شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب اتوماتیک زیر سقفی

@title

درب اتوماتیک پارکینگ زیرسقفی

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب اتوماتیک زیرسقفی توضیح دادیم همراه ما باشید.

درب اتوماتیک زیرسقفی یا همان درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی یک انتخاب زیبا و گزینه ی مناسب برای پارکینگ ها می باشد. اصلا به همین دلیل است که به درب اتوماتیک زیرسقفی، درب پارکینگی زیرسقفی نیز گفته می شود. اصلا دلیل اینکه به درب اتوماتیک پارکینگ زیرسقفی، درب اتوماتیک زیرسقفی گفته می شود این است که به هنگام باز شدن، کل در در زیر سقف در ورودی جمع می شود و فضای در نظر گرفته شده برای ورود و خروج ماشین و یا افراد را به طور کامل باز می کند. درب اتوماتیک پارکینگ زیرسقفی بهترین گزینه برای پارکینگ هایی است که برای گذاشتن درب های اتوماتیک با مشکل مواجه هستند. در ادامه درباره ی انواع درب اتوماتیک زیر سقفی بیشتر توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

با توجه به اینکه پارکینگ ها به فضای خود برای نگهداری انواع ماشین احتیاج دارند، دربی که برای یک پارکینگ استفاده می شود هم باید به گونه ای باشد که فضای اضافی از پارکینگ نگیرد. درب اتوماتیک زیر سقفی یکی از بهترین انتخاب ها برای درب پارکینگ می باشد. حالا درب اتوماتیک پارکینگ زیرسقفی می تواند برای مجتمع های مسکونی یا تجاری باشد، یا اداری و ... . در واقع برای پارکینگ هایی با تردد بالا، درب اتوماتیک زیرسقفی یک انتخاب مناسب و عالی می باشد. درب اتوماتیک زیرسقفی علاوه بر اینکه عملکرد بسیار ساده ای دارد و کار با آن نیز بسیار آسان است، به دلیل تنوع بالایی که دارد، می تواند با نمای اکثر ساختمان ها ترکیب شده و جلوه ی بصری خوبی به نمای خارجی مجتمع و یا مکان مربوطه بدهد.


درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ

درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ معمولا ساز و کار و عملکرد ساده ای دارند و استفاده از آن ها آنقدرها هم کار سختی نیست. درب اتوماتیک زیرسقفی معمولا یکپارچه نیست، چرا که برای جمع شدن زیر سقف باید از چند تکه ساخته شده باشد تا بتواند راحت تر جمع شود.

بنابراین معمولا یک درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ از چند پنل تشکیل شده است. درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ توسط یک سری لوله های فولادی به یکدیگر چفت و بست شده اند. یک بار دیگر نام درب زیرسقفی را با هم تکرار کنیم!

بله درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ کاملا زیر سقف قرار می گیرد. به این صورت که در حالت بسته و عمودی، درب از دو طرف در داخل دو تا ریل حرکت می کند. وقتی که فرمان باز شدن درب اتوماتیک زیرسقفی، درب اتوماتیک زیر سقفی پارکینگ در بین ریل های جانبی به سمت بالا حرکت می کند و کم کم به حالت افقی و موازی با سقف و روی ریل های افقی قرار میگیرد. در واقع بعد از باز شدن درب اتوماتیک زیرسقفی وقتی شما به بالای سرتان نگاه می کنید، درب را به صورت افقی و موازی با سقف مشاهده خواهید کرد.

طبیعتا این سیستم برای باز شدن، سبب می شود که درب اتوماتیک زیرسقفی به نسبت درب های دیگر از باز شوندگی بیشتری برخوردار باشد. البته منظور ما از باز شوندگی بیشتر، نهایت باز شوندگی برای یک درب اتوماتیک می باشد.


درب پارکینگ زیرسقفی

گفتیم که درب پارکینگ زیرسقفی یا همان درب اتوماتیک زیرسقفی، از چند پنل متصل به هم تشکیل شده است. ضخامت این پنل ها معمولا 46 میلی متر می باشد.

یک نکته ی جالب در مورد این پنل ها این است که داخل تمامی آن ها توسط فوم پلی اورتان فشرده پر شده است. وجود این فوم ها در داخل پنل های درب اتوماتیک زیر سقفی، درب پارکینگ زیرسقفی را به یک عایق صدا و گرما تبدیل کرده است.

اما خود پنل ها از فولاد گالوانیزه به قطر 0.4 میلی متر تشکیل شده است. روی گالوانیزه نیز با فولاد روی پوشیده شده که مقدار فلز روی 16 میکرون می باشد. ارتفاع استاندارد برای نصب یک درب اتوماتیک زیر سقفی دو متر و بیست سانت تا نهایتا دو متر و هفتاد سانت می باشد. اگر اندازه ی درب انتخابی شما بیشتر از این محدوده ی ارتفاع باشد، باید به سراغ درب های صنعتی بروید.

مزیت های یک درب اتوماتیک زیرسقفی به نسبت درب های اتوماتیک دیگر چیست؟درب های پارکینگی زیرسقفی در گذشته فقط و فقط برای انواع پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گرفتند اما امروزه کارایی آن ها ارتقا پیدا کرده و در بخش های صنعتی نیز از درب اتوماتیک زیرسقفی استفاده می کنند.

مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این مدل درب ها، باعث انعطاف و سازگاری آن ها با اکثر محیط ها شده است. یکی از مهم ترین مزایای یک درب اتوماتیک زیرسقفی که چند بار هم در متن به آن اشاره شد، فضای کمی است که توسط درب پارکینگ زیرسقفی اشغال می شود.

در واقع برای نصب یک درب پارکینگ زیر سقفی شما تنها به 15 سانتی متر فضا احتیاج دارید. در واقع درب پارکینگ زیرسقفی تمامی فضا را برای شما به صورت مفید کنار می گذارند و به همین دلیل است که انتخاب اکثر نصاب ها و طراحان برای پارکینگ هایی با فضای داخلی کم، درب اتوماتیک زیر سقفی یا همان درب سکشنال زیر سقفی می باشد.


فروش درب پارکینگ زیرسقفی

درب های اتوماتیک زیرسقفی درب هایی هستند که به دلیل ضخامت پنل و فوم پلی اورتانی که در آن ها به کار برده شده است، یک درب ضد سرقت، ضد حریق، ضد حرارت، ضد ضربه و ضد برش محسوب می شوند.

وجود ریل های فولادی به عمق 6 سانتی متر باعث می شود که عملکرد درب پارکینگ زیرسقفی در ترددهای بالا دچار مشکل نشده و خیلی راحت و آرام کار کنند. از مزیت های دیگر درب اتوماتیک زیرسقفی ظاهر آن هاست.

درب پارکینگ زیرسقفی ظاهر بسیار شیکی دارند و متناسب با نماها و معماری های مختلف ساختمان ها قابل انتخاب هستند. پنل های درب اتوماتیک زیر سقفی معمولا در سه نوع ساده، شیار دار و کلاسیک ( قاب دار) وارد بازار می شوند و هر مشتری با توجه به نمای ساختمان خود می تواند درب مورد نظر خود را انتخاب نماید. سیستم خلاص کن دستی از دیگر ویژگی های درب پارکینگ زیرسقفی می باشد.

همان طور که می دانید یکی از مشکلات اساسی که معمولا برای انواع درب های اتوماتیک پیش می آید، موضوع قطعی برق است. معمولا اکثر درب های اتوماتیک با قطع شدن برق کارایی خود را از دست می دهند اما درب اتوماتیک زیر سقفی با دارا بودن قابلیت خلاص کن، سیستم را به یک سیستم خلاص یا همان دستی تبدیل می کند که کل وزن پنل های درب پارکینگ زیرسقفی توسط فنرهای موجود در بالای درب، کنترل می شود.

بنابراین با یک نیرو مکانیکی کم، درب اتوماتیک زیرسقفی شما به راحتی باز و بسته خواهد شد. یک نکته ی مهم دیگر درباره ی درب اتوماتیک زیرسقفی این است که درب پارکینگ زیرسقفی به دلیل عملکرد و سیستم ساده ای که دارند، نیاز به سرویس سالیانه هم ندارند.

پیشنهاد مطالعه : درب اتوماتیک گردان 


ویژگی های یک درب اتوماتیک زیرسقفی

از مزیت های این مدل درب ها نسبت به درب های اتوماتیک دیگر که بگذریم، درب های پارکینگی زیرسقفی، دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند که تنها در ساختار خودشان تعبیه شده است. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد :

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر درب اتوماتیکی پیش بیاید این است که سنسورها به درستی کار نکنند و درب به هنگام باز و بسته شدن با شخص و یا ماشین مورد نظر برخورد کند. درب های اتوماتیک زیر سقفی به منظور حل این مشکل به سنسور حرکتی و چشم مادون قرمز مجهز می باشند. همچنین این درب ها قابلیت این را دارند که به سیستم های برخورد با مانع نیز مجهز شوند. از سیستم خلاص کن درب اتوماتیک زیرسقفی قبلا هم گفته ایم، اما نگفتیم که این درب در بین انواع درب های اتوماتیک ساده ترین سیستم خلاص کن را داراست.


درب پارکینگی زیرسقفی

حرکت درب اتوماتیک زیرسقفی در ریل های خودش، بسیار آرام و بی صدا بوده و این موضوع نیز از ویژگی های منحصر به فرد درب پارکینگی زیرسقفی می باشد. برسیم به یک ویژگی جالب که هیچ درب اتوماتیکی از آن برخوردار نیست. شاید باورتان نشود اما درب اتوماتیک زیر سقفی یا همان سکشنال قابلیت این را دارد که بر روی آن یک درب نفر رو یا پنجره نصب شود. این ویژگی درب اتوماتیک زیر سقفی را به یک درب اتوماتیک پرطرفدار در بین مشتریان تبدیل کرده است. تمامی ابزارآلات موجود در ادرب پارکینگی زیرسقفی و پنل های درب های سکشنال معمولا نسبت به شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم می باشند. درب های سکشنال نسبت به درب های اتوماتیک دیگر دارای سرعت بالاتری نیز هستند.

با توجه به مواردی که مطالعه کردیم، متوجه خواهیم شد که نسبت به بقیه ی درب های اتوماتیک، بین قطعات و ابزارهای موجود داخل درب، کمترین اصطکاک ممکن وجود دارد. همین اصطکاک کم باعث می شود که درب پارکینگی زیرسقفی دارای طول عمر بسیار بالایی نیز باشند. تمامی یراق ها و لوله های استفاده شده در درب اتوماتیک زیرسقفی کاملا ضد خش و استیل می باشند. در نهایت ظرفیت تعداد تردد برای درب پارکینگی زیرسقفی تا حد نا محدود بالا خواهد بود.


درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی

درب های اتوماتیک زیرسقفی یا همان درب های سکشنال با توجه به موقعیت مکانی که نصب می شوند، انواع مختلفی دارند. در ادامه به معرفی و شرح انواع درب های پارکینگی زیرسقفی خواهیم پرداخت :


درب اتوماتیک زیرسقفی برای منازل مسکونی

درب های اتوماتیک زیرسقفی برای منازل مسکونی معمولا به دو صورت نود درجه و یا زاویه دار یا همان شیب دار تعبیه می شوند. موتور استفاده شده در درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی به صورت کشنده بوده و این قابلیت را دارند که بر روی آن ها درب نفر رو و یا پنجره نیز نصب شود.


درب اتوماتیک زیرسقفی صنعتی

معمولا برای ورودی کارخانه ها و سوله های خیلی بزرگ از درب های سکشنال صنعتی استفاده می شوند. درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی با توجه به اندازه ی بزرگی که دارند، معمولا تنوع رنگ و مدل محدود تری نسبت به بقیه ی درب های اتوماتیک زیر سقفی خواهند داشت. درب های زیرسقفی صنعتی معمولا دارای ظرفیت تردد بسیار بالا یا بهتری بگوییم ظرفیت تردد نامحدود می باشند.

درب های زیر سقفی صنعتی معمولا به سه روش نصب می شوند. نصب به صورت نود درجه، نصب به صورت زاویه دار و نصب به صورت گیوتینی از انواع راه هایی هستند که یک درب اتوماتیک زیر سقفی صنعتی نصب می شود. موتور درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی معمولا به صورت کنار گیربکس نصب می شود و همچنین قابلیت نصب درب نفررو را نیز دارا می باشد.


درب اتوماتیک زیرسقفی آتش نشانی

درب اتوماتیک سکشنال زیرسقفی معمولا مانند درب های سکشنال صنعتی هستند اما چیزی که در عملکرد یک درب سکشنال آتش نشانی بسیار حائز اهمیت است، سرعت باز شدن آن هاست. به همین دلیل توصیه می شود که در درب های مربوط به آتش نشانی از موتورهای قدرتمند آلمانی استفاده شود.


قیمت درب پارکینگ زیر سقفی

قیمت و فروش درب پارکینگ زیرسقفی معمولا به موارد مختلفی بستگی دارد. درب اتوماتیک زیرسقفی و درب رول آپ پارکینگی معمولا برای تمامی پارکینگ ها قابل استفاده است. پس تاثیر گذار ترین موردی که می توانیم از آن برای تعیین قیمت درب پارکینگ زیر سقفی نام ببریم، موقعیت مکانی است که درب پارکینگ زیر سقفی باید در آن جا نصب شود. طبیعی است که درب های سکشنالی که برای کارخانه ها و سوله و یا آتش نشانی ها استفاده می شوند، به دلیل بزرگتر بودن ابعاد و قطعات محکم تری که در ان ها به کار برده شده، قیمت بالاتری دارند.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب پارکینگ زیر سقفی ، کمپانی و یا شرکت سازنده ی درب است. هزینه ی نصب و راه اندازی درب هم از گزینه های خیلی مهمی است که به چیزهای مختلفی مربوط است. گاهی اوقات برای نصب نیاز به یک سری بازسازی ها هم هست که تاثیر آن ها بر روی قسمت تمام شده ی یک درب سکشنال نیز کم نیست. از دیگر عوامل موثر بر قیمت یک درب پارکینگ زیر سقفی می توان به اضافه کردن آپشن های مختلف اشاره نمود. اضافه کردن درب نفررو و یا پنجره بر روی درب اتوماتیک زیرسقفی، از جمله مواردی است که تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن می گذارد. البته این مواردی که نام بردیم، همگی قیمت فروش درب پارکینگ زیرسقفی را بالا خواهند برد.

در نهایت امیدواریم که اطلاعات ارائه شده بتواند کمکی هر چند کم درباره ی شناخت انواع درب های اتوماتیک زیرسقفی یا همان سکشنال و طریقه ی عملکرد آن ها به شما عزیزان کرده باشد.


درب اتوماتیک سقفی