شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب اتوماتیک بیمارستانی

@title

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره درب اتوماتیک بیمارستانی توضیح دادیم همراه ما باشید.

همانطور که می دانیم روزانه در بیمارستان ها استفاده ی زیادی از درب ها دارند، بنابراین برای راحتی کار بهتر است که از درب های اتوماتیک استفاده شود. از درب اتوماتیک در بیمارستان در بخش های اتاق رادیوگرافی و عکس‌برداری، اتاق های عمل، اتاق های پرتودرمانی، اتاق های ICU/ CCU / RCU، آزمایشگاه های ویژه تجهیزات، اتاق های توانبخشی، اتاق های اورژانس، اتاق های بیمارستان عفونی و ... استفاده می شود.


انواع درب اتوماتیک بیمارستانی

• درب اتوماتیک شیشه ای چرخشی

• درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

• درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

• درب اتوماتیک لولایی

• درب بادبزنی بیمارستانی

• درب ضد حریق بیمارستانی

• درب سربی بیمارستانی

هر کدام از درب های اتوماتیک بیمارستانی ویژگی ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. درب ها چرخشی برای ورودی مناسب است و برای سهولت در رفت و آمد مناسب است. همچنین این درب ها از تماس مستقیم با درب و دستگیره ها جلوگیری می کند و مانع از انتشار بیماری های واگیردار می شود.

درب های اتوماتیک کشویی به دلیل سنسورهای قوی ای که دارند به راحتی اجسام را تشخیص می دهند. جنس شیشه ای و فریم های ضد زنگ و همخوانی با شرایط داخلی و بهداشتی از مزایای دیگر این دربها است. بنابراین برای اتاق های عمل مناسب هستند.

درب های تلسکوپی علاوه بر اینکه نیازی به لمس فیزیکی ندارند، دهانه های بازشوی کوچکی دارند که باید حداکثر استفاده را از عرض دهانه بازشو نمایند. درب های لولایی به دلیل استفاده از فضای زیاد و درزگیرهای مناسب برای اتاق های ایزوله مناسب هستند. درب های بادبزنی برای مکان های پر رفت و آمد از جمله اتاق عمل است. علاوه بر آن در صورت بروز آتش سوزی، از گسترش آتش به سایر نواحی جلوگیری می کند و امکان فرار کردن سریعتر را فراهم می کند.

جنس درب های ضد حریق از فولاد و مواد داخل آن از پشم سنگ مخصوص است. این نوع درب ها از پشت درب دستگیره مخصوص برای ورود از بیرون به داخل ساختمان دارند و لاستیک درزگیر دور چهارچوب آن نسوز است که هنگام آتش سوزی منبسط شده و مانع عبور دود و ورود اکسیژن برای شعله ور شدن حریق می گردد.

قیمت درب بیمارستانی

قیمت درب های اتوماتیک بیمارستانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. درب های بیمارستانی به دلیل سهولت استفاده، ظاهری جذاب و عمر بالا قیمت بالاتری نسبت به سایر درب ها دارند که سالیان سال بدون هیچ مشکلی قابل استفاده هستند. برای اطلاع از قیمت دقیق آن باید به کارشناسان مربوطه در این زمینه مراجعه نمایید.تهران در آسیا با فروش درب بیمارستانی با بهترین کیفیت شما را در خرید آن کمک می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیشه بیمارستانی به این صفحه مراجعه کنید.


مزایای درب اتوماتیک بیمارستانی

•  حفظ امنیت

•  حفظ بهداشت

•  صرفه جویی در مصرف انرژی

درب داخلی بیمارستانی به علت قابل کنترل بودن از راه دور باعث حفظ ایمنی می شوند. همچنین به علت ساخته شدن از فلز، ضدباکتری بوده و از ورود آلودگی جلوگیری می کند. درب های بیمارستان اگر اتوماتیک نباشند انرژی زیادی به هدر می رود، بنابراین اتوماتیک بودن درب ها در کاهش انرژی نیز موثر است. بیمارستان مکانی است که افراد بیمار و حادثه دیده به آن مراجعه می کنند. افراد ممکن است ویروس های مختلفی در بدن خود داشته باشند یا به دلیل تصادفاتی که برایشان پیش آمده است، دارای انواع زخم، بریدگی، سوختگی و... باشند. این زخم ها منبع بسیاری از عفونت ها و آلودگی ها در بیمارستان است. درب های قدیمی دارای دستگیره هایی هستند که برای باز و بسته کردن درب، باید از آنها استفاده کرد و در واقع آنها را لمس کرد. ممکن است پیش از شما چندین فرد بیمار با میکروب ها یا ویروس های مختلف، دستگیره ی این درب را لمس کرده باشند. اگر نکات بهداشتی را به طور کامل انجام ندهید ، راحت تر از آنچه که فکر کنید، این ویروس ها و میکروب ها ممکن است از طریق دستگیره ی درب، به بدن شما منتقل شوند و شما را بیمار کنند.بنابراین این درب ها علاوه بر حفظ بهداشت، امنیت و صرفه جویی در انرژی را به دنبال دارد.


درب های اتوماتیک بیمارستانی

سال‌ هاست که درب‌ های اتوماتیک به یکی از اجزای اصلی در بسیاری از ساختمان‌ های تجاری و صنعتی تبدیل شده است. استفاده از آن کارایی و دسترسی را برای افراد در حال تردد راحت می‌کند.

بیمارستان یکی از همین مکان‌ هاست که استفاده از درب اتوماتیک در آن رایج است. به طور کلی درب اتوماتیک سنسور هایی دارد که به حرکت، نور و صدا حساس‌اند. این سنسور ها در اثر احساس کردن محرک‌ ها درب را برای شما باز می‌کنند.

وقتی صحبت از بیماران در بیمارستان می‌شود، باید طیف وسیعی از افراد معلول یا بیمار را در نظر بگیریم که توانایی کافی برای باز و بسته کردن درب را ندارند. درب اتوماتیک بیمارستان تردد راحت را برای این افراد فراهم می‌کند.

علاوه بر آن بیمارستان یک محیط آلوده به ویروس و میکروب است که امکان آلوده بودن سطوح هم در آن بسیار بالاست. با استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی کارکنان و عیادت‌ کنندگان بدون نیاز به لمس دستگیره درب، رفت‌ و‌ آمد می‌کنند.


اهمیت استفاده از درب ضد حریق بیمارستانی

برای محافظت از بیماران، کارکنان، بازدید کنندگان تجهیزات و در نهایت ساختمان بیمارستان، انجام اقدامات احتیاطی بسیار مهم است. یکی از این اقدامات احتیاطی مراقبت و آمادگی در برابر آتش‌ سوزی است.

استفاده از درب ضد حریق بیمارستانی یک راه‌ حل عالی برای جلوگیری از چنین آسیبی است. این نوع درب خصوصا در بخش مراقبت‌ های ویژه بسیار اهمیت دارد؛ زیرا ممکن است بیمارانی در این بخش باشند که نتوانند در زمان آتش‌ سوزی به‌راحتی مکان را تخلیه کنند. درب ضد حریق به افراد داخل بیمارستان اجازه خارج شدن می‌دهد.

در ضمن این درب از گسترش و حبس شدن آتش و دود جلوگیری می‌کند. درب‌ های ضد حریق هم افراد را به مکانی امن هدایت می‌کنند هم اجازه گسترش آتش را نمی‌دهد. مزایای استفاده از این نوع درب شامل موارد زیر می‌شود:

• جلوگیری از گسترش سریع آتش

• کاهش احتمال آتش‌ سوزی

• ایجاد مسیر امن افراد بیمارستان

• کاهش خسارت‌ های وارده به ساختمان


نکاتی درباره خرید درب های بیمارستانی

با توجه به افزایش استفاده از انواع محصولات بادبزنی و اتوماتیک برای درب‌ های موجود در بیمارستان، فروش درب بیمارستانی افزایش پیدا کرده است. تولید کنندگان محصولات نسبتا متنوعی را برای استفاده در بیمارستان تولید کرده‌اند. برای تجهیز قسمت داخلی ساختمان، باید فاکتور های مختلفی مثل اندازه، کارایی و سرعت درب‌ ها را به‌ خوبی در نظر بگیرید.


وزن

اولین فاکتور برای انتخاب یک درب داخلی در بیمارستان، وزن آن است. 3 عامل در انتخاب وزن درب تاثیر به‌ سزایی دارد:

• تعداد افرادی که به طور میانگین در طول روز از آن عبور می‌کنند.

• سرعتی که افراد در حال حرکت دارند.

• طوری که درب باز و بسته می‌شود.

به طور مثال تردد در بخش اورژانس با سرعت و دفعات بسیار بالایی صورت می‌گیرد. این نکته به این معناست که درب‌ ها باید به سرعت باز و بسته شوند و در عین حال دوام و استحکام کافی را هم داشته باشند.


گزینه‌ های اختیاری

هر بیمارستانی بودجه خاص خود را دارد. این امکان برای شما وجود دارد که در ابتدای امر یک درب داخلی بیمارستانی ساده انتخاب کنید و بعد در آینده گزینه‌ های دیگر را به آن بیفزایید. به این ترتیب اگر قیمت درب بیمارستانی برای شما اولویت دارد، می‌توانید در ابتدای امر، بخشی از هزینه‌ ها را نادیده بگیرید.


سرعت باز و بسته شدن درب

در بیمارستان‌ ها سرعت باز و بسته شدن درب‌ ها اهمیت زیادی دارد. هر بخش از بیمارستان باید با سرعت و کارایی بالایی طراحی شود. درب داخلی بیمارستان یکی از همین موارد است. یکی از انواع درب که به این منظور کاربرد دارد، درب های اتوماتیک هستند. بسیاری از آن‌ ها با سرعت بالایی راه را برای شما باز می‌کنند و از هدر رفتن وقت جلوگیری می‌کنند.

در نهایت در زمان خرید درب‌ های بیمارستان به ساختمان و ویژگی‌ های آن خوب دقت کنید. هر یک از این ویژگی‌ ها می‌توانند در قیمت درب بیمارستانی اثر گذار باشند. اگر به هر دلیل نمی‌توانید هزینه محصول مدنظر را پرداخت کنید نگران نباشید؛ زیرا امکان اضافه کردن گزینه‌ های درب، در آینده وجود دارد. هرگونه احتمالی را برای انتخاب درب بیمارستان در نظر بگیرید. آتش‌ سوزی و اهمیت سرعت بالا هر یک می‌توانند بر انتخاب شما اثرگذار باشند.

اگر به دنبال خرید درب اتوماتیک پارکینگی هستید با ما تماس بگیرید.