شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17 پنجشنبه 8:30 تا 14

: انتخاب زبان Fa / En

آدرس:

تهران، سعادت آباد، خیابان گل آرا، خیابان ارغوان، پلاک 107، واحد 2

تلفن:

انتخاب بهترین جک پارکینگی

@title

در این مقاله از سایت تهران در آسیا درباره جک پارکینگی توضیح دادیم همراه ما باشید.


جک پارکینگی

بهترین جک پارکینگی زمانی معنا پیدا می کند که جک انتخابی به درستی برای درب مورد نظر شما انتخاب و نصب و راه اندازی شده باشد. به طور کلی جک پارکینگی یکی از به روز ترین و راحت ترین تجهیزات امنیتی و حفاظتی است که برای اتوماتیک کردن درب های مختلف از آن استفاده می کنند. درب های اتوماتیک بخش داغی از بازار انواع تجهیزات امنیتی را به خود اختصاص داده اند. در واقع با پیدایش این جک ها، شرکت های مختلفی به این فکر افتاده اند که بهترین جک پارکینگی را کیفیت بالا و قیمتی مقرون به صرفه روانه ی بازار نمایند.

در ابتدای متن گفتیم که موارد زیادی می تواند بر روی "بهترین جک پارکینگی" بودن تاثیر بگذارد. در ادامه به شرح و بررسی این موارد خواهیم پرداخت و در نهایت لیستی از بهترین جک پارکینگی تولید داخلی و خارجی را برای ما فراهم کرده ایم. لطفا با ما همراه باشید :


کورس حرکتی در جک های پارکینگی به چه معناست!

شاید همین ابتدای کار، مفهومی مانند کورس حرکتی، یک مفهوم بی ربط و نا آشنا به نظر بیاید، اما ما برایتان خواهیم گفت که شما برای شناخت و خرید بهترین جک پارکینگی، نیاز به آشنایی با مفهوم کورس حرکتی خواهید داشت.

همه ی جک های پارکینگی یک کورس حرکتی مخصوص به خود را دارند و این مفهوم در جک های پارکینگی، یک گزینه ی بسیار مهم می باشد. کورس حرکتی یک کمیت بر حسب میلی متر می باشد. در واقع میزان حرکتی است که میله ی جک یا همان شفت به داخل و یا بیرون باید کشیده شود. مثلا اگر کورس حرکتی یک جک اتوماتیک، 400 میلی متر باشد، به این معناست که شفت جک اتوماتیک به اندازه ی 400 میلی متر و یا 40 سانتی متر داخل و خارج می شود.

برای انتخاب بهترین جک پارکینگی برای درب مورد نظرمان، لازم است که بدانیم جک انتخابی چه کورس حرکتی را باید داشته باشد. از حاصل جمع طول یک لنگه درب بر حسب سانتی متر با عدد 50، حداقل میزان کورس حرکتی شفت جک مورد نظر بر حسب میلی متر به دست می آید. البته این را باید در نظر بگیرید که بلند بودن شفت جک اتوماتیک به معنای عملکرد بهتر آن نیست. هرچقدر طول یک شفت یا کورس حرکتی یک جک بیشتر باعث، سرعت عمل جک به همان نسبت پایین می آید. همچنین قیمت جک هایی که دارای کورس حرکتی زیادی هستند نیز به مراتب بیشتر می باشد.


ارتباط بهترین جک پارکینگی با طول درب

حالا که با مفهموم کورس حرکتی آشنا شده اید، لازم است بدانید که کورس حرکتی همان طول درب است. در واقع بهترین جک پارکینگی زمانی معنی پیدا می کند که طول کورس حرکتی با طول لنگه های درب شما متناسب انتخاب شود. در واقع اگر سفتی که برای طول درب انتخاب می کنید خیلی بلند باشد، عملکرد درب با مشکل مواجه خواهد شد. به همان نسبت اگر شفت انتخابی کوتاه تر باشد نیز، جک درب اتوماتیک عملکرد متناسبی از خود نشان نخواهد داد.


تاثیر وزن درب بر روی انتخاب بهترین جک پارکینگی

ببینید هر چقدر که وزن لنگه های درب انتخابی شما بیشتر باشد، طبیعتا به یک نیروی قوی تری بر روی جک برای حرکت دادن آن وزن احتیاج است. به این نیروی حرکت دهنده ی لنگه های درب، گشتاور حرکتی می گویند. به زبان علمی جک اتوماتیک باید گشتاوری تولید کند که این گشتاور بتواند به راحتی لنگه های درب را حرکت دهد. با ضرب وزن هر لنگه بر حسب کیلوگرم در عدد ده، شما می توانید حداقل گشتاور هر بازوی جک پارکینگی را به دست آورید که این مقدار بر حسب نیوتن بر متر می باشد.


انتخاب بهترین جک پارکینگی با توجه به میزان تردد مکان مورد نظر

جک های پارکینگی بیشترین نقش را در باز و بسته کردن درب های اتوماتیک در طول شبانه روز دارند. بنابراین این قدرت این جک ها است که می تواند تردد خیلی زیاد و رفت و آمد یک مجموعه را پشتیبانی نماید. اگر بخواهیم ظرفیت پشتیبانی تردد بهترین جک پارکینگی را به عنوان یک کمیت در نظر بگیریم، نام آن کمیت چرخه ی کاری می باشد. این کمیت تعداد باز و بسته شدن درب در یک ساعت را نشان می دهد. حالا با ضرب حداکثر تردد تقریبی در عدد 1.67 ، می توانید حداقل چرخه ی کاری یک جک را بر حسب درصد به دست آورید.

پیشنهاد مطالعهدرب پارکینگی زیرسقفی 


ابزار و قطعات به کار رفته در بهترین جک پارکینگی چه گزینه هایی هستند!

قطعات استفاده شده در بهترین جک پارکینگی هیچ تفاوتی با قطعات استفاده در جک های پارکینگی دیگر ندارد. اما چیزی که یک جک را به عنوان بهترین جک پارکینگی می رساند، کیفیت قطعات به کار برده شده در آن می باشد. به طور معمول یک جک پارکینگی از قطعاتی مانند چشمی، مرکز فرمان، ریموت کنترل، فلاشر و جک بازویی تشکیل شده است. مرکز فرمان: همان طور که نامش پیداست، این قطعه وظیفه ی ارسال فرمان باز شدن و یا بسته و یا توقف درب را صادر می کند. در واقع چیزی که بین ریموت کنترل و جک پارکینگی ارتباط برقرار می کند، مرکز فرمان است. ریموت کنترل : ریموت کنترل یک صفحه است که کاربر به کمک دکمه هایی که بر روی آن تعبیه شده با مرکز فرمان ارتباط می گیرد. به صورت استاندارد، وجود دو عدد از ریموت کنترل به همراه جک اتوماتیک الزامی می باشد. چشمی ها: چشمی ها بیشتر نقش حفاظتی دارند. در واقع سیستم مادون قرمز چشم ها مانع از این می شود که درب ها با اشخاص و یا وسیله ی نقلیه ی در حال عبور از آن ها برخورد نمایند و ایجاد خسارت کنند. بازویی : بازویی یک میله برای انتقال انرژی می باشد. در واقع نیروی الکتریکی به وسیله ی بازویی به نیروی مکانیکی و یا هیدرولیکی تبدیل می شود. فلاشر ها : وقتی درب در حال باز شدن و یا بسته شدن است، یعنی فرمان مرکز کنترل در حال اجراست. در این میان فلاشرها با علائم خاص خود مانند چشمک زدن و یا نور دادن، پروسه ی اجرای فرمان را اعلام می کنند.


معرفی بهترین جک پارکینگی خارجی

معمولا بهترین مارک جک پارکینگی در کشور ایتالیا تولید می شود. در واقع ایتالیا و آلمان دو قطب اصلی در تولید و عرضه ی قطعات مربوط به انواع درب های اتوماتیک می باشند. بنابراین شما می توانید بهترین جک های پارکینگی را در این دو کشور بیابید. در ادامه به معرفی بهترین جک پارکینگی خارجی ساخت کشور ایتالیا خواهیم پرداخت :


جک فادینی ایتالیا یکی از بهترین جک های پارکینگی (FADINI)

یکی از اولین شرکت های متخصص در زمینه ی تولیدات انواع درب های اتوماتیک، شرکت فادینی است. این شرکت در کشور ایتالیا فعالیت داشته و یکی از بزرگترین تولید کنندگان بهترین جک پارکینگی می باشد. جک های پارکینگی فادینی به عنوان بهترین جک پارکینگ در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. یکی از از مزیت های این جک ها، قابلیت نصب آن ها بر روی تمامی درب های مسکونی، تجاری و سازمانی می باشد. جک های فادینی به عنوان بهترین جک پارکینگی تردد بالا و رفت و آمد زیاد در مکان های مختلف را به راحتی کنترل کنند. همچنین این جک ها برای نصب بر روی انواع درب های دو لنگه و لولایی مناسب می باشند.

جالب است بدانید که همه ی جک هایی که از آن ها به عنوان بهترین جک پارکینگی نام برده می شود، هیدرولیکی هستند. جک پارکینگی فادینی نیز از جمله ی همین هیدرولیکی هاست و قابلیت تردد بالای30 بار در ساعت را نیز دارا می باشد. در ساخت این مدل جک ها که معمولا بهترین جک پارکینگی موجود هستند، از براکت های ضد زنگ و مقاوم استفاده شده است. این جک ها در مواقع اضطراری کاملا آزاد می شوند. این جک ها دو سرعته هستند. بر طبق همین ویژگی جک های فادینی، اکثر تولید کنندگان داخلی و خارجی نیز برای تولید بهترین جک پارکینگی، معمولا از قابلیت دو سرعته شدن استفاده می کنند. دو سرعته شدن به این معناست که درب در هنگام باز شدن و بسته شدن با سرعت کم حرکت می کند تا بر اثر ضربه اختلالی در عملکرد درب به وجود نیاید. بدنه جک های فادینی از فلز بوده و در شرایط آب و هوایی خیلی سخت نیز این جک ها مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.


معرفی جک فک ایتالیا به عنوان بهترین جک پارکینگی

شرکت فک در ایتالیا یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده بهترین جک پارکینگی در کل دنیا می باشند. تمامی محصولات این شرکت دارای ضمانتنامه بوده و کیفیت بالای محصولات شرکت فک، وجه تمایز آن ها با دیگر محصولات موجود در بازار به عنوان بهترین جک پارکینگی می باشد. شفت به کار برده شده در این جک ها معمولا یک تکه فولاد بسیار ضخیم است. کل بدنه ی جک با یک کاور آلومینیومی قوی پیچیده شده و این جک از شرکت فک، یکی از مقاوم ترین جک ها به عنوان بهترین جک پارکینگی محسوب می شود.

جک های فک در شرایط دمایی خیلی بالا و خیلی پایین، به شدت مقاوم هستند. طراحی خیلی ظریف در عین مقاومت بسیار بالا، این جک را به بهترین جک پارکینگی تبدیل کرده است. این برند در بین بهترین جک های پارکینگی نیز عنوان بهترین جک پارکینگی را به خود اختصاص داده است و از محبوبیت خاصی در سراسر دنیا برخوردار می باشد. این جک ها نیز هیدرولیکی بوده و برای درب های دو لنگه از 6 متر تا 14 متر بسیار مناسب می باشد. شرکت جک به عنوان تولید کننده بهتری جک پارکینگی هیدرولیکی، توانسته بازار بهترین جک پارکینگی الکترومکانیکی را نیز در دست بگیرد. در واقع این شرکت یکی از محدود شرکت هایی است که جک های هیدرولیکی و الکترومکانیکی را با کیفیت بالا به بازار عرضه می کنند. جک فک مدل 412 الکترومکانیکی، بهترین جک پارکینگی الکترومکانیکی است که در بازار وجود داشته و طرفداران زیادی را نیز به سمت خود جذب کرده است.

قیمت جک پارکینگی ایتالیای یاز آنجایی که بهترین جک پارکینگی چه از نوع هیدرولیکی و چه از نوع الکترومکانیکی در کشور ایتالیا تولید می شوند، تمامی قطعات این جک ها معمولا از کیفیت خیلی بالایی برخوردار هستند. به نسبت کیفیت موجود در جک های ایتالیایی قیمت جک پارکینگی ایتالیایی نیز به همان نسبت زیاد خواهد شد. جک های تولید ایران مانند جک های سیماران، به نسبت جک های ایتالیایی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. اما چیزی که واضح است، کیفیت خیلی بالای جک های پارکینگی ایتالیایی به نسبت جک های تولید داخل است.


معرفی چند شرکت تولید کننده بهترین جک پارکینگی ایرانی

اولین شرکتی در زمینه ی تولید بهترین جک پارکینگی داخلی می خواهیم درباره ی آن صحبت کنیم، شرکت سیماران می باشد. سیماران یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده انواع وسیله ی برقی و وارد کننده انواع درب های اتوماتیک ایتالیایی پروتکو به ایران است. سابقه ی سیماران، کیفیت و اعتبار آن است. جک های اتوماتیک سیماران به چهار نوع اصلی تقسیم می شوند که نوع گران تر آن ها به بازوی شرکت پروتکوی ایتالیا مجهز می باشد. جک سیماران فراز s4، جک سیماران N و V از جمله ی بهترین جک اتوماتیک محصول شرکت سیماران می باشد.

شرکت دوم در زمینه ی تولید جک اتوماتیک، شرکت یال می باشد. شرکت یال یک شرکت ایرانی است که به صورت تخصصی به تولید انواع جک های اتوماتیک می پردازد. محصولات شرکت یال در دو لاین وارد بازار می شوند، یکی محصولات با قیمت کم و مقرون به صرفه و دیگری محصولاتی با قیمت بالا!

شرکت سوم جک پارکینگی میلان است. این جک ها کپی جک های پروتکوی ایتالیا بوده و به دلیل نام ایتالیایی که داشتند، در بازار ایران طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند. محصولات میلان بر خلاف کیفیت بالایی که دارند، معمولا با قیمتی مقرون به صرفه داخل بازار موجود هستند. امروزه طرفداری از این محصولات نه تنها به دلیل کپی بودن آن و یا نام ایتالیایی آن، بلکه به دلیل کیفیت خیلی بالای آن صورت می گیرد.

شرکت چهارم و آخری که به تولید جک های داخلی می پردازد، شرکت سوزوکی است. بر خلاف نام آشنای سوزوکی، این سوزوکی با سوزوکی معروفی که همه می شناسیم هیچ ارتباطی نداشته و لایسنس آن برای کشور سنگاپور می باشد. این جک ها با کیفیت متوسط و قیمت متناسب برای مکان هایی با تردد پایین بسیار مناسب بوده در واقع می توان آن را به عنوان ارزان ترین نوع جک در تولیدات داخلی معرفی نمود.