شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

مزایا و عملکرد درب اتوماتیک گرد

@title

درب اتوماتیک گرد از انواع درب هایی هستند که برای ورودی ساختمان ها، بیمارستان، فضاهای تجاری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. درب های گرد در دو مدل تمام گرد و نیم گرد طراحی می شوند و از لحاظ ظاهری بسیار زیبا هستند و در اماکنی با وجود ترکیبات منحنی در معماری و ساختار آن ها زیبایی و هارمونی دوچندانی را ایجاد می کند.

از مزیت های این نوع درب ها این است که انواع آن ها را به راحتی می توان با سیستم های کنترل تردد نیز ادغام کرد و بدین صورت باز و بسته شدن آن ها را با کارت، تشخیص چهره یا اثر انگشت انجام داد. این کار باعث می شود برای مراکز امنیتی به صورت کاملاً استاندارد مورد استفاده قرار گیرند. روش کار آن نیز مانند درب های کشویی است فقط طراحی این دو درب با هم متفاوت است.

این نوع از درب ها برای فضاهایی با عرض کم بسیار مناسب هستند و به صورت های دایره کامل و نیم دایره و بیضی قابل اجرا هستند. علاوه بر این، باید گفت که عرض دهانه این درب ها به طور اتوماتیک به حدی باز می شود که امکان رفت و آمد دو طرفه به آسانی وجود دارد. از دیگر ویژگی های آن عبارتند از:


 • زیباسازی محیط موردنظر
 • امکان میکروکنترل هوشمند
 • ارتباط با انواع سیستم های کنترل تردد
 • قدرت بالا، روان و بی صدا


همانطور که گفته شد امکان نصب این درب ها به صورت دایره کامل و نیم دایره وجود دارد. در حالت دایره کامل، درب به شکل استوانه و چهار لت ثابت و چهار لت متحرک و حرکت 360 درجه ای دارد. این امر نه تنها موجب سهولت در رفت و آمد بلکه باعث می شود انرژی کمتری نیز از بین برود. درحالت نیم دایره نیز می تواند به صورت محدب یا مقعر (به سمت داخل یا خارج ساختمان) باشد. این درب تا 180 درجه یا کمتر را پوشش می دهد و می تواند دارای چهار لت باشد که دو قسمت از این چهار لت در طرفین ثابت هستند و دو لت دیگر که در قسمت مرکزی قرار گرفته اند، با تشخیص زمان مناسب، از جای اصلی خود حرکت کرده و برای باز شدن ورودی به سمت چپ و راست جمع می¬شوند. این درب ها قادرند ورودی به اندازه 1100 تا 3000 میلی متر ایجاد کنند.

علاوه بر این دو حالت، درب اتوماتیک شیشه ای می تواند به حالت نیم گرد هم باشد که دارای دو لت ثابت و یک لت متحرک است. به این صورت که لت های ثابت در سمت چپ و راست قرار می گیرند. این درب برای عرض ورودی بالغ بر 800 تا 2000 میلی متر می باشد.


قیمت درب های اتوماتیک گرد


درب اتوماتیک گرد قیمت مقرون به صرفه ای دارد که عواملی در آن دخیل است که عبارتند از:


1. برند اپراتور درب

2. شکل ظاهری و منحنی درب

3. ابعاد و جنس شیشه درب اتوماتیک

4. نوع موتور و مدار الکترونیکی درب

5. کیفیت قطعات و سنسور درب

6. رنگ شیشه سکوریت درب

7. نوع فریم درب اتوماتیک استیل یا آلومینیوم

8. ابعاد و اندازه درب اتوماتیک

9. تعداد تردد از درب برای انتخاب نوع موتور اتوماتیک


فریم درب اتوماتیک گرد

انواع فریم ها در درب های اتوماتیک براساس نیاز موردنظر طراحی می شوند. در درب های اتوماتیک شیشه ای گرد معمولا از فریم های آلومینیوم و استیل استفاده می شود.

فریم های آلومینیومی پوششی از رنگ الکترواستاتیک پودری دارند و فریم های استیل روکشی از ورق استیل دکورال دارند که در رنگ های متعدد موجود هستند و شما به راحتی می توانید رنگ مورد نظر و همخوان با نمای ساختمان خود را انتخاب نمایید.

اجزای مهم در درب اتوماتیک گرد:


 • فریم و قاب مقاوم در برابر خوردگی با طول عمر بالا
 • اپراتور درب
 • شیشه های نشکن و مقاوم در برابر ضربه
 • ریل، تسمه، قفل مگنت درب، موتور، براکت تسمه گیر و سنسور
 • هنگر
 • هرزگرد
 • باطری
 • استاپ لایزر


در پایان لازم است این نکته را یادآور شویم ، از آنجا که امنیت و حفاظت مکان موردنظر از معیارهای انتخاب این نوع درب است بنابراین علاوه بر زیبایی باید مواردی همچون اندازه و وزن درب با توجه به فضای موردنظر، فست کلوزبودن درب و همینطور تست کارکرد جک درب مورد توجه قراربگیرد.