهای سربی در اندازه های مختلف و ضخامت سرب قابل تولید هستند. ما همچنین قاب های فلزی بدون روکش ، روکش فلزی ، توخالی را در گزینه های استاندارد و سفارشی عرضه می کنیم.

محصولات شرکت تهران در آسیا طیف گسترده ای از اندازه های درب سربی را ارائه می دهد تا نیازهای برنامه محافظ شما را برآورده سازند.

درب های با روکش سربی ما در ضخامت های مختلف ، با اندازه های سفارشی موجود است ما دارای ضخامت سرب در ضخامت های بالا با گزینه لایه بندی مضاعف برای کاربردهای پرتوی بالا هستیم.

برای نصب درب سربی شما ، ما همچنین از نوارهای با ضخامت و ارتفاع همان ورق سرب برای مهر و موم کردن اتصالات عمودی استفاده می کنیم.

برای کاربردهای محافظ مخصوص پرتودرمانی ، ما گزینه پوشش سرب و مقاوم در برابر قالب را ارائه می دهیم. سرب ما همچنین می تواند به اکثر موارد مورد نیاز در زمینه کار شما ، مناسب باشد.

ما درها و قابهای سفارشی را برای بسیاری از برنامه ها می سازیم ، ما درب سربی ، سخت ترین الزامات صنعت را برای محافظت در برابر اشعه را به شما پیشنهاد می کنیم.

از طرف شرکت:

قیمت درب سربی چگونه است؟