menu
logo
@title
@title

درب اتوماتیک برقی شیشه ای انواع مختلفی دارد و امروزه به طور گسترده در دنیا استفاده می شود. در این مطلب در مورد درب اتوماتیک شیشه ای، قیمت درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای توضیح می دهیم.

مزایا و معایب درب اتوماتیک شیشه ای برقی:

درب اتوماتیک شیشه ای چندین مزیت دارند که آنها را برای انتخاب مجتمع های آپارتمانی ، فروشگاه ها و مشاغل دیگر ، گاراژها و حتی خانه های هوشمند انتخاب مناسبی می کند.

 • انواع سبک ها - درب های اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی از سبک ها شامل: درب های گردان، کشویی ، تاشو ، تلسکوپی و لولایی را شامل می شوند. این درب ها همچنین می توانند از طیف گسترده ای از مواد مانند فلز یا شیشه با قاب چوب ، آلومینیوم ، استیل ضد زنگ یا با فولاد گالوانیزه ساخته شوند. با ارائه انواع درب اتوماتیک شیشه ای با سبک های مختلف می توانید تقریباً با هر سبک ساختمانی یا هر نوع دکوراسیون متناسب باشید.

  راحتی و دسترسی آسان- درب اتوماتیک شیشه ای همچنین دسترسی راحت تر افراد مسن و کسانی که در حال حمل بسته های سنگین و یا کودکان هستند را فراهم می کند. این یکی از دلایلی است که بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی ، مغازه ها و بیمارستان ها از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند.

  ایمنی و امنیت- درب های اتوماتیک شیشه ای همچنین می تواند معیارهای ایمنی را ارائه دهند. از آنجا که این درب ها به ویژگی های ایمنی مجهز شده اند تا مانع از بسته شدن افراد در حال حرکت آهسته شوند ، به افراد اجازه می دهند بدون نگرانی از بسته شدن درب ها از آن عبور کنند.

  ذخیره انرژی-درب های اتوماتیک شیشه ای به طور ویژه ای در کاهش مصرف انرژی موثر بوده و هزینه ها را کاهش می دهد. این نوع درب ها از ورود گرد و غبار به محیط نیز جلوگیری می کنند.

  کنترل بهداشت: برا مکان هایی مانند بیمارستان ها و کارخانه های مواد غذایی که رعایت بهداشت ضروری است استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای مهم است.

  کاهش آلودگی صوتی- باز و بسته کردن درب های معمولی باعث ایجاد سر و صدا می شود اما درب های اتوماتیک این مشکل را ندارند.

  معایب درب برقی اتوماتیک شیشه ای:

  در حالی که درب های اتوماتیک شیشه ای دارای برخی از مزایای مفید هستند ، آنها دارای معایب کمی نیز هستند. این معایب عبارتند از:

  نصب و راه اندازی- نصب درب اتوماتیک به اندازه ای که به نظر می رسد ساده نیست. برای اطمینان از نصب صحیح و عملکرد صحیح آن ، به یک نصاب حرفه ای احتیاج دارید.

  قیمت- درب اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب های استاندارد گران تر هستند ، اما وقتی تمام مزایا را در نظر بگیرید ممکن است هزینه آن ارزش داشته باشد. این درب ها همچنین به تعمیر و نگهداری بیشتری نیاز دارند که به هزینه این درب ها می افزاید.

  تمیز کردن دشوار است. تمیز کردن درب های اتوماتیک نسبت به درب های استاندارد سخت تر است ، که ممکن است باعث شود آنها برای استفاده در بعضی از خانه ها مناسب نباشند.

  درب اتوماتیک شیشه ای با برق کار می کند و در صورت قطع شدن برق کار نمی کند.  کاربرد های درب اتوماتیک شیشه ای:

  تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان ارزش بالایی را بر روی درب های اتوماتیک قرار می دهند و تقریبا 99٪ از آنها اولویت درب های اتوماتیک شیشه ای را نسبت به درب های دستی بیان می کنند. با توجه به نظرسنجی ها از مصرف کننده ها مهمترین مکان هایی که باید درب اتوماتیک داشته باشند عبارتند از:

  بیمارستان ها

  فرودگاه ها

  هتل ها

  مراکز خرید

  فروشگاه ها

  انتخاب درب اتوماتیک شیشه ای:

  ابتدا نوع کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای را مشخص کنید. ( بیمارستان، مغازه و ...)

  مقدار ترافیک روزانه را تعیین کنید.

  چقدر می خواهید برای درب اتوماتیک شیشه ای هزینه کنید؟

  موتور درب اتوماتیک شیشه ای را انتخاب کنید.

  بعد از مشخص کردن این 4 مورد درب اتوماتیک شیشه ای مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

  اجزای درب اتوماتیک شیشه ایی برقی

  درب برقی شامل قسمت های زیر است:

  کتیبه: درب برقی شیشه ای دارای ارتفاع استاندارد است، در صورتی که مشتری ارتفاع بالاتری را بخواهد از کتیبه درب برقی شیشه ای باید استفاده کند.

  دهنه درب برقی شیشه ای: دهنه درب برقی شیشه ای در واقع همان قسمتی است که موتور قرار می گیرد.

  چشم الکترونیکی: چشم الکترونیکی مهم ترین جزء درب برقی شیشه ای است و با دقت بالا باید انتخاب شود. این قطعه برای تشخیص افراد و انتقال سیگنال به موتور برای باز شدن به کار می رود.  شیشه: شیشه درب برقی معمولا سکوریت ده میل است و در طرح ها و رنگ های مختلف قابل سفارش است.

  فریم درب برقی شیشه ای: فریم برای نگهداری شیشه درب برقی استفاده می شود و علاوه بر این زیبایی خاصی به درب می بخشد. فریم ها در جنس ها و رنگ های مختلف قابل سفارش هستند. فریم ها در اندازه ها و ابعاد مختلفی تولید می شوند و قیمت فریم ها باتوجه به کیفیت و جنس آن ها متفاوت است.

  ریل: ریل درب برقی شیشه ای برای حرکت غلتک ها کاربرد دارند. ریل و سایر تجهیزات داخل فضایی به نام کاور در بالای درب قرار می گیرند.

  سنسور: حسگر با توجه به نوعی که دارند کمیت فیزیکی را به الکتریکی تبدبل کرده و رفت و آمد را کنترل می کند.

  کلید شستی: برای مکان هایی که لازم است درب برقی شیشه ای از یک سو باز شود از کلید شستی استفاده می شود.

  باطری پشتیبان و استابلایزر:در صورت قطعی یا نوسانات برق از این قطعات استفاده می شود.

  کنترل باکس: قسمت اصلی فرمان درب برقی شیشه ای است.

  کنترل پنل: کنترل پنل صفحه بازرسی است که می تواند به سه حالت دیجیتال، سوئیچی یا آنالوگ باشد.

  مادول: کلیه تجهیزات اصلی درب برقی شیشه ای بر روی آن قرار دارد.

  غلتک: درب برقی شیشه ای برای حرکت روی ریل به غلتک نیاز دارد.

  اپراتور درب برقی شیشه ای: مجموعه ای از دستگاه های کنترل است که درب را باز و بسته می کند. این قسمت شامل اجزایی مانند موتور دنده و کنترل کننده درب است.

  بررسی و ویژگی های درب برقی شیشه ای تهران در آسیا:

  پروفیل ریل با استقامت

  شیشه ها افتادگی پیدا نمی کنند.

  غلتک های با دوام

  بی صدا

  زیبایی

  نکاتی در مورد خرید درب برقی شیشه ای:

  ابتدا محلی را که برای نصب درب برقی شیشه ای مورد نظرتان است بررسی کنید. با توجه به نوع مکان و کاربرد درب نوع درب برقی شیشه ای را انتخاب کنید.

  میزان ترافیک رفت و آمد افراد از دیگر عوامل مهم می باشد. اگر در مکانی مانند بانک تردد زیاد باشد باید از درب برقی با سنسور و ایمنی بالاتر استفاده شود.

  به زیبایی ظاهری درب توجه کنید.

  قیمت درب برقی شیشه ای از مهمترین عوامل موثر در انتخاب می باشد.

  میزانی که در نظر دارید درب باز شود را مورد توجه قرار دهید. با مشخص کردن میزان عرض درب می توانید نوع درب برقی شیشه ای را انتخاب کنید.

  قیمت درب اتوماتیک شیشه ای چقدر است؟

  برای دریافت لیست قیمت انواع درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

  چه عواملی بر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تاثیرگذار است؟

  نوع درب اتوماتیک شیشه ای: درب های اتوماتیک در انواع مختلف کشویی، گردان، لولایی و ... تولید می شوند و از فاکتورهای مهم در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای است.

  از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب اتوماتیک شیشه ای نوع اپراتور آن می باشد.

  فریم از دیگر عوامل مهم می باشد. بسته به این که درب فریم دارد یا نه و نوع و جنس آن بر قیمت درب تاثیر گذار است.

  نوع و رنگ شیشه

  برای محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای به این نکات توجه کنید:

  اطلاعات را درست وارد کنید.

  ابعاد محل را درست وارد کنید.

  در انتخاب نوع درب دقت کنید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید. کارشناسان مجرب تهران در آسیا شما را برای خرید و انتخاب درب راهنمایی می کنند.

  تعمیرات درب برقی شیشه ای:

  درب برقی شیشه ای معمولاً به عنوان اصلی ترین دسترسی به ساختمانها مورد استفاده قرار می گیرند و برای حفظ عملکرد صحیح به تعمیرات و سرویس های حرفه ای نیاز دارند. درب اتوماتیک شیشه ای از قطعات زیادی ساخته شده اند که برای حفظ کارایی مناسب به تعمیر و نگهداری مناسب نیاز دارند. تعمیرات درب برقی شیشه ای می تواند تعویض شیشه، تعمیر موتور یا چشمی و بسیاری موارد دیگر باشد.

  تکنسین های باتجربه ما می توانند در طی چند ساعت برای تشخیص ، آزمایش و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای با موضوعاتی از پانل های شیشه ای ترک خورده گرفته تا اشکال در مکانیسم های باز کردن، در محل باشند.

  تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای بدون واسطه:

  تعمیر درب های اتوماتیک شیشه ای به مهارت های خاصی نیاز دارد و کار تخصصی می باشد.تهران در آسیا تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای را بدون واسطه توسط تعمیرکاران با تجربه خود انجام می دهد.

  تعمیرات متعلقات درب اتوماتیک شیشه ای:

  درب اتوماتیک شیشه ای از قطعات و متعلقات مختلفی ساخته شده است و در عملکرد درست درب اتوماتیک تاثیر بسزایی دارد. با گذشت زمان و استفاده مداوم این متعلقات دچار خرابی می شوند و باید تعویض و یا تعمیر شوند.

  اگر درب را از تهران در آسیا خریداری کرده اید متعلقات درب اتوماتیک شیشه ای دارای خدمات پس از فروش می باشد و برای تعمیر متعلقات درب اتوماتیک خود با ما تماس بگیرید. کارشناسان متخصص خدمات تعمیر و تعویض متعلقات درب را انجام می دهند.

  تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای در قسمت کنترل باکس:

  کنترل باکس حرکت درب اتوماتیک را کنترل می کند و از مهمترین قسمت های درب اتوماتیک شیشه ای می باشد.تعمیر کنترل باکس درب اتوماتیک باید با دقت بالایی انجام شود و بعد از تعمیر برنامه آن پاک می شود و دوباره باید تنظیم شود.

  تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای در قسمت موتور:

  موتور مهمترین قسمت درب اتوماتیک شیشه ای می باشد و باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود.

  تعمیرات در قسمت ریل و کاور:

  ریل و کاور درب اتوماتیک بعد از سال ها استفاده دچار فرسودگی و سایش می شوند و باید تعویض شوند.

  تعمیرات در قسمت ریموت کنترل درب:

  ریموت برای کنترل درب از راه دور کاربرد دارد و در صورت خرابی توسط کارشناسان مجرب تعمیر و تنظیم می شود.

  در تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای چه خدماتی انجام می شود؟

  تهران در آسیا خدمات پس از فروش درب های اتوماتیک را که شامل تامین و تعمیر قطعات، تعویض درب و تعمیر درب می باشد را به مشتریان خود ارائه می دهد.همچنین کارشناسان ماهر و مجرب خود را برای تعمیر و ارائه خدمات به محل مورد نظر می فرستد.

  چک کردن و عیب یابی مرحله به مرحله درب اتوماتیک شیشه ای:

  با استفاده نامناسب و طولانی مدت از درب برقی شیشه ای ممکن است دچار اشکالاتی شود که می توانید با ما تماس بگیرید و از تعمیرکاران تهران در آسیا کمک بگیرید. قبل از درخواست تعمیرکار به این نکات توجه کنید:

  چک کنید سوئیچ قدرت روی اتوماتیک تنظیم شده است.

  از سالم بودن باطری مطمعن شوید.

  درب را ریستارت کنید.

  از روشن بودن حسگرها اطمینان حاصل کنید.

  از سالم بودن ریموت کنترل مطمعن شوید.

  چک کردن دستگاه مرکزی درب

  بررسی جک بازویی درب اتوماتیک

  بررسی چشمی درب

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط

 • درب اتوماتیک کشویی شیشه ای TELESCOPIC
  درب اتوماتیک کشویی شیشه ای TELESCOPIC
  1394-04-23 18:11
 • انواع درب اسلایدینگ
  انواع درب اسلایدینگ
  1394-04-23 18:10


نکات تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه و پارکینگ

تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای یا فروشگاه نیاز به دانش و تخصص خاصی دارد. با تعمیرات به‌ موقع این درب‌ ها می‌توانید از بروز مشکلات و هزینه‌ های بزرگ‌ تر جلوگیری کنید. هر یک از قطعات یک درب اتوماتیک ممکن است دچار مشکلاتی شوند که کار درب اتوماتیک را مختل کنند.

در این شرایط بهترین کار این است که درب را در سریع‌ ترین زمان ممکن به یک تکنسین ماهر و حرفه‌ای بسپارید. به منظور جلوگیری از این آسیب و خرابی‌ ها باید نکاتی را در جهت مراقبت از درب اتوماتیک به کار بگیرید.

این اقدامات می‌توانند از نیاز به تعمیرات جلوگیری کنند. در این مقاله درباره مشکلات رایج درب‌ های پارکینگ، فروشگاه و کرکره‌ ای و باید ها و نباید هایی برای جلوگیری از تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه یا پارکینگ، صحبت کردیم. اگر درب ساختمان شما دچار مشکل شده است، این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد.


مشکلات رایج در درب‌ های کشویی

درب کشویی یا اسلایدینگ در مکان‌ های مختلف تجاری، صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب هر ساختمانی اولین مواجه مشتریان با آن است. با استفاده از یک درب اتوماتیک می‌توانید نمایی شیک و مدرن به ساختمان خود ببخشید.

با وجود اینکه احتمال خطای درب اتوماتیک بسیار کم است، احتمال بروز مشکلات و نیاز به نیروی تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه با پارکینگ هم وجود دارد. برخی از رایج‌ ترین شکل‌ های اختلال و خرابی درب اتوماتیک فروشگاه را در ادامه بخوانید.


نقص سنسور

درب‌ های اتوماتیکی که سنسور دارند، بدون نیاز به تماس دست باز و بسته می‌شوند. انواع مختلفی از سنسور ها بر درب‌ های اتوماتیک نصب می‌شوند. امکان خراب شدن هر یک از این تکه‌ های حساس امری اجتناب‌ناپذیر است.

یکی از رایج‌ ترین شکل‌ های اختلال در سنسور، دیر باز شدن درب است. سنسور هایی که زیر بالش جلوی درب نصب می‌شوند، به دلیل فرسودگی و تحمل وزن زیاد ممکن است، آسیب بیشتری ببینند. تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه برای درست کردن این سنسور ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.


موتور های فرسوده

یکی از مشکلاتی که نیاز به تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ یا فروشگاه را ایجاد می‌کند، خرابی موتور هاست. موتور های فرسوده و مستهلک باعث می‌شوند درب فروشگاه یا پارکینگ به آهستگی باز شود یا اصلا باز نشود.

این سرعت کم به دلیل فرسودگی و استهلاک در طول زمان است. در صورت باز و بسته شدن آهسته درب، احتمال بروز خسارات و حوادث در حین تردد وجود دارد. برای جلوگیری از بروز این حوادث و تعمیر موتور، احتمالا به تعویض آن نیاز داشته باشید.


فرسودگی تسمه، قرقره و زنجیر

تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ یا فروشگاه گاهی به تغییرات جزئی یا تعویض قطعات کوچکی مثل قرقره و تسمه محدود می‌شود. اگر درب پارکینگ یا فروشگاه مثل همیشه و به‌ خوبی کار نمی‌کند، این قطعات را بررسی کنید تا در صورت نیاز، تعمیر و تعویض شوند.

اگر این قطعات تعمیر نشوند در طولانی مدت سبب بروز مشکلات و آسیب‌ های جدی‌ تری می‌شوند. به طور کلی برای جلوگیری از این آسیب‌ ها، قطعات درب را به‌طور مرتب روغن‌ کاری کنید.


تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای

درب‌ های اتوماتیک کرکره‌ ای نقش تاثیر گذاری در امنیت ساختمان شما ایفا می‌کنند. اگر درب کرکره‌ ای آسیب ببیند، می‌تواند باعث بروز خسارات مالی دیگر شود. درب‌ های کرکره‌ای مانند هر وسیله دیگری پس از مدتی استفاده، نیاز به تعمیر دارند.

یکی از رایج‌ ترین مشکلاتی که برای درب کرکره‌ ای ایجاد می‌شود، این است که درب کاملا باز یا بسته نمی‌شود و به حالت نیمه باز باقی می‌ماند. در این شرایط باید منبع برق را بررسی کنید که آیا به‌ خوبی کار می‌کند یا خیر. اگر پس از بررسی این مورد باز هم با مشکلاتی مواجه شدید، باید موارد زیر را بررسی کنید.

قبل از اینکه به تعمیر درب‌ های کرکره ای فکر کنید، نکات ساده را بررسی کنید. یکی از این نکات بررسی سلامت باتری ریموت کنترل از راه دور یا درب است. پس از تعویض باتری ریموت یا خود درب، درباره نیاز به تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای تصمیم‌ گیری کنید. یکی دیگر از نکات ساده‌ ای که می‌تواند به عملکرد بهتر درب اتوماتیک کمک کند، اسپری کردن یک روان‌ کننده به آن است.


گرم شدن بیش از حد

یکی دیگر از هشدار های نیاز به تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای داغ شدن بیش از حد بدنه است. شاید دلیل این امر کار کردن مداوم آن و بسته و باز شدن در بازه‌ های زمانی پشت سر هم است. برای جلوگیری از آسیب به موتور درب، بهتر است زمانی را برای خنک شدن درب اختصاص دهید.


وضعیت شاتر

گاهی مشکل و نیاز به تعمیر درب اتوماتیک کرکره ای بسیار ساده است. در این شرایط ممکن است، درب کرکره‌ ای پایین بماند. این مشکلات جزئی می‌توانند سبب آسیب‌ های جدی‌ تر به دیگر اجزای درب شوند.


باید ها و نباید های تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه یا پارکینگ

درب‌ های اتوماتیک مانند هر وسیله دیگری به مراقبت و تعمیرات نیاز دارند. هر چقدر این نگهداری بهتر صورت بگیرد، از تعمیرات احتمالی آینده جلوگیری می‌شود. در ادامه باید ها و نباید های مراقبت از درب اتوماتیک را مطالعه کنید تا بهترین بهره‌ وری را از آن ببرید.


با فشار آب، درب را تمیز نکنید

تمیز کردن درب اتوماتیک خصوصا در امتداد مسیر آن مهم است ولی شستشو با فشار آب، اصلا توصیه نمی‌شود. اگر آبی که با فشار برای تمیز کردن استفاده می‌کنید، وارد هدر شود ممکن است به قسمت‌ های الکترونیکی دستگاه آسیب بزند.


از پاک‌ کننده و پارچه برای تمیز کردن استفاده کنید

درباره استفاده از محلول‌ های تمیز کننده رایج نگران نباشید. این محلول‌ های شستشو آسیبی به درب اتوماتیک شما وارد نمی‌کنند. با استفاده از یک دستمال تمیز شیشه و قاب‌ ها را تمیز کنید و از پاک کردن سنسور ها غافل نشوید.

در امتداد رفت‌ و آمد درب، از جارو برقی برای تمیز کردن استفاده کنید. خاک و زباله‌ هایی که در مسیر درب هستند، باید کاملا تمیز شوند. در صورتی که متوجه انباشتگی زیادی در گوشه‌ ها شدید، از یک پیچ‌ گوشتی یا لوازم تمیز کننده دیگر استفاده کنید تا برطرف شوند.


برای تعمیرات درب اتوماتیک پارکینگ از تکنسین حرفه‌ ای استفاده کنید

درب‌ های اتوماتیک دارای قطعات و ساختمان پیچیده‌ ای هستند. این قطعات با قوانین و نظم خاصی در جای خود قرار گرفته‌اند. حتما برای تعمیرات درب‌ های اتوماتیک از تکنسین ماهر و کار آزموده‌ ای کمک بگیرید. وارد عمل شدن شما برای تعمیر درب اتوماتیک اصلا کار درستی نیست.

در نهایت اگر احساس می‌کنید به یک نیرو برای انجام تعمیرات درب اتوماتیک فروشگاه نیاز دارید، در ابتدا اقدامات ساده و پیش‌ پا افتاده مثل باتری و برق را بررسی کنید. علاوه بر آن از تمیز کردن و نگهداری مرتب درب‌ ها غافل نشوید. هرچقدر از درب‌ های اتوماتیک بهتر مراقبت کنید، به تعمیرات نیازی نخواهید داشت.

pict682904100001213238200001 pic532151510001 13
برای دریافت مشاوره تماس بگیرید
021 88 69 70 40