بیمارستان¬ها جزو مکان هایی هستند که باید در آن ایمنی را در همه بخش ها در نظر گرفت. برای رعایت کامل بهداشت در بیمارستان ها از درب های اتوماتیک استفاده می شود، از جمله مزایای استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان تمیزی، پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا و اشعه¬های مضر به سایر بخش ها و... است.

 • درب اتوماتیک بیمارستانی با توجه به مدل‌های متنوعی که دارد، در تمامی ‌بخش‌های بیمارستان کاربرد دارد. از جمله آن ها عبارتند از؛ درب ورودی اصلی، درب ورودی اورژانس، درب ورودی بخش‌های متفاوت، درب بخش مراقبت‌های ویژه، درب اتاق جراحی، درب آزمایشگاه و... .

  از دیگر کاربردهای درب اتوماتیک در بیمارستان ها برای اتاق عمل است. درب اتاق عمل باید به اندازه کافی عریض باشد تا کار انتقال بیمار از روی برانکارد بخش به برانکارد اتاق عمل به اشکال برخورد نکند.

  یکی از محل های نصب درب اتوماتیک، اتاق عمل است. درب های اتوماتیک اتاق عمل دارای دریچه های برای ارتباط با آن سوی در می باشند. درب های اتوماتیک مانند درب های معمول قابلیت طراحی برای استفاده های گوناگون را دارند. بعضی از این درب ها با قابلیت ضد برخورد، امنیت و سرعت بیشتری را برای عبور و مرور های پر تعداد کارکنان و بیماران بیمارستانی فراهم می کنند. جنس مواد به کار رفته در درب اتاق عمل خاصیت آنتی باکتریال و قابلیت شستشو دارد. امروزه تکنولوژی‌های جدید در طراحی و ساخت درب بیمارستانی از موادی مانند پلیمراستفاده می کنند. مواد اولیه پلیمری در عین سبک بودن به اندازه کافی دوام و استحکام دارند. این مواد از یک سو مقرون به صرفه هستند و از سوی دیگر مانع از انتشار اشعه مضر، عوامل بیماری‌زا و… می‌شوند.

  مزیت درب اتوماتیک برای اتاق عمل

  • فراهم نمودن حرکت سریع برای پرسنل

  • افزایش ایمنی

  • به سرعت تعمیر می شوند.

  • صرفه جویی در زمان

  • تردد آسان و عدم تماس دست با درب

  • جلوگیری از انتقال بیماری

  • ارتباط با آن سوی درب

  خرید درب اتوماتیک اتاق عمل بیمارستان

  انواع درب اتوماتیک براساس نوع بخش و عرض ورودی مشخص شده و سفارش داده می شود که این کار توسط کارشناس متخصص انجام می شود. نصب درب های اوتوماتیک بیمارستانی نیز توسط کارشناسان مربوطه از مراکز فروش صورت می¬گیرد.

  در ساخت درب های بیمارستان باید نکات زیر رعایت گردد؛

   از آنجا که محیط بیمارستان بسیار آلوده است بنابراین در ساخت درب های اتوماتیک بیمارستانی باید از متریال هایی استفاده شود تا خاصیت آنتی باکتریال داشته باشند.

   در نظر گرفتن این نکته در ساخت این نوع درب ها مورد اهمیت است که درب های بیمارستانی مدام در حال ضربه هستند، بنابراین باید در مقابل ضربه آسیب پذیر باشند.

   درب های اتوماتیک در بیمارستان علاوه بر اتاق عمل در جاهای دیگر نیز می توانند نصب شوند بنابراین ساخت درب برای هربخشی از بیمارستان متریال مخصوص به خودش را دارد.

   برای ساخت درب های دو طرفه از لولاهای مخصوص دو طرفه مقاوم استفاده می شود چون در این درب ها نیرو و سرعت بالایی مورد نیاز است.

   درب ها در فضای بیمارستانی بسیار شستشو می شوند بنابراین باید از رنگ های قابل شستشو در ساخت درب ها استفاده کرد.

   بهتر است از روکش های استیل برای دور تا دور درب استفاده شود تا هم استحکام زیادی داشته باشند و هم زیبا شوند.

   در ساخت درب های اتوماتیک باید به سرو صدای آن ها نیز توجه کرد چون محیط بیمارستان باید محیط آرامی باشد.

  انواع درب اتوماتیک مخصوص اتاق جراحی

  درب ها در بیمارستان بر اساس مکانی که قرار می گیرند و استفاده می شوند متفاوت هستند. همینطور بر اساس نحوه باز و بسته شدن نیز انواع متفاوتی دارند.

  بنابراین انواع آن که مخصوص اتاق های جراحی و عمل هستند، عبارتند از؛

   دارای دو لنگه ثابت و دو لنگه متحرک

   دارای دو لنگه متحرک

   دارای یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک

   دارای یک لنگه ثابت

محصولات مرتبط

 • درب های اتوماتیک سنسوریک
  1394/4/23
 • جدیدترین درب های اتوماتیک
  1394/4/23
 • درب اتوماتیک شیشه ای انحنا دار - کرو
  1394/4/23
 • درب اتوماتیک مثلثی
  1394/5/24
 • درب شیشه ای منحنی
  1398/9/4
28 دی ما 1401
برای دریافت مشاوره تماس بگیرید
021 88 69 70 40