شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب ریلی برقی برای پارکینگ و حیاط منزل

@title

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب برقی ریلی پارکینگ توضیح دادیم همراه ما باشید.


درب برقی ریلی پارکینگ

درب ریلی برقی کارکردی متفاوت با انواع درب‌ های پارکینگی دارد. استفاده از آن به دلیل راحتی و سرعت بالا برای همه مناسب است. در صورتی که قصد تجهیز ساختمان یا تعویض درب پارکینگ را دارید، درب ریلی را در نظر داشته باشید.

ابن درب با استفاده از ریموت و بدون نیاز به دست، باز و بسته می‌شود. استفاده از درب ریلی برقی در هر ساختمان لوکسی ضروری است. با فشار دادن یک دکمه در کوتاه‌ ترین زمان ممکن می‌توانید وارد پارکینگ شوید. در این مقاله درباره ماهیت درب‌ های ریلی برقی، جنس‌ های مختلف این نوع درب، مزایای استفاده از درب حیاط ریلی برقی و عواملی که بر قیمت آن اثر گذار است، صحبت کردیم.

درب برقی ریلی پارکینگ همواره یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات و ناراحتی ها برای افرادی است که هرروز می خواهند این کار را انجام دهند تلخ ترین اتفاق برای آنها در فصل زمستان و زمانی که هوا بسیار کرده است اتفاق می‌افتد که باید درب پارکینگ را باز کنند خودروی خود را از پارکینگ خارج کرده و مجدداً درهای پارکینگ را ببندند و وارد ماشین خود شود درب های برقی حیاط یکی از تکنولوژی های جدید دنیا می باشد که برای منازل مسکونی بسیار مهم و قابل استفاده می باشد.درب های ریلی برای منازل مسکونی مناسب است. درب برقی ریلی پارکینگ به طور معمول بیشتر از 5/2 متر طول دارد به صورت افقی بر روی ریل حرکت می کنند و باز و بسته می شوند. از ریموت ها یا کنترلر های دستی یا کارت های هوشمندی که مجهز به سیستم اینترنت اشیا و سیستم های هوشمند می باشند و دیگر تجهیزات برای باز و بسته کردن درب های ریلی استفاده می شود.


درب ریلی برقی چیست؟

درب‌ های ریلی برقی در ساختمان‌ های صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ ها برای دسترسی سریع به قسمت‌ های مختلف ساختمان طراحی و تولید می‌شوند. درب ریلی برقی بدون نیاز به دست باز و بسته می‌شود.

این کارکرد در بسیاری از مواقع مفید است. برای نصب این درب به فضای زیادی نیاز ندارید و استفاده از آن به کسانی که جای محدودی در اختیار دارند، پیشنهاد می‌شود. درب ریلی برای استفاده در پارکینگ خانه، بیمارستان، مراکز تجاری و... مناسب است.

استفاده از درب کشویی برقی می‌تواند راهی برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها باشد. با استفاده از آن انرژی گرمایشی و سرمایشی به‌ راحتی از دست نمی‌رود. درب ریلی ظاهری شیک و عملکردی متفاوت را ارائه می‌کند؛ به همین دلیل استفاده از آن در بسیاری از مکان‌ ها رایج است.


انواع باز شدن درب برقی ریلی

• باز شدن به سمت چپ و راست

• بازشدن دو طرفه

• باز شدن با عرض ۱۱۰۰-۳۰۰۰میلی متر

پیشنهاد مطالعه : درب پارکینگ ریلی 


مزایای درب ریلی اتوماتیک

• دارای سنسور حرکتی

• قابلیت تردد نامحدود

• جهت استفاده بر روی درب های عریض

• قابلیت نصب باطری ذخیره کننده برای کارکرد در زمان قطع برق

• داشتن حداقل صدا

• سرعت بالای درب

• مقاومت در برابر باد و طوفان


درب های ریلی برقی به دو دسته تقسیم می شوند:

درب ریلی تک لنگه: درب های ریلی تک لنگه به سمت چپ و راست باز می شوند و فضای کافی در اطراف در نیاز دارند

درب ریلی دولنگه: درب های دو لنگه برای ساختمان های حیاط دار مناسب اند و نیاز به فضای زیادی دارند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درب پارکینگ زیرسقفی به این صفحه مراجعه کنید.


بخش های اصلی درب اتوماتیک ریلی

• موتور و گیربکس

• مدار فرمان

• چراغ فلاشر

• چشمی ایمنی (فتوسل)

• رسیور و ریموت


قیمت درب برقی ریلی پارکینگ 

همانطور که می دانیم از مزایای درب کنترلی پارکینگی این است که محدودیت تردد ندارد. این نوع درب ها نیاز به تعویض ندارند، بنابراین از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشند. اندازه درب و وزن درب ریلی بر قیمت آن تاثیر دارد یعنی هر چقدر درب سنگین تر و بزرگتر باشد قیمت بیشتری دارد. لازم به ذکر است نوع یراق آلات نیز در قیمت درب تاثیرگذار خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از قیمت های درب ریلی حیاطی با کارشناسان مربوطه در این زمینه تماس بگیرید.

نصب درب های ریلی حیاط برای نصب درب های ریلی موارد زیر نیاز است:موارد بسیار زیادی را باید در هنگام نصب درب های ریلی ه کنیم به دلیل اینکه این در قالب دارای جزئیات بسیار زیادی می باشند و توجه نکردن به اهمیت ندادن به یکی از همین جزئیات کوچک باعث می‌شود که نصب درب های ریلی به درستی انجام نشوند و این درب ها به جای آنکه راحتی را برای شما بیاورند شما را به دردسر می‌اندازند بنابراین با در ابتدا با دانستن و شناختن تمامی جزئیات نصب درب های ریلی به معرفی آنها می پردازیم.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در نصب درب های ریلی بسیار اهمیت دارد توجه به چارچوب و ریل هایی است که در بالا و پایین آن چارچوب وجود دارد و این ویژگی ها باید دارای مقاومت بسیار زیادی باشند به دلیل اینکه درب های آهنی ریلی بسیار سنگین هستند و باید دارای موتور بسیار قوی باشند که این در پای سنگین را به راحتی بر روی ریلها برکت بدهد همچنین شما نیازمند قطعات آهنربایی فلش سورهایی که تشخیص می دهند.

ریموت های هر یک از ساکنین ساختمان را تشخیص داده و باعث باز و بسته شدن درب های ریلی می شوند.

درب ریلی برقی حیاط، احترام به همسایگان همانطور که در بالا اشاره شد یکی از مهم ترین دلایل استفاده از درب های ریلی آسایش امنیت و راحتی و همسایه هایی که در ساختمان ما زندگی می کنند می باشد علاوه بر این استفاده از درب های ریلی با توجه به سریع بودن آن و بی صدا بودن آن برای افرادی که در کنار منزل ما زندگی می‌کنند نیز بسیار آرامش بخش و لذت بخش می باشد.


درب ریلی در مراکز خرید

شاید بارها با این صحنه مواجه شده باشید که درب ورودی یک پاساژ یا مراکز خرید چه بسیار بزرگ هستند و کامیون هایی که حمل بار میکنند بسط دارند وارد آن جدا شوند با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شوند که شخصی باید مامور این باشد که این درب های غول پیکر را باز و بسته بکند دربهای ریلی یکی از موارد استفاده از دربهای ریلی مراکز خرید می باشند که در طول روز ورود و خروج در آنها بسیار زیاد است و دیگر نیازی نیست که شخصی را مامورین بکنیم که این در پای بزرگ را باز و بسته کند. بنابراین در مراکز تجاری برای این خودروهای حمل بار و سنگین باید تدابیر ویزه ای اندیشیده شود که یکی از آن ها استفاده از درب های ریلی است که سریع باز و بسته شوند.

استفاده از درب برقی ریلی حتی در زمان قطعی برقاز مزایای دیگر درب ریلی برقی استفاده از آن حتی در زمان قطعی برق است. این یک مزیت مهم اینگونه درب‌ها برای ساکنین است.

دربهای ریلی دارای موتور هوشمندی می باشند که از تجهیزات و تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده اند به گونه ای که در صورتی که برق ساختمان رفته باشد و ما بخواهیم وارد ساختمان و یا خارج از ساختمان شویم موتورها دارای یک رد کننده دستی می باشند که این رشد کننده دستی باعث می‌شود در هنگام قطعی برق ساختمان هیچ نگرانی برای شما وجود نداشته باشد و بتوانید به صورت عادی با ریموت خود را باز کنید و مجدداً آن را ببندیم بنابراین همانطور که گفته شد یکی دیگر از مزیت ها این در پایه ریلی استفاده از آنها حتی در هنگام نبود برق در ساختمان می باشد

در ادامه در این مقاله درباره قیمت درب ریلی برقی توضیح دادیم همراه ما باشید.


مزایای استفاده از درب حیاط برقی

درب حیاط یا درب پارکینگ، خصوصا در ساختمان‌ های بزرگ با ساکنین زیاد، بسیار اهمیت دارد. استفاده از آن رفت‌ و‌ آمد با ماشین را برای شما راحت می‌کند. مزایای استفاده از این درب شامل موارد زیر می‌شود:


صرفه‌ جویی در مصرف انرژی

درب‌ های ریلی دارای خاصیت عایق‌ بندی هستند. این ویژگی به گرم نگه داشتن ساختمان در هوای سرد کمک می‌کند. در ضمن استفاده از آن، در هوای گرم تابستان از داغ شدن محیط پارکینگ جلوگیری می‌کند.


صرفه‌ جویی در فضا

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های درب‌ های ریلی، فضای کمی است که اشغال می‌کند. این درب‌ ها در امتداد یک خط حرکت می‌کنند و نیازی به باز شدن در زاویه 90 درجه نیست. اگر پارکینگ شما کوچک است و همچنان به یک درب برقی برای پارکینگ نیاز دارید، درب ریلی پیشنهاد خوبی برای شماست.


دسترسی سریع

درب حیاط ریلی برقی با سرعت مشخصی باز می‌شود. برای جا به‌ جایی این درب نیازی به تلاشی از جانب شما نیست.


راحتی

درب حیاط ریلی برقی کارکردی راحت و بی‌دردسر دارد. برای باز کردن درب پارکینگ نیاز نیست از ماشین پیاده شوید. استفاده از این درب‌ ها راحت است و به دانش خاصی نیاز ندارید. در ضمن استفاده از آن برای هر فردی در هر سنی راحت است.


نور پردازی

مزیتی که بعضی از درب‌ های ریلی برقی دارند، امکان روشن کردن پارکینگ در زمان پارک ماشین است. این قابلیت برای استفاده در شب کاربرد دارد. علاوه بر آن به شما کمک می‌کند تا مسیر خود را در پارکینگ پیدا کنید. در نظر داشته باشید که این نکته بر قیمت درب ریلی حیاط اثر خواهد داشت.


امنیت

استفاده از درب برقی پارکینگ تا حد زیادی امنیت را برای شما و ساختمان تامین می‌کند. با استفاده از فشار دادن دکمه ریموت می‌توانید درب را ببندید و از ورود سارقین یا مزاحمان به پارکینگ جلوگیری کنید.

یکی از ویژگی‌ هایی که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید، غیر فعال کردن کنترل از راه دور درب پارکینگ است. پس از غیر فعال کردن آن، درب برقی ریلی پارکینگ فقط از داخل باز می‌شود.


درب پارکینگ برقیجنس درب پارکینگ

درب پارکینگ مانند هر درب دیگری از موادی مثل چوب، استیل، آلمینیوم و وینیل یا شیشه ساخته می‌شود. یکی از بهترین انواع جنس درب پارکینگ، استیل است که 2 لایه فولاد گالوانیزه آن را تشکیل داده است.

این جنس درب قابلیت رنگ‌ پذیری را دارد. شما می‌توانید آن را متناسب با دکور و نمای خانه رنگ کنید. نوع دیگر این نوع درب، آلمینیومی است که از زنگ‌ زدگی جلوگیری می‌کند. برای خرید درب کشویی مورد نظرتان عوامل مختلف میزان امنیت و مقاومتی که درب دارد، در نظر بگیرید.


عوامل موثر بر قیمت درب ریلی برقی

عوامل متعددی وجود دارد که بر قیمت درب ریلی حیاط اثر می‌گذارند. هزینه نیروی کار ممکن است بر حسب منطقه مورد نظر یا میزان تجربه اشخاص، متفاوت باشد. نوع درب، مدل، برند و قدرت یک درب کشویی برقی بر قیمت آن اثر دارد.


نیروی کار

اولین فاکتور برای محاسبه هزینه، دستمزد نیروی کار است. در ابتدا با افراد متخصص مشورت کنید و تجربه آن‌ ها را بسنجید. در ادامه باید مشخص کنید که به چه مقدار از قطعات اضافی نیاز دارید.


نوع درب

درب ریلی برقی در مدل‌ های مختلف تسمه‌ ای، زنجیری، پیچی یا درایو طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این محصولات دارای مزایا و روش نصب متفاوتی هستند. اگر درب حیاط یا گاراژ شما در محیطی جدا از ساختمان است، درب‌ هایی که سروصدای زیادی تولید می‌کنند، پیشنهاد خوبی هستند.

در مقابل درب‌ های بی‌ صدا برای نصب پارکینگ‌ های مسکونی یک گزینه ایده‌ آل به حساب می‌آیند.


برند درب کشویی برقی

تولید کنندگان زیادی در دنیا وجود دارند که به تولید درب‌ های برقی مشغول هستند. هر یک از این تولید کنندگان امتیازات ویژه‌ ای را به مشتریان ارائه می‌کنند. در مقابل بعضی از محصولات آن‌ ها معایبی دارند.

هر زمان که درباره نوع درب برقی تصمیم گرفتید و محصول مورد نظر خود را پیدا کردید، می‌توانید درباره سازنده و برند آن هم تصمیم‌ گیری کنید. درب‌ های برقی با قیمت بالاتر، معمولا قدرت زیادی دارند و دارای امکانات اضافی هستند.

در نهایت اگر درباره درب کشویی برقی به نتایج مثبتی رسیدید، حتما با افراد حرفه‌ ای در این حوزه مشورت کنید. این درب‌ ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و امنیت پارکینگ ساختمان را تا حد زیادی تامین می‌کنند.

درب‌ ها با یک ریموت و به راحت‌ ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد. در صورتی که درب مورد نظر شما از خاصیت عایق‌ بندی هم برخوردار باشد، انرژی موجود در فضا از بین نمی‌رود و راهی برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی است.

هر یک از انواع درب ریلی به نگهداری و تعمیر نیاز دارد. هر چقدر مرحله نصب با دقت بیشتری صورت بگیرد، هزینه‌ های تعمیر و نگهداری آینده هم کمتر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت درب پارکینگ زیر سقفی با کارشناسان ما تماس بگیرید.