شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

درب اتوماتیک ایرانی را بهتر و بیشتر بشناسیم

@title

درب اتوماتیک ایرانی

قرار است در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره ی مشخصات ، ویژگی ها و قطعات انواع درب اتوماتیک ایرانی صحبت کنیم.

راستش را بخواهید و همان طور که همگی در جریان هستیم، وقتی حرف از انواع در اتوماتیک و خرید آن ها می شد، معمولا همه ی سلیقه ها به سمت انواع درب های اتوماتیک ایتالیایی می رود. از حق هم نگذریم ایتالیا و آلمان جزء اولین کشورهایی بودند که در زمینه ی تولید و عرضه ی انواع درب های اتوماتیک فعالیت داشته و محصولات جانبی آن ها را با کیفیت فوق العاده بالا به بازار جهانی عرضه کرده اند. با تمام این ویژگی ها و با وجود تحریم ها که زمینه ساز محدودیت واردات اکثر تجهیزات مورد نیاز شما شده است، کارشناسان و تولید کنندگان داخلی به این فکر افتادند که چرا خودمان درب اتوماتیک ایرانی را تولید نکنیم؟!

سوال خوبی بود و اتفاق جواب قانع کننده ای هم داشت. جواب آن شد که کمپانی های مختلف شروع به ساخت و تولید قطعات مختلف درب اتوماتیک ایرانی کردند. در ادامه با هم درباره ی ویژگی های درب اتوماتیک ایرانی بیشتر خواهیم خواند. ابتدا ببینیم که اصلا درب اتوماتیک چیست؟


گزارشات ابتدایی درباره ی اینکه درب اتوماتیک ایرانی چیست و چه جایگاهی در جامعه دارد؟

درب های اتوماتیک نسل جدیدی از درب ها هستند که برای باز و بسته شدنشان دیگر نیازی به نیروی مکانیکی و یا انسانی نیست. این درب ها به کمک ریموت های از راه دور و یا سنسورهای حرکتی باز و بسته می شوند. این درب ها از متریال مختلفی تولید می شوند و بر اساس عملکردشان به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند. درب اتوماتیک ایرانی یکی از انواع درب های اتوماتیک است که ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارد. کما اینکه این درب بتواند در رقابت با درب های اتوماتیک ایتالیایی و آلمانی، هم رده ی آن ها قرار گیرد.

همان طور که در ابتدای صحبتمان نیز گفتیم، با توجه به تحریم های به وجود آمده و منع ورود قطعات به ایران، درب اتوماتیک ایرانی از جمله موارد پر کاربردی است که روز به روز با تکنولوژی های روز دنیا در حال به روز رسانی می باشد. با شرایطی که ذکر شد، جایگاه درب اتوماتیک ایرانی در صنعت و بازار کشور ما بسیار محبوب و قابل توجه می باشد.


همه چیز درباره ی نحوه ی عملکرد یک درب اتوماتیک ایرانی

به طور کلی ساز و کار و نحوه ی عملکرد انواع درب های اتوماتیک اصلا پروسه ی سخت و غیر قابل فهمی نیست. این جمله نه فقط برای انواع درب اتوماتیک ایرانی، بلکه برای تمامی درب های اتوماتیک دنیا نیز صدق می کند. چیزی که یک درب اتوماتیک را از سایر درب ها مجزا می کند، تنوع در عملکرد آن نیست، بلکه قدرت در عملکرد آن است.

عملکرد یک درب اتوماتیک ایرانی نیز مانند همه ی درب های اتوماتیک سه نوع می باشد. عملکرد پنوماتیکی، عملکرد هیدرولیکی و عملکرد مکانیکی، سه روشی هستند که درب های اتوماتیک بر طبق آن ها عمل می کنند. در درب های اتوماتیکی با عملکرد پنوماتیک، معمولا حرکت درب ها به وسیله ی فشار گازی انجام می شود. در درب هایی با عملکرد مکانیکی، حرکت چرخ دنده و گیر بکس است که باز و بسته شدن درب را به دنبال دارد. اما درب های اتوماتیکی که عملکرد آن ها هیدرولیکی است، فشار انواع سیالات و مایعات باعث حرکت درب ها می شود. انتخاب اینکه در هر مکان از کدام یک از درب ها استفاده شود، بر عهده ی متخصص مربوطه در همین زمینه می باشد. در واقع نصاب با توجه به مکان و شرایط نصب، انتخاب می کند که کدام درب برای ورودی مورد نظر شما مناسب است.


یک درب اتوماتیک ایرانی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

چیز جالبی که نیاز است شما هم بدانید این است که درب های اتوماتیک، عموما قطعات مشابهی برای کار دارند. بنابراین قطعات تشکیل دهنده ی یک درب اتوماتیک ایرانی مانند هر درب اتوماتیک دیگری شامل موارد زیر می شود.

موتور الکتریکی، برد الکترونیکی، ریموت، حسگر ها و چشمی ها، تجهیزات امنیتی، چرخ دنده و گیر بکس، فلاشر، قفل برقی و مکانیکی درب اتوماتیک.

هر کدام از این مواردی که گفتیم گزینه های ساده ای هستند که اکثرا با آن ها آشنایی داریم. اما مونتاژ و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر بر عهده ی نصاب است که نصاب هم با توجه به نوع درب اتوماتیک ایرانی، هر کدام از تجهیزات را برای آن انتخاب می کند.

مزیت های استفاده از درب اتوماتیک چیست؟ایجاد امنیت و آرامش دو گزینه ی خیلی مهم در استفاده از درب های اتوماتیک ایرانی و خارجی می باشد. اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که در رده ی فواید استفاده از درب اتوماتیک قرار دارند.

برقراری راحتی و کاربرد آسان

قابلیت ارتقای درب های قدیمی در یک خانه

کنترل دمای محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی در مکان های مختلف

کمک به زیبا سازی نمای خارجی ساختمان ها مختلف اعم از مسکونی، تجاری و اداری و ...

سرعت عملکرد قابل تنظیم با توجه به تردد مکان مورد نظر

تنوع و ارائه ی مدل های مختلف برای انتخاب انواع درب اتوماتیک ایرانی و خارجی

برای اطلاعات بیشتر درباره بهترین درب اتوماتیک به این صفحه مراجعه کنید.


انواع درب اتوماتیک پارکینگ ایرانی

همان طور که خودتان نیز در جریان هستید، درب های اتوماتیک ایرانی انواع مختلفی دارند. این تنوع می تواند بر اساس متریال اولیه ی ساخت درب اتوماتیک ایرانی و یا نحوه ی عملکرد و باز و بسته شدن آن ها باشد. با این حال در ادامه به بررسی انواع در اتوماتیک ایرانی می پردازیم. اولین گزینه درب اتوماتیک لولایی است که معمولا این مدل درب ها یک پارچه یا همان یک لت می باشند. درب اتوماتیک کر کره برقی که به صورت عمودی بالا و پایین می رود. این مدل درب اتوماتیک ایرانی و یا خارجی برای مکان هایی مانند پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد. درب اتوماتیک کرکره برقی توسط یک ریموت از راه دور کنترل می شود. درب اتوماتیک کشویی مدل دیگری از انواع درب های اتوماتیک می باشد. این مدل درب ها نیز یک پارچه بوده و توسط یک ریل به سمت راست و چپ حرکت می کنند. انواع درب اتوماتیک شیشه ای ایرانی، درب اتوماتیک پارکینگ ایرانی، کرکره اتوماتيک يا درب های اتوماتيک رولاپ، درب اتوماتيک دولنگه، سه لنگه و .... همگی از انواع درب های اتوماتیک می باشند.یک چیز قابل توجه درباره ی انواع درب اتوماتیک ایرانی و خارجی این است که همگی این درب ها چه درب اتوماتیک شیشه ای ایرانی و چه درب های دیگر می توانند تک لنگه یا دولنگه و چند لنگه باشند. همچنین این درب ها بر اساس متریال تشکیل دهنده شان نیز دسته بندی های مختلفی دارند. شیشه، آهن، چوب و ... همگی مواد اولیه ای هستند که درب های اتوماتیک مختلف از آن ها تهیه و تولید می شود.


قیمت درب اتوماتیک ایرانی

هزینه ی خرید و نصب یک درب اتوماتیک ایرانی به نسبت درب های اتوماتیک ایتالیایی و آلمانی به مراتب خیلی کمتر می باشد. دلیل این کم بودن قیمت نیز این است که اگر بخواهیم یک درب اتوماتیک ایتالیایی و یا آلمانی با قطعات مخصوص به خودشان را خریداری نماییم، وجود واسطه های مختلف و تحریم ها، لحظه به لحظه بر مبلغ تمامی شده این درب ها تاثیر می گذارد. اما خرید یک درب اتوماتیک ایرانی با کیفیت به مراتب آسان تر و ارزان تر تمام خواهد شد. قطعات درب اتوماتیک ایرانی در داخل خود ایران تولید شده و با واسطه ی کمتری به دست تولید کننده خواهد رسید. همین موضوع تاثیر زیادی بر روی قیمت درب اتوماتیک ایرانی خواهد داشت. جدای موارد ذکر شده قیمت تمام شده ی یک درب اتوماتیک به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که این فاکتورها شامل مواردی مانند :

برند و شرکت سازنده ی انتخابی، اندازه و ابعاد درب، برند و نوع موتور درب اتوماتیک، جک و مواد اولیه می باشد.

اما چیزی که در لیست قیمت یک درب اتوماتیک ایرانی به ذهن هرکسی نمی رسد، هزینه ی نصب درب است. نصاب ها کار سختی برای نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک دارند. اولین گزینه بررسی مکان مورد نظر برای نصب درب است که اگر فضای مورد نظر وجود نداشته باشد، مجبور به خرابی و باز کردن فضا برای درب خواهیم شد. گزینه ی دوم مونتاژ و راه اندازی درب خواهد بود که این گزینه نیز با وجه به نوع درب انتخابی، سختی های خاص خودش را داراست.


معرفی چند مورد از بهترین برندهای درب اتوماتیک ایرانی

پیشنهاد مطالعه: درب اتوماتیک ایتالیایی 


جک درب اتوماتیک ایرانی سیماران

سیماران یک برند ایرانی، قدیمی و آشنا در تولید لوازم حفاظتی و نظارتی می باشد. همه ی ما با آیفون های سیماران و قابلیت ها و کیفیت این محصول آشنا هستیم. اما در زمینه ی جک درب اتوماتیک، اولین گامی که این شرکت برداشت تولید یک جک اتوماتیک پارکینگی بود که ایده ی اصلی آن کپی از جک های درب اتوماتیک پروتکو ایتالیا است. اما با گذشت زمان و پیشرفت این کمپانی در تولید انواع جک درب اتوماتیک، جک های درب اتوماتیک سیماران جزو اولین و با کیفیت ترین درب های اتوماتیکی بودند که در بازار ایران وجود داشته و دارند. این روزها درب اتوماتیک سیماران از نظر کیفیت در حال رقابت با برند های معتبر جهانی نیز می باشد.


جک درب اتوماتیک ایرانی یال

شرکت یال در زمینه ی تولید دو مدل جک بازویی و ریلی در حال فعالیت است. در واقع شروع فعالیت این شرکت در زمینه ی تولید جک های اتوماتیک به سال 1383 بر میگردد. در سال 93 این شرکت توانست پس از دریافت تاییدیه و استانداردهای لازم ، به عنوان یکی از تولید کنندگان بنام انواع جک های اتوماتیک معرفی شود. محصولات یال دارای گارانتی تعویض می باشد. یکی از ویژگی های جالب محصولات شرکت یال این است که این شرکت با توجه به شرایط آب و هوایی مختلفی که در ایران وجود دارد، محصولاتش را کاملا ضد آب و ضد گرد و غبار تولید می کند.


جک درب اتوماتیک تک نما

کمپانی تک نما در زمینه ی تولید انواع سیستم های الکترومکانیکی مانند درب باز کن های اتوماتیک و آیفون های تصویری فعالیت دارد. اولین محصول این شرکت دو جک پارکینگی بود که برای انواع درب های لولایی تولید شده بود. پس از این تجربه، شرکت تک نما کم کم اوج گرفت و محصولاتی با طراحی و کیفیت شگفت انگیز وارد بازار نمود.


جک درب اتوماتیک سوزوکی

پنل های تصویری ، لوازم جانبی ،جک های الکترومکانیکی و انواع آیفون های تصویری، از جمله ی محصولات تولید شده در این شرکت می باشند. کمپانی سوزوکی یک کمپانی نوظهر است که در ابتدای فعالیت خود محصولاتی با کیفیت بالا را به بازار عرضه داشته است. این برند تحت لیسانس سوزوکی ژاپن، به راحتی با محصولات خارجی رقابت می کند. تمامی محصولات این شرکت دارای ضمانت 24 ماهه بوده و شرکت سوزوکی از خدمات پس از فروش ویژه ای برای مشتریان برخوردار می باشد.


جک درب اتوماتیک جابان

یکی دیگ از شرکت های تولید کننده ی انواع درب اتوماتیک ایرانی، شرکت جابان می باشد. این شرکت تولید کننده ی انواع لوازم الکترونیکی مانند دستگاه های کنترل تردد، درب اتوماتیک ایرانی و .... می باشد و در این زمینه ی فعالیت زیادی دارد. قیمت این مدل درب های به نسبت انواع درب اتوماتیک ایرانی دیگر پایین تر بوده و دارای کیفیت بالایی می باشد. محصولات این شرکت نیز با بدنه ای مقاوم در برابر رطوبت، گرد و غبار و فرسایش به باز عرضه شده اند. دوام بالای این محصولات و نصب آسان آن ها، جابان را به یک گزینه ی پرطرفدار در بازار ایران تبدیل کرده است.


جک درب اتوماتیک تابا

تابا یک کمپانی قدیمی است که از گذشته تا به امروز با ارائه ی محصولات با کیفیت، توانسته حق خود را به طور کامل از بازار ایران دریافت نماید. درب اتوماتیک ایرانی تابا یک محصول با کیفیت است که امروزه در حال رقابت با نمونه های خارجی می باشد. ارائه ی خدمات پس از فروش و قیمت مناسب برای محصولات ارائه شده توسط این شرکت، تابا را به یک نام آشنا و با کیفیت در ایران تبدیل کرده است.

سخن آخردر این محتوا سعی کردیم شما را با ویژگی های یک درب اتوماتیک ایرانی خوب و با کیفیت آشنا کنیم. همینطور لیست کردن نام برخی از معروفترین شرکت های تولید کننده ی انواع درب اتوماتیک ایرانی نیز کمکی بود که امید داریم تا شما را در انتخاب و خریداری یک درب اتوماتیک ایرانی خوب، یاری نماید.